Гід

10 найцікавіших місць у Львові

У місті Лева кількість цікавинок на метр квадратний більша, ніж будь-де в Україні. Аби не дати вам розгубитися, розказуємо, що подивитися у Львові насамперед.

Львів недарма вважається культурною столицею України. У цьому місті розташована найбільша кількість пам’ятників архітектури, його центр внесений до реєстру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і він регулярно потрапляє на перші місця у світових туристичних рейтингах. Щоб розказати про всі атракції, включаючи цікаві маловідомі місця Львова, знадобилася б ціла книжка. Ми ж спробували вибрати десяток найбільш визначних об’єктів, які обов’язково мають входити до оглядової програми-мінімум.

Що подивитися у Львові передусім: проспект Свободи

Почати огляд Львова логічно з проспекту Свободи. Це головна вулиця міста, яка має довжину близько 350 метрів. Її прикрашають величні історичні будівлі виконані у дуже своєрідному еклектичному стилі на межі класики, бароко й ренесансу. Тут розташована одна з найвідоміших пам’яток міста – Львівський оперний театр, а також два музеї (Національний та Музей етнографії), декілька пам’ятників видатним історичним діячам, знамениті львівські кав’ярні, ресторани та розважальні заклади.
Історія з назвою проспекту належить до найбільш цікавих фактів про Львів. Ім’я вулиці змінювалося разом зі зміною політичного стану аж 10 разів, зокрема, її називали на честь Карла Людвіга та Адольфа Гітлера. Теперішню ж назву проспект отримав у 1990 році.

Площа Ринок: легенди Львова

С цієї площі більш як сімсот років тому розпочалося будівництво Львова, і до ХХ століття саме вона вважалася центром міста. Проте теперішній вигляд площі був сформований лише після 1527 року, коли готичні будівлі були зруйновані пожежею. За сучасними мірками площа має невеликі розміри: усього 142 на 129 метрів. Що більша концентрація атракцій на ній. Цікаві жилі доми, що оточують площу. Оскільки на момент будівництва існував податок на кількість вікон, а в центрі він був особливо великим, то навіть заможні власники намагалися на цьому зекономити. Тому більшість будівель витягнуті вглиб і мають вузькі фасади на три вікна.

Серед пам’яток на площі варто насамперед відмітити міську ратушу, яка завжди слугувала й продовжує слугувати будівлею для міської ради. Також тут є історичний музей, італійський дворик, що розташований на території палацу Корнякта, а також легендарна ресторація «Криївка», яка, до речі, є одним з таємних місць у Львові, адже ніколи не мала вивіски.

Оперний театр: найвідоміше інстаграмне місце Львова

Де: проспект Свободи, 28
оперний театр у львові

Львівський національний академічний театр опери та балету – один з найкрасивіших у Європі. Проте туристи фотографуються біля нього не тільки з цієї причини. Будівля театру зображена на купюрі 20 гривень, і гості міста полюбляють робити тут селфі таким чином, щоб одночасно було видне це зображення на банкноті й сам театр. Як і більшість споруд Львова, цей архітектурний витвір поєднує кілька стилів і водночас виглядає напрочуд органічно.

Палац Потоцьких

Де: вулиця Миколи Коперника, 15
палац потоцьких

Цей величний палац було зведено на замовлення відомого військового й політичного діяча Речі Посполитої, одного з найбагатших магнатів свого часу Юзефа Потоцького. Він був спроектований французьким архітектором де Верни, збудований під керівництвом поляка Юліуша Цибульського і є чудовим свідченням європейського класицизму. Масштаб споруди цілком відповідає статусу володаря: загальна площа будови – 3100 метри. Нині в одному з залів палацу реєструють шлюби, а в інших можна насолодитися живописом і скульптурою авторства відомих майстрів. Ціни на відвідування варіюються від 15 гривень – для дітей до 300 гривень – для групи туристів з екскурсією іноземною мовою. Звичайний дорослий квиток коштує 70 грн.

Будинок вчених

Де: вулиця Листопадового Чину, 6
будинок вчених у львові

Будинок вчених – одна з найкрасивіших споруд Львова. Свою назву він отримав завдяки тому, що тепер належить профспілці працівників освіти та науки, хоча в минулому тут діяли казино. Будівля цікава не тільки екстер’єром, виконаним у стилі середньоєвропейського бароко, а й дивовижною внутрішньою обробкою із використанням різьбленого дерева. До речі, саме тут була знята сцена з кардиналом для фільму «Д’Артаньян і три мушкетери». Нині будинок відкритий для відвідування, ціна квитка – 30 грн. Також тут регулярно відбуваються бали.

Високий замок

краєвид львова

Високим замком називають гору, на ній розташований парк. На вершині й справді колись був замок. Проте від нього залишився лише невеликий фрагмент. Пагорб висотою 413 метрів над рівнем моря розташований у самому серці Львова, що дуже незвично. Завдяки такому розташуванню відвідувачі можуть побачити разючу панораму історичного центру. Тут є дві тераси. На верхній на початку XX століття на честь Люблінської унії було створено штучний пагорб. На нижній розкинулися мальовничі паркові алеї. Прогулюючись ними, ви побачите пам’ятник Максиму Кривоносу, полковнику, який захопив замок у 1648 році й загинув тут, а також штучну печеру, вхід якої прикрашений скульптурами левів.

Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці

Де: вулиця Вірменська, 7/13
внутрішнє убранство вірменської церкви

Robin Schuil

Ця культова будівля цікава тим, що є одним з найстаріших пам’ятників релігійної архітектури на території України. Зведення собору почалося у 1356 році на місці дерев’яної церкви. Радше за все, у будівництві брали участь вірменські майстри, адже споруда багато в чому схожа на собори Вірменії. У радянські часи тут було сховище. Нині проходять літургії для вірян Вірменської апостольської церкви. До речі, ця пам’ятка Львова також фігурує у фільмі «Д’Артаньян і три мушкетери»: саме біля собору була знята сцена дуелі.

«Майстерня шоколаду»

Де: вулиця Сербська, 3

До закладів Львова, які варто відвідати, безперечно належить «Майстерня шоколаду». Назва каже сама за себе. По-перше, тут ви зможете скуштувати шоколад в усіх його можливих і неможливих модифікаціях: твердий і розтоплений, чорний та білий, трюфелі та праліне, з горіхами, фруктами та приправами. По-друге, це саме майстерня, а не фабрика, адже увесь шоколад виготовляється вручну професійними шоколатьє. Там же розташований магазин, де можна придбати, звичайно ж, шоколадні вироби.

«Щось цікаве»

Де: площа Ринок, 13

Цей заклад цікавий тим, що являє собою щось більше аніж кафе. Передусім це арт-простір з дуже яскравим інтер’єром, творчою атмосферою і справжньою художньою експозицією, де ви можете придбати оригінальні авторські витвори ручної роботи. А вже насолодившись духовною їжею, можна підкріпитися філіжанкою кави зі смаколиками. Тут регулярно проходять творчі вечори: майстер-класи, зустрічі, лекції з мистецтва.

Італійський дворик

Де: площа Ринок, 6
Вартість: Вхід на територію дворику коштує 10 грн
Вхід до музею – 30 грн.

Це одне з найкращих місць для відпочинку від галасу й метушні міста. Воно розташоване в самому центрі й до того ж дуже затишне і спокійне. Назва цілком виправдовує себе: архітектура дворика справді дуже схожа на італійську. І це не дивно, адже його, як і увесь палац, всередині якого він розташований, проектували італійські архітектори. На території подвір’я розміщене літнє кафе, а в самому палаці діє художня виставка – тільки майте на увазі, що в середу вона не працює.

Чи були ви вже у Львові, чи ще ні, це унікальне західноукраїнське місто здатне дивувати в будь-яку пору року та за будь-якої погоди. І якщо ви вже побачили найбільш визначні пам’ятки Львова, приїжджайте сюди ще і ще, адже на вас тут ще чекають багато цікавинок. А ми про них вам обов’язково розповімо, тільки вже іншим разом.