Гід

Куди поїхати з Києва: маршрути вихідного дня

Як багато часу ми витрачаємо на планування подорожей? Думаємо, куди поїхати та які місця відвідати, що з собою взяти, скільки витратити – одне слово, складаємо цілий план дій. Та інколи виходить так, що планувати немає часу, а провести вихідні поза межами столиці ой як хочеться.

Ми вирішили допомогти й склали невеличкий список «турів вихідного дня», зосередившись на місцинах з гарною природою, до яких мов рукою сягнути.

Коростишівські кар’єри

Коростишівські кар’єри розташовані за 102 кілометри від Києва в оточенні густих соснових лісів. До них можна швидко дістатися власною машиною або ж міжміським автобусом, який ходить щопівгодини від станції метро «Житомирська» (Київ – Коростишів). Вартість квитка – 70–100 грн, час в дорозі – приблизно година. Вийти потрібно перед в’їздом в саме місто. Щодо дороги назад – квитки краще купувати заздалегідь і мати при собі роздрукований варіант. Виїхати назад до столиці можна з місцевої автостанції.

GPS-координати: 50°18′54″N 29°05′35″E

Коростишівські кар’єри

У Коростишеві аж три варіанти відпочинку біля води. Лівобіч від дороги у напрямку міста розташоване «Коростишівське лісове господарство», де розкинулося перше озеро. Воно досить велике і майже безлюдне. Якщо проїхати далі, ви побачите Коростишівський каньйон, найпопулярнішу з трьох локацій. Тут завжди збирається багато місцевих і туристів, серед яких зазвичай немало скелелазів.

Правобіч від траси розташований сам Коростишівський кар’єр. Його озеро глибиною в 20 метрів оточують різьблені скелі 10-метрової висоти. Краса неймовірна! Вода відливає бірюзою, а повітря таке чисте, що схочеться забрати трохи із собою.

Тут можна влаштувати невеликий пікнік, залишитися на ночівлю з наметом, а на додачу ще й зробити безліч яскравих фото, які зігріватимуть вас своїм теплом в холодні пори року. Для тих, хто невиліковно закоханий в природу і хоче вирватися з цивілізації, – коростишівські кар’єри підійдуть ідеально.

Затоплена церква біля Ржищева

Відстань від столиці до невеликого містечка Ржищів – приблизно 80 км. Доїхати туди можна автомобілем (по трасі Київ – Канів). Від станції метро «Видубичі» курсують міжміські маршрутки. Час у дорозі 1,5–2 години. Вартість квитка – до 80 грн. Також з Києва можна дістатися до церкви по воді моторним човном або яхтою.

GPS-координати: 50°0’39”N, 31°4’17.5”E

Затоплена церква біля Ржищева

Справжнім поціновувачам унікальності, усамітнення та деякої авантюри радимо відвідати дивовижне місце – затоплену церкву поблизу містечка Ржищів Київської області. Це точно одне з тих місць, які хоч раз в житті варто побачити кожному.

На крихітному острові посеред Дніпра сяють золоті куполи Свято-Преображенського храму. Колись на тому місці, де сьогодні розлилося Канівське водосховище, розташовувалося мальовниче село Гусинці. Старовинна церква, побудована ще на початку XIX століття, була однією з головних прикрас села. Проте в 70-х роках минулого століття почали споруджувати водосховище, і село повністю пішло під воду. Незатопленими залишилися лише деякі пагорби, які сьогодні виглядають як природні острівки. На одному з таких і вистояв храм.

Запасіться камерою та хорошим настроєм – і вирушайте в дорогу. Точно не пожалкуєте! Неймовірні пейзажі, свіжа вода Дніпра і відчуття причетності до великого й прекрасного запам’ятаються вам надовго.

Дендропарк «Олександрія»

Парк «Олександрія» розташований у місті Біла Церква й відкритий для відвідувачів з 8:00 до 22:00. Власним автомобілем можна дістатися приблизно за годину, маршруткою (від метро «Вокзальна», «Палац Україна», «Либідська», а також Одеської площі) – трохи довше. Вартість квитка 60–70 грн. Варто зазначити, що у Білій Церкві вам потрібно буде ще трішки проїхатися до самого парку – хвилин 10 місцевою маршруткою № 7.

GPS-координати: 49°48’52”N 30°4’39”E

Дендропарк «Олександрія»

Дендропарк вражає гармонійним поєднанням творінь природи й людини. Біля вікового дуба-господаря, що росте на великій галявині, квітнуть клумби; екзотичні рослини переходять в майданчик з колонадою «Луна», яка має унікальні акустичні особливості; а струмки з водоспадами в ярах впадають в озера, де плавають прекрасні лебеді та качки. Такі поєднання спільної праці людини й природи в парку «Олександрія» на кожному кроці.

Одне слово, засновники дуже старалися над його створенням. І це помітно. Куди не озирнися – казкові локації для фотографій! Містки, альтанки, великі доглянуті галявини, сади, музеї, відновлені статуї та будиночки, палацовий комплекс – цілий день можна витратити на прогулянку територією парку і сумувати не доведеться.

Для любителів активного відпочинку в прокаті можна взяти велосипед. Тут також є можливість порибалити, а ще погодувати тваринок в міні-зоопарку.

Ландшафтний парк «Буки»

Якщо на вихідних душа просить краси й прогулянки на свіжому повітрі – сміливо вирушайте в ландшафтний парк в селі Буки Київської області. Добиратися найкраще власною автівкою або долучитися до організованої екскурсії.

GPS-координати: 49º50’19.73″N, 29º39’30.5″

На території парку розташований знаменитий фонтан-рулетка з Майдану Незалежності. І якщо деякі новобудови виглядають дещо претензійно й навіть кітчево, то краса тутешньої природи компенсує все. Якщо виникне бажання залишитися на ночівлю, тут можна знайти міні-готель.

Для молодшого покоління тут працює «Казкова галявина» з фігурками героїв з казок, а ще міні-зоопарк та дитячий майданчик. На території проводяться платні екскурсії, проте вхід в сам парк безкоштовний.