ТОП-10 масштабних проєктів, які вчасно перевели з офлайну в онлайн

«Коронокриза» обмежила життя і бізнес-активності мільйонів людей. Івент-індустрія постраждала першою: у більшості країн всі концерти, виставки, конференції і шоу скасували за наказами чиновників. Проте організаторам певних заходів вдалося зберегти репутацію, вчасно перевівши свої івенти в онлайн-формат.

Катерина Христиченко, Obrani Crew

Просто для прикладу: коли примусово скасували конференцію Mobile World Congress у Барселоні, організатори вже встигли витратити десятки мільйонів доларів на підготовку. Вони й досі вирішують фінансові та репутаційні проблеми. Проте деякі організатори встигли вчасно переорієнтуватися. Хто це і як їм це вдалося — в огляді від керівника івент-агенства Obrani Crew Катерини Христиченко.

Женевський автосалон

Цей івент називають найрозкішнішою автомобільною виставкою світу. Автовиробники презентують тут суперкари, спортивні автомобілі та концепти. Проте шоу, заплановане на 5 березня 2020 року, офіційно скасувала влада Швейцарії. Організатори спільно з виробниками вирішили: презентації новинок відбудуться в онлайн-форматі. Автобренди встигли підготувати ефектні відеоролики та матеріали, тож їм вдалося залучили гладячів і викликати необхідну реакцію у ЗМІ. Організатори згодом зізналися: через відміну вони втратили $20 млн, зате зберегли репутацію заходу.

Презентація модної колекції Giorgio Armani

24 лютого в Італії вже почалася паніка через коронавірус. Задля безпеки дизайнер Джорджіо Армані провів закритий показ нової колекції. В зал пустили тільки фотографів. Преса, VIP-гості та звичайні глядачі дивилися показ онлайн. Незважаючи на досить скептичні попередні прогнози, захід мав успіх й отримав позитивну реакцію у ЗМІ.

Adobe Summit

Визначну технологічну конференцію перевели в онлайн за ініціативою організаторів. Як зізнався генеральний директор Adobe Шантану Нараєн, спочатку захід планували як чудову можливість для персональної взаємодії між учасниками. Проте потім формат змінили на «ексклюзивні можливості у цифровому світі». В останній день березня зареєстрованим учасникам і глядачам надали доступ до попередньо підготовлених матеріалів і трансляції понад 100 виступів спікерів.

Кураж-базар

Популярний у Києві івент «Кураж», запланований на 25-26 травня, скасували через карантинні обмеження. Проте організатори вирішили не розчаровувати прихильників і надали онлайн-доступ до лекцій, майстер-класів, виступів і тренувань. Трансляції вели з офіційної сторінки заходу в Instagram.

Nvidiaʼs GPU Technology Conference

«Безпека — найголовніше»: так вирішили організатори щорічної технологічної конференції і перевели її в онлайн. Для цього організували живі трансляції виступів ключових спікерів, а записані виступи виклали на сайті. Також створили технічну можливість для онлайн-спілкування учасників заходу з представниками компанії. Оскільки рішення про перехід в новий формат було незапланованим, бренд зробив все для збереження репутації. Декільком тисячам учасників, які купили квитки на конференцію, повернули кошти.

Фестиваль Series Mania

17 березня організатори міжнародного фестивалю телеконтенту Series Mania оголосили про запуск онлайн-платформи Digital Forum. Вона стала альтернативою офлайн-версії заходу, запланованого на 25-27 березня. Доступ до контенту на платформі був платний: 90-10 євро. Переглядати фестивальні матеріали глядачі могли з 25 березня по 7 квітня.

Євробачення

Офіційно пісенний конкурс перенесли на наступний рік, зберігши за Роттердамом право на його проведення. Проте задля мотиваційної і об’єднавчої мети цьогоріч провели онлайн-концерт, в якому взяли участь артисти з усіх заявлених країн. Фіналом стало колективне виконання пісні: кожен учасник заспівав її зі своєї домівки.

Формула-1

Через коронавірус довелося скасувати перші шість перегонів цьогорічного сезону Формули-1. Тому організація разом з кіберспортивною спільнотою VeloceEsports провела перегони в режимі онлайн. В якості учасників запросили «зіркових» пілотів. Гравці з усього світу отримали змогу конкурувати з ними на віртуальних трасах.

MVP Global Summit

Ексклюзивна багатоденна конференція від Microsoft теж пройшла онлайн. Особливістю стала організація трансляції з високим захистом даних. Варто зауважити, що для участі в попередніх офлайн-конференціях учасники підписували згоду на нерозповсюдження. Під час конференції було багато технічних обговорень і сеансів зворотного зв’язку.

Фестиваль CPH:DOX

Міжнародний фестиваль документальних фільмів CPH:DOX, який мав відбутися в Копенгагені, пройшов онлайн. Журі, учасники й глядачі отримали захищений доступ до фестивальних стрічок і могли подивитися їх з дому. Від офіційної церемонії довелося відмовитись. Найскладнішим, за словами організаторів, було розробити дієві методи захисту від піратства.

 

Навряд чи можна сказати, що перехід в онлайн-формат врятував великі заходи. Організатори все одно понесли великі фінансові втрати. Проте їм вдалося найголовніше: вони утримали аудиторію, зберегли репутацію і можуть розраховувати на позитивні результати, коли всі карантинні обмеження будуть зняті.