Книжки

Що почитати в дорозі: 5 книжок, які поглинуть вас із головою

Давно перевірено, що найкраща машина часу – книга. Вона не лише вміє переносити нас у різні країни та епохи, а й допомагає пришвидшити будь-яку подорож. Пропонуємо вам добірку книжок, які варто взяти в дорогу.

Щоб повірити в людей:

«Чоловік на ім'я Уве», Фредрік Бакман

Цей роман 42 тижні протримався у списку бестселерів New York Times. Сміх і сльози стануть вашими вірними супутниками, доки ви читатимете цю неймовірно зворушливу і теплу історію про чоловіка, який після смерті дружини втратив цікавість до життя. А от життя не відповідає Уве взаємністю, тому нові сусіди нахабно змінюють його похмурі плани. На перший погляд неприємний сварливий старий з кожною сторінкою розкривається читачеві з абсолютно нового ракурсу, тож до кінця роману від першого враження не залишиться і сліду. Це історія про право кожного на другий шанс, на дружбу і розуміння. І в ній багато справжніх людей і такої ж справжньої любові.

Придбати

Щоб полюбити філософію:

«Світ Софії», Юстейн Ґордер

«Софія» з давньогрецької перекладається як «мудрість». Тож не дивно, що саме таке ім’я обрав автор для своєї героїні. Адже цій 14-річній дівчинці доведеться розбиратися − не більше не менше − з самою історією філософії. А надихне її на це загадковий лист. Виявляється, філософія може бути не лише зрозумілою, а й цікавою. Тож ви маєте унікальну нагоду нарешті розкласти по поличках пам’яті, ху із ху в світі мудрих думок, починаючи від древніх греків, і до наших сучасників. Книга стала світовим бестселером і видана у понад 60 країнах. А переклала її українською майстриня слова Наталя Іваничук, яка за свою роботу отримала відзнаку самого короля Норвегії. Рекомендовано читати дорослим разом з дітьми чи підлітками.

Придбати

Щоб зануритися в небезпечні пригоди:

«Тінь вітру», Карлос Руїс Сафон

«Тінь вітру» − ще один світовий бестселер, перекладений понад 30-ма мовами світу. У ньому багато містики й Барселони. Гарантовано та перевірено: якщо ви ще не були у столиці Каталонії, після цього роману ви неодмінно захочете там побувати, щоб поблукати вузенькими вуличками Готичного кварталу разом із головним героєм Даніелем. Коли хлопчику виповнюється 10 років, батько показує йому таємничий Цвинтар книг. Там Даніель знаходить прокляту книгу, яка змінить усе його життя. Карколомний сюжет, небезпечні пригоди, і, звісно ж, справжнє кохання не відпускатимуть вас до останньої сторінки.

Придбати

Щоб перенестися до Івано-Франківська 100 років тому:

«Фелікс Австрія», Софія Андрухович

2020-й рік почався зі справжнього буму українського кіно. Однією з кіноновинок стала стрічка «Віддана» режисерки Христини Сиволап, знята за романом «Фелікс Австрія» Софії Андрухович. Ця книжка стала українським бестселером 2014 року, зібравши всі головні літературні винагороди. Читач переноситься у Станіславів (нині Івано-Франківськ) початку ХХ століття. У центрі сюжету – непростий взаємозв’язок двох дівчат. Одна з них – шляхетна панянка, а інша – простолюдинка, яка волею долі стає для першої водночас служницею і сестрою, а може й ще кимось… А тим часом у місті відбуваються дивні і навіть таємничі події…

Придбати

Щоб повірити в любов:

«Дружина мандрівника в часі», Одрі Ніффенеґґер

На перший погляд може здатися, що мандрувати в часі – надзвичайно захоплива справа. Але для Генрі така здібність – справжнє прокляття, адже він ніколи не знає, коли і куди його закине наступного разу. Єдине, у чому він точно впевнений, − він буде голим і без жодних речей. Іноді це навіть весело, але часом дуже небезпечно. Під час однієї з таких мандрівок Генрі зустрічає своє справжнє кохання. Що чекає на цю пару, і як вберегти любов, коли постійно мусиш думати про те, як врятуватися самому? Книга тримає у напрузі від першої до останньої сторінки, залишаючи гірко-солодкий післясмак.

Придбати

Кожна дорога має свій кінцевий пункт призначення, але там перед нами знову відкривається безліч нових шляхів. Так і з книгами: кожна з них веде нас у мандрівку, повертаючись із якої, ми знову готові пакувати валізи. Тож цікавих вам книжок і подорожей!