Навчання

Як позбавитися ментального сміття

Приємно, коли речі в домі лежать на своїх місцях. Проте ще приємніше, коли лад наведено в голові: думки-висновки розкладено по поличках, а сміття непотрібних емоцій виметено геть. Як упорядкувати свої думки, розкаже гештальт-терапевт Інна Дідковська.

Види ментального сміття. Токсичні думки, що засмічують голову, складаються зі слів: ніколи, ніхто, не вийде, боюся, все, завжди, вічно, мушу (треба, потрібно) або висловами: «У мене недостатньо (грошей, здоров’я, часу), «Якби я зробив по-іншому, зараз було б краще» тощо. Відстежуйте слова, фіксуйте ці токсичні думки й вимітайте їх з голови.

Засоби для генерального прибирання. Техніка «Ранкові сторінки». Ви прокидаєтеся ранком і записуєте в зошит все, що спадає на думку (три сторінки щодня). Техніка допомагає відокремлювати непотрібні думки, що повторюються, а корисні зробити чіткішими.  Є ще одне правило: що більше місця в нашому житті відведено сприйняттю і відчуттю навколишнього світу, то менше часу залишається на безплідні роздуми. Саме тому масаж, відпочинок на природі, зустрічі з друзями, захоплюючі фільми або книги сприяють упорядкуванню думок. І ще одна порада – щоб не засмічувати голову токсичними думками, зробіть щось корисне. Хоча б помийте вікно у власному парадному. Якщо це щось буде корисне іншим, внутрішня гармонія стане ще ближче.