Інтерв'ю

Гармонія щастя Анни Запталової, генерального директора Yves Rocher в Україні

Жінка, яка легко може бути рекламним обличчям бренда, яким вона опікується — такі думки спадають на гадку, коли зустрічаєшся з генеральним директором в Україні Анною Запталовою. Своїми думками про компанію, команду, успіх і щастя вона ділиться в інтерв’ю Event Ukraine.

З Анною ми зустрілися в ресторанчику поблизу її дому — сьогодні у мами трьох дівчат саме той день, коли вона працює поза офісом. Білявка з яскравими блакитними очима створює враження відмінниці. Так воно і є: ставши генеральним директором представництва в непростому 2014-му, їй з командою вдалося не тільки втримати компанію на плаву, але й розвинути її та реалізовувати соціальні проекти.

Мені хотілоYves Rocher ся поговорити про особисте, але цілком зрозуміло, що керівниця міжнародної компанії просто не розповідати про роботу — тим паче напередодні 10-ї української ювілейної церемонії нагородження переможців проекту Фонду Yves Rocher «Земля жінок», який грантово підтримує різноманітні екологічні ініціативи. Наприклад, минулого року першу премію отримав проект Богдани Гапоченко «Нове життя старого листя». Авторка запропонувала утилізовувати опале міське листя за допомогою каліфорнійських черв’яків, які здатні переробити його на екологічне добриво для клумб і газонів.

Переможці українського конкурсу беруть участь також у міжнародному, і кілька разів перемагала саме Україна.

– Пані Анно, ви відслідковуєте подальшу долю проектів?
– Так, звісно. Ці ініціативи — вони корисні для нас усіх. Найбільш яскравий розвиток отримав проект «Україна без сміття» Євгенії Аратовської, який переміг у 2015 році. Саме завдяки йому ми запровадили сортування сміття в офісі, особисто я почала сортувати відходи вдома і «підсадила» на це всіх своїх друзів.

Окрім «Землі жінок», ми ще реалізовуємо проект «Озеленимо планету разом» — насаджуємо ліси. Робимо це там, де екологічну ситуацію може поліпшити лише він. Консультуємося з екологами, робимо експертизи. В Україні щороку висаджуємо 100 тисяч дерев — їдемо великою компанією, разом з сім’ями, партнерами, волонтерами. Адже мсьє Ів Роше казав: «Наша відповідальність сьогодні — це те, яку планету ми залишимо своїм дітям».

жінки на фоні брендволу Yves Rocher

– Чим найбільше пишається Yves Rocher в Україні?
– Насамперед своїми клієнтами, вони в нас найгарніші. (Посміхається.) Вони не тільки дбають про красу, а й про здоров’я. Хочуть, щоб краса була довготривалою, тому обирають засоби догляду на рослинній основі. Так, такі засоби не здатні на миттєвий штучний ефект, але вони максимально дружні до шкіри людини й працюють на перспективу, тому що «живе розпізнає живе».

Одна із засад бренда — «від рослини до шкіри». Ми маємо власні поля, виробництво, мережу розповсюдження — все без посередників, а це означає, що реалізуємо продукцію без зайвого фінансового навантаження на клієнта. І це свідомий вибір компанії.

Повага до природи закладена в ДНК бренда ще Івом Роше. Нині ми запроваджуємо пакування з перероблених матеріалів і використовуємо на 19 відсотків менше пластику, ніж в 2010 році. Торік запустили суперпродукт — концентрований гель для душу. Об’єм пляшки — всього 100 мілілітрів, але він легко замінює 400 мілілітрів звичного гелю. Одна крапля продукує море піни! А ще пляшка має спеціальний дозатор – щоб не використовувати зайвого. Це теж наша екологічна інновація. До слова, вже вийшов аналогічний концентрований шампунь.

– Ви завжди цікавилися косметикою?

– Коли мені було 4–5 років, я дуже любила розглядати мамині пляшечки з кремами й мріяла, що колись працюватиму там, де щодня мають справу з цими баночками. Так і вийшло, адже в косметичну сферу пішла відразу після закінчення інституту. Працювала з відомими люксовими й селективними брендами.

– Це ваш перший досвід управління досить великою компанією. На вашу думку, без яких якостей не обійтися керівникові?
– Я не знаю, яким має бути ідеальний керівник. Але точно знаю, що я не змогла б керувати компанією, в бренд якої не вірю. Я прийшла до управління 2014-го, у кризові часи: падали продажі, страждав бізнес. Однак я вірила у свою компанію і свою команду! А коли керівник і команда вірять у бренд, що проблеми можна здолати, – це передається і клієнтам. Адже ми пропонуємо якісний продукт за справедливою ціною.

Для мене значимі внутрішні принципи. Важливо усвідомлювати, що робиш благо – навіть у межах своєї посади. А якщо ще й позитивні бонуси є… Наприклад, я за день висадила кілька сотень дерев. Де б я ще могла отримати такий досвід?! А з ним ти потім живеш, він гріє душу. І це надихає. Що більше позитивних емоцій в команді, то вона ефективніша.

пара саджає дерево

– Ви не приховуєте, що маєте трьох діток, причому наймолодшій доньці немає й року. Як вдається утримувати баланс між роботою і сім’єю?
– Зараз на підприємствах серед співробітників стало популярним вимірювання цього балансу – роботи й особистого життя. У реальному житті 50/50 ніяк не виходить – робота, зрештою, переважає. Але важливо підтримувати вибрану «пропорцію».

Свою родину я порівнюю з маленьким підприємством. Встигати все неможливо. Тому використовую менеджерські навички та делегую те, що можу – наприклад, рутинні домашні справи. На кухні обожнюю сучасні гаджети, які працюють самостійно й економлять час. Якісне спілкування з дитиною – пріоритет завжди.

Нещодавно я дійшла висновку, що найцінніше у людському спілкуванні – це активна увага. На жаль, її зараз мало. Увага — це сучасна «валюта». Це основне, що можуть і що мусять давати дітям батьки. І це важливо у спілкуванні з колегами, з клієнтами. Адже всі ми хочемо уваги.

– Що для вас означає успіх?
– Успіх — це не результат, це стан. Щастя, успіх — це десь дуже поряд. Успіх — це ті моменти, коли ти відчуваєш гармонію. Гармонію того, де ти перебуваєш, що робиш, як реалізуєшся, хто поряд з тобою. Це і є щастя.

ЦІКАВІ ЦИФРИ

2019 — виповнюється 60 років бренду Yves Rocher

27 років в Україні

42 співробітника

94 бутиків

506 400 дерев висаджено в Україні за 7 років

Підтримано 30 екологічних проектів в Україні