Авіакомпанія KLM святкує 100-річний ювілей

7 жовтня 2019 року Королівські голландські авіалінії відзначають особливу дату в історії авіації: їм виповнюється 100 років. Цікаві цифри: у 2018 році авіакомпанія перевезла 34,1 млн пасажирів на 214 літаках. Вона виконує прямі рейси за 160 напрямками по всьому світу та є першою в світі авіакомпанією, яка досягла 100-річчя та продовжує працювати під своєю первісною назвою.

Взагалі історія компанії почалася 7 жовтня 1919 року. Тоді лейтенант Альберт Плесман і ще восьмеро голландських бізнесменів заснували KLM — Королівську авіаційну компанію. На той час це не коштувало їм багато — приблизно 18 млн грн на наші гроші, а дозвіл використання слова «королівська» дала королева Нідерландів Вільгельміна.

Уявіть лише: у 1924 році, щоб долетіти з Амстердама до столиці Індонезії Джакарти (тодішня Батавія), було потрібно аж 24 дні, а тогочасні літаки вміщували лише 4-6 людей. Сьогодні ж цей шлях можна подолати менше ніж за 20 годин, зробивши одну пересадку.

У 1958 році KLM розпочала виконувати рейс Амстердам – Токіо, «шлях» якого пролягав…  через Північний полюс.

100 років авіації – це також історія постійного впровадження інновацій. Саме вона вперше у світі запровадила пункти самообслуговування для роздруковування посадкових талонів. А ще KLM розробила низку мобільних додатків, які полегшують бронювання квитків, реєстрацію, пошук багажу та надають пасажирам інформацію про рейси в режимі реального часу. Була створена інтерактивна карта Schiphol Airport Map для зручної навігації в аеропорту Схіпхол, персональний голосовий асистент Google із штучним інтелектом, мобільний додаток з доповненою реальністю для оцінки параметрів ручної поклажі за допомогою камери телефону, «розумна» багажна аудіобірка з вбудованим GPS-модулем і динаміком, яка виконує функції персонального гіда Амстердамом.

Останнім часом KLM все ретельніше працює над новими стандартами для авіації майбутнього під лозунгом «Fly Responsibly» («Літайте відповідально»). Вже сьогодні авіакомпанія досягла значного прогресу в зменшенні викидів вуглекислого газу. Більше того, KLM пропонує програму CO2ZERO безкоштовно та без брендингу KLM іншим авіакомпаніям.

Отож, чого вдалося досягти KLM щодо збереження довкілля?

На 17% менше викидів CO2 в небі

У 2018 році викиди вуглекислого газу на одного пасажира були знижені на 17,3% у порівнянні з 2011 роком. Для скорочення вуглецевого сліду компанія KLM інвестує в оновлення авіапарку, вдосконалення експлуатаційних процесів та екологічне біопальне. 29 червня 2019 року прибув перший літак Boeing 787-10 Dreamliner. Авіакомпанія KLM уже експлуатує 13 повітряних суден В787-9 Dreamliner та починає поповнювати парк літаками В787-10, таким чином, їх загальна кількість досягне 28. Компанія активно залучає своїх пасажирів до колективної відповідальності перед планетою. Протягом 11 років діє програма CO2ZERO, в якій мандрівники можуть компенсувати вуглецевий слід від свого польоту.

Закуплено 1318 тонн біопального

З 2016 року рейси KLM з Лос-Анджелеса до Амстердама частково заправляються з використанням біопального. Наразі KLM є єдиною європейською авіакомпанією, яка виконує міжконтинентальні рейси з використанням екологічного біопального. На початку червня 2019-го КLM взяла на себе зобов’язання закупати у найближчі 10 років 75 000 тонн авіаційного біопального на рік, яке вироблятиметься з місцевих сировинних відходів та продуктів переробки на першому в Європі заводі SAF (sustainable аviation fuel).

9,4 млн сендвічів подано в упаковці з перероблених матеріалів

Авіакомпанія пропонує екологічно чисті продукті харчування на борту. Крім цього, KLM співпрацює з постачальниками, які виробляють продукти без шкоди для навколишнього середовища та підтримує принципи справедливої торгівлі.

На 18% менше викидів CO2 на землі

До кінця 2018 року викиди CO2 в результаті експлуатаційних процесів на місцях скоротилися на 18% у порівнянні з 2011 роком. Це скорочення було досягнуто за рахунок використання меншої кількості електроенергії, газу та пального. Наразі 49% наземного вантажно-розвантажувального обладнання KLM є електричним, а 12% – гібридним. До 2020 року KLM прагне скоротити викиди CO2 від наземних процесів на 20% у порівнянні з 2011 роком.

На 9% менше відходів

У 2018 році об’єм відходів скоротився на 9%, а 28% відходів було перероблено. Компанія веде переробку побутового та технічного сміття за 14 категоріями. До 2030 року KLM прагне скоротити об’єм відходів на 50% у порівнянні з 2011 роком.

Створена концепція літака майбутнього Flying-V

KLM та Делфтський технічний університет спільно працюють над створенням літака майбутнього. Концепція літака, розроблена дизайнером Юстусом Бенадом, отримала назву Flying-V.

Flying-V витрачатиме на 20% менше пального, ніж Airbus 350, при цьому в його салоні розмістяться близько 314 осіб. Розмах крил Flying-V досягає 65 метрів та дозволяє літаку використовувати наявну інфраструктуру аеропортів. Менша витрата пального літаком досягається за рахунок двох турбовентиляторних двигунів, які розташовані на кожному крилі, а також за рахунок аеродинамічного дизайну.

Турбота про клієнтів, навколишнє середовище та прагнення до сталого розвитку – три кити найстарішої авіакомпанії світу, які дозволяють їй залишатися на позахмарних висотах світового лідерства.

www.klm.ua
www.klm100.com
www.klmtakescare.com