Гід

Зимовий спа-туризм: найкращі термальні курорти Європи

Що може бути приємніше взимку, ніж релакс у гарячій воді? А якщо це басейн з чудовим краєвидом? Недарма зимовий спа-туризм набирає обертів. Відпочинок на термальних водах можна суміщати з екскурсіями або з катанням на лижах, як-от в Альпах. У цій статті ми розповімо про найкращі термальні курорти Європи та їхні особливості.

Вода з термальних джерел має лікувальні властивості, тому на сайті кожної терми завжди є перелік показань до купання саме у ній – а також і застережень, якщо такі є.

 

Купальні Сечені в Будапешті, Угорщина

Коли: термальні басейни і сауни у приміщенні – щодня з 06:00 до 19:00,
басейни просто неба – щодня з 06:00 до 22:00.
Вартість: Квитки різняться за ціною залежно: від 5200 форінтів до 6000 форінтів.

Якщо ви мрієте про купальні на гарячих джерелах, але, як кажуть, «не за всі гроші», ідеальним варіантом будуть недорогі термальні курорти Угорщини.

У Будапешті понад 130 геотермальних джерел, а отже, і терм дуже багато. Купальні Сечені, збудовані у 1910-х роках у стилі необароко, за архітектурним вирішенням є одними з найцікавіших у Європі – й одними з найбільших. У приміщенні розташовано 15 басейнів з водою різної температури та мінералізації і 10 різних саун, зовні – три великі басейни. Температура води варіюється від 27 до 38°С.

«Візиткою» купалень Сечені є оповиті парою пенсіонери, що грають у шахи по груди у воді. Але й окрім них люду тут повно, і це головний недолік терм. Тому приходити краще зранку і завершити візит до 11-ї години, до основного напливу відвідувачів.

Квитки різняться за ціною залежно від того, чи надається кабінка для перевдягання і зберігання речей, чи лише шафка-локер. Ми наводимо ціни за дешевші варіанти з локером:
на цілий день – 5800 форінтів (робочі дні), 6000 форінтів (вихідні дні та свята);
вечірній, від 19-ої години (працюють лише зовнішні басейни) – 5200 форінтів (робочі дні), 5400 форінтів (вихідні дні та свята);
ранковий, від 06:00 до 08:00 – 5200 форінтів (робочі дні), 5400 форінтів (вихідні дні та свята).

Озеро Хевіз, Угорщина

Коли: щоденно з 09:00 до 17:00.
Вартість: на 3 години – 3200 форінтів, на 4 години – 3900 форінтів, на цілий день – 5500 форінтів.

Це найбільше у Європі термальне озеро має унікальні властивості: вода з геотермальних джерел на його дні невпинно піднімається вгору радіальними потоками. За рахунок цього забезпечується рівномірна температура в усьому озері. Влітку вона сягає 36°С, а взимку не опускається нижче 25°С.

Термальна вода озера Хевіз насичена радоном, сірководнем, мінералами та частинками цілющих грязей, піднятих з дна радіальними потоками, тому активно впливає на людський організм і є лікувальною. Утім, існують і протипоказання, які варто уточнити заздалегідь.

Aqua Dome, Ленгенфельд, Австрія

Коли: щоденно з 09:00 до 22:30
Вартість: тригодинний абонемент – 26 євро для дорослих, 16 євро для дітей (3–14 років), на цілий день – 34 євро для дорослих, 20 євро для дітей

Aqua Dome у Тиролі є лідером серед термальних курортів Австрії. Футуристична споруда комплексу має скляні стіни, крізь які під час купання можна споглядати величний альпійський краєвид – як і з басейнів просто неба, в які можна випливти з басейнів у приміщенні, не полишаючи теплої води. Загалом тут 12 басейнів з температурою 34–36°C, є гідромасажери та гірки, а також 7 саун.

Читайте також: Гірськолижні курорти у Французьких Альпах 2019/2020

Бад-Кіссінген, Німеччина

Коли: щоденно з 09:00 до 22:00, у п'ятницю й суботу – з 09:00 до 00:00.
Вартість: абонемент на 2 години – 13 євро, на 3 години – 17 євро, на 4 години – 21 євро, на цілий день – 25 євро.

Це баварське місто з численними мінеральними і термальними джерелами є одним з найдавніших курортів Європи, де побувала безліч видатних персон, зокрема і монархів. Нещодавно збудований термальний комплекс KissSalis Therme площею 1000 кв. метрів пропонує відвідувачам купання у великому критому басейні й двох басейнах просто неба з течією, а також менших басейнах з гарячою, холодною, солоною водою, з гідромасажем тощо.

Температура термальної води – від 32°C до 38°C. Пропонуються також процедури з лікувальними грязями і найрізноманітніші сауни.

Terme Di Saturnia, Італія

Коли: взимку – з 09:30 до 17:00, влітку – з 09:30 до 19:00
Вартість: Ціни від від 23 євро до 31 евро за вхід.

Гаряче джерело Сатурнії у Тоскані відоме вже 3000 років. Воно вивергає насичену мінералами, сірководнем та вуглекислим газом термальну воду з температурою 37,5°C зі швидкістю 500 літрів на секунду. Ця вода корисна для серця, легенів, м’язів та суглобів, а крім того завдяки наявності фітопланктону Bioglea лікує проблемну шкіру  – зволожує її й робить гладенькою. Нині Terme Di Saturnia – один з найбільших термальних курортів Європи з п’ятьма відкритими басейнами та клінікою Spa&Beauty.

Вхід у термальний парк – від 23 євро у робочий день, 31 євро у вихідні і свята, додаткова плата за доступ до джерела – 5 євро у робочі дні і 25 євро з п’ятниці по неділю.
На кожного дорослого, який оплатив вхід, можна провести 1 дитину до 12 років безкоштовно.
Діє дрес-код – відвідувачі зобов’язані мати халати і рушники лише білого кольору, або ж можуть взяти їх напрокат за додаткову оплату.

Читайте також: Найкращі крижані готелі світу

Therme Vals, Вальс, Швейцарія

Коли: з середи до неділі – 11:00–20:00, у понеділок та вівторок – 11:00–18:00.
Вартість: з середи до неділі – 80 швейцарських франків, у понеділок та вівторок – 55 швейцарських франків.

Терми цікаві тим, що до їхньої розбудови долучився всесвітньо відомий швейцарський архітектор Петер Цумтор. Його головні принципи – це вдумлива архітектура і бережне вписування споруди у ландшафт. Саме так 1996 року був споруджений новий корпус Therme Vals, де Цумтор поєднав силу двох стихій, води і каменю.

Температура термальної води у басейнах, критих і просто неба, становить 36°С.

Карлови-Вари, Чехія

Коли: 07:30–19:30 щоденно.
Вартість: Пакет коштує від 800 чеських крон.

На цьому курорті розвідано 13 гарячих джерел, утім термальні басейни є лише в деяких готелях і санаторіях, і більшість з них невеликі. Термальну воду в них охолоджують додаванням звичайної, прісної. Єдиний великий басейн просто неба розташований на даху готелю «Термал», але він на реконструкції. Натомість можна відвідати спа-комплекс «Замкові лазні», де є критий басейн з нерозведеною термальною водою з двох власних джерел, температура якої становить 36°С. Окрім купання, гостям пропонується низка спа- і релакс-процедур.

Найдешевший пакет коштує 800–950 чеських крон залежно від сезону і включає 2 години перебування у спа-зоні з доступом до термального басейну, двох саун і всіх велнес-процедур.

Збираючись на відпочинок на термальних водах, не забудьте взяти з собою рушник, гумові капці й купальну шапочку (нерідко без них вхід у басейни заборонений), за можливості –халат. Краще залишити вдома прикраси, особливо срібні – у мінералізованій воді вони можуть зазнати корозії. А ось невеличкий фен взяти варто, особливо у велелюдні терми.

Заздалегідь уточніть, які захворювання є протипоказаннями до купання у конкретній термальній воді. Так само перевіряйте, чи дозволено купання дітям і з якого віку.

І, якщо все гаразд, сміливо вирушайте за власним досвідом зимового спа-туризму!