Гід

Найкращі курорти Єгипту: як вибрати та коли їхати

Кожному відомо, що восени та взимку за сонцем варто вирушати до Єгипту. Проте часу на роздуми обмаль, а питань багато. Яка там погода зимою? Чи варто їхати на відпочинок в Єгипет з дітьми? Які курорти кращі? Як різняться ціни в Хургаді та Шарм-ель-Шейху? Як вибрати готель – чи доведеться-таки сторінка за сторінкою переглядати суперечливі відгуки туристів? Пошукаємо відповіді разом.

Відпочинок у Шарм-ель-Шейху

«Шарм», як його лагідно називають відпочивальники, справедливо вважається найлюксовішим курортом Єгипту з найрозвиненішою туристичною інфраструктурою та індустрією розваг. Логічно, що й ціни в Шарм-ель-Шейху дещо вищі проти Хургади та інших курортів – і це стосується не лише готелів, серед яких знову-таки більше 5-зіркових, ніж деінде, а й цін у ресторанах і кафе, вартості екскурсій тощо.

Переваги Шарм-ель-Шейха

Якщо ви їдете в Єгипет поплавати з маскою, то Хургаду можна навіть не розглядати – тільки Шарм. Саме тут ви, не полишаючи готельного пляжу, зможете побачити чудові коралові рифи та безліч яскравих рибок. Є й зворотний бік медалі – оскільки уздовж берега тягнуться рифи, заходити в море з берега незручно, треба це робити з понтона, при цьому ви одразу потрапляєте на глибину. Заходити в море й плавати наполегливо рекомендується у спеціальному «кораловому» гумовому взутті. Воно, як і спорядження для сноркелінгу, тобто плавання з маскою, продається на курортах повсюдно.

Плануючи відпочинок з дітьми, ліпше шукати готель у бухті Наама-Бей, де більшість пляжів – піщані, з пологим заходом у море, але є й гарні коралові рифи поблизу від берега.

Шарм-ель-Шейх узимку

Якщо почитати відгуки туристів про відпочинок в Єгипті взимку, одразу стає зрозумілим, що головна проблема не в холоді – температура води в морі ніколи не опускається нижче +20, – а у вітрі, який розгулює зимою. Хасмін, сильний вітер з пустелі, може зіпсувати весь відпочинок. Тому обов’язково обирайте готелі в захищених від вітру бухтах.
захід сонця

Безвітряні бухти Шарм-ель-Шейха

Туристичні експерти рекомендують безвітряні бухти Наама-Бей, Шарм-ель-Майя і Рас-Умм-Ель-Сид. Остання славиться багатством коралових рифів, це популярне місце дайвінгу, тож якщо вас не лякають характерні для Рас-Умм-Ель-Сида вузькі, багаторівневі пляжі, обладнані сходами для спуску до води й понтонами, розгляньте цей варіант. З бухти Шарм-ель-Майя ходять кораблики у «кораловий рай» –заповідник Рас Мохаммед. Туди пропонують і автобусні екскурсії – вони зовсім інші й не гірші, ніж морські.

Екскурсії з Шарм-ель-Шейху

Можливість поїхати на ті чи ті екскурсії – важливий фактор під час вибору курорту. Шарм розташований на Синайському півострові, тому, скажімо, до Луксора звідси не доберешся, хіба що літаком. Натомість можна здійснити незабутній нічний підйом на гору Синай – пішки чи на верблюді, пройти слідами самого пророка Мойсея, зустріти на верхівці гори світанок і спуститися до монастиря Святої Катерини, де зберігся кущ неопалимої купини, згаданий у Біблії.

Читайте ще: 5 причин відвідати Валенсію

З непопсових пропонуються тури у Кольоровий каньйон у Нувейбі та заповідник Рас-абу-Галум. З Шарма зручно з’їздити на екскурсію в Ізраїль, де вам покажуть Мертве море, річку Йордан та Єрусалим. Можна скористатися поромно-автобусними турами в Йорданію – у Петру чи Ваді-Рам. У всі ці місця ви не потрапите з Хургади та сусідніх з нею курортів.

Пропонують у Шармі й екскурсії в Каїр (5–6 годин автобусом в один бік), що зазвичай включають прогулянку корабликом по Нілу, експрес-пробіжку Каїрським музеєм, відвідання дружніх вашій турфірмі крамниць із папірусом і парфумами і на завершення – власне піраміди.

Море, лодка, пляж

Відпочинок у Хургаді

Хургада – старіший і, відповідно, більш «втомлений» курорт проти інших, туристи нерідко нарікають на «пошарпані» готелі й номери. Однак і ціни тут нижчі. Іноді «п’ятірка» в Хургаді відповідає рівню «четвірки» в тому самому Шармі. Плюс – дешевше тут не лише готелі, а й послуги, екскурсії, сувеніри.

Пляжі Хургади ідеально підходять для тих, кого не надто цікавлять рифи і плавання з маскою, і для відпочинку з дітьми – тут пологий берег, пісок, зручний вхід у воду. У готелях розвинений сервіс для дітей – є дитячі басейни, майданчики, анімація, міні-дискотеки.

Якщо ж їдете без малих дітей, запитайте у вашого агента про готелі, які мають штучно вириту «лагуну» — штучне заглиблення на березі, в яке потрапляє вода з Червоного моря. Там досить глибоко, що є неабияким плюсом, бо часто потрібно йти кілька десятків метрів по коліна у воді, щоб нормально поплавати.

Щоб побачити розмаїття рибок, можна вирушити на морську прогулянку на кораблику, що зупинятиметься біля найгарніших рифів та островів. Є «цільові» екскурсії, під час яких туристів привозять у місця, де гарантовано можна побачити дельфінів і черепах.

Молоді веселіше буде в Шармі, а не в Хургаді, де променад не такий жвавий, хоч і є багато нічних клубів. До того ж у Хургаді дівчатам і жінкам не рекомендується виходити з готелю у місто поодинці, без супроводу – це може бути неприємним досвідом. Водночас саме в Хургаді можна побачити справжнє місцеве життя в арабських кварталах за межами туристичної зони.

Фонтан, море, люди, египет

Хургада взимку

Узимку Хургада продувається вітрами, на відміну від захищеного горами Шарм-ель-Шейха, і цей недолік важко проігнорувати. За відгуками туристів, найвітряніший місяць — лютий.

Екскурсії з Хургади

Хургада – зручне місце Єгипта для того, щоб скомбінувати лінивий пляжний відпочинок з екскурсією у славнозвісний Луксор, одне з найдавніших міст світу й колишню столицю Єгипетського царства. Відстань до нього з Хургади – 300 кілометрів. Луксор поділений навпіл рікою Ніл. На східному березі, у Місті живих, зберігся Карнак – величезний комплекс з майже 30 стародавніми храмами, серед яких найбільшим є храм Амона з його знаменитими 134 двадцятиметровими колонами, вкритими рельєфами.

З Хургади також можна з’їздити на дводенну екскурсію в Асуан і до відомих на весь світ храмів Абу-Сімбела, хоч цю подорож важко назвати легкою – це удвічі далі, ніж Луксор.

море, лодка, Марса-Алам, египет

Відпочинок у Марса-Аламі

Цей курорт Єгипту – порівняно новий, тут іще не встигли розгорнути туристичну інфраструктуру. Вибір готелів невеликий, хоч активно будуються «четвірки» і «п’ятірки». Їдуть сюди задля спокійного відпочинку і знайомства з чарівним підводним світом.

Марса-Алам – найкращий курорт Єгипту для дайвінгу

Місцеві рифи і пляжі здивують тих, хто думав, що у Шармі побачив усе – з інших курортів сюди навіть привозять людей на платні екскурсії. Окрім коралових рибок, тут можна побачити каракатиць, восьминогів, скатів, невеликих акул, мурен, півтораметрових черепах і навіть рідкісних морських ссавців – дюгоней, або морських корів. У Марса-Аламі діє чи не найбільший в Європі дайвінг-центр.

Море, дайвер, рыбы

Марса-Алам узимку

Це найбільш південний курорт Єгипту, проте вітрів тут не бракує. У цьому є й позитив: тут популярний кайтсерфінг. Освоїти його можна не менше ніж за тиждень, тобто щонайменше 6–7 занять. У Марса-Аламі діють спеціальні школи, де навчають новачків. Треба пам’ятати, що кайтсерфінг підпадає під категорію екстремальних видів спорту, тож треба заздалегідь оформити спеціальну страховку – звичайна тут не годиться.

Екскурсії з Марса-Аламу

До Луксора звідси їхати так само за часом, як і з Хургади. Проте Марса-Алам розташований за 300 км від Хургади у напрямку до суданського кордону, а отже, звідси ближче й не так втомливо їхати на екскурсії у згадані Асуан та Абу-Сімбел. А ось до пірамід звідси краще й не намагатися їхати.

Пальма, пляж, лодка, парашют, море, дахаб, египет

Дахаб

«Дахаб», що у перекладі означає «золотий», розташований за сто кілометрів північніше Шарм-ель-Шейха. Курорт маловідомий, завдяки чому він має низку переваг – це спокій і комфорт, відсутність гамірливого натовпу туристів і можливість поринути у місцевий колорит, прогулюючись мальовничими вуличками містечка замість всюди однакового курортного променаду. Утім, віддаленість і менша кількість туристів мають і негативну сторону: довгий трансфер з аеропорту – півтори години замість півгодини до Шарма, високі ціни на екскурсії.

Пляжі Дахаба вкриті білим піском, тут чудові коралові рифи – рай для дайвінгу. Є всі можливості для занять віндсерфінгом та іншими водними видами спорту.

Відпочинок у Табі

Розташований майже на кордоні з Ізраїлем. До цього курорту потрібно їхати 3,5 години від аеропорту. Їдуть сюди за спокоєм та усамітненням, якщо так узагалі можна сказати про курорт, а ще для того, аби поїхати на екскурсії в Ізраїль та Йорданію. Отже, якщо ви мрієте побачити стародавню Петру – Таба для вас найкращий варіант.

Читайте ще: Стамбул із нового ракурсу: хмарочос Istanbul Sapphire

море, песчаные горы, парусник

Відпочинок в Ель-Гуні

Цей курорт за 22 кілометри від аеропорту Хургади був розбудований у 1990-х роках. Його пронизує мережа штучних каналів, тому пересуватися ним можна і на мікроавтобусах, і на катерах. Не дивно, що Ель-Гуну одразу назвали «єгипетською Венецією». Тут гарна забудова, витримана у білих, бежевих і брунатних кольорах, є безкоштовний акваріум, порт із вишуканими яхтами. Готелі й ресторани доволі дорогі. Місцеве населення — це люди, які працюють на курорті, тому тут можна абсолютно безпечно прогулюватися містом. В Ель-Гуні пляжі мають пологий спуск до води, тому курорт рекомендують для відпочинку з дітьми в Єгипті. Але ось і мінус – під час будівництва Ель-Гуни коралові рифи повністю вирубали, зрівняли, тому любителям сноркелінга робити тут нічого. Хіба що поїхати на екскурсію на острів Махмея – заповідник з неторканими кораловими рифами.

море, закат, небо, птицыВідпочинок у Макаді-Бей

Порівняно молодий курорт, розташований за 25 км від Хургади. І його «молодість», і розташування «під боком» у заслуженого і великого курорту несуть в собі мінуси: по-перше, відпочинку нерідко заважає шум численних будівництв, по-друге, магазинів за межами готелів практично немає і за покупками доведеться їздити в ту саму Хургаду на таксі, яке ще треба зловити. До речі, Макаді-Бей часто позиціюють як частину Хургади, тому будьте уважні, купуючи путівку, щоб не потрапити сюди помилково.

Нерозвиненість інфраструктури та інші незручності компенсуються тим, що в Макаді-Бей чудові, здебільшого піщані пляжі та непогані коралові рифи. Утім, на деяких пляжах може бути надто мілко, і доведеться «контрабандою» перебиратися на пляж сусіднього готелю, персонал за цим не стежить.

Розташування курорту впливає на вартість візи. Загалом, спеціальних дій для українського туриста задля отримання візи до Єгипту не потрібно, можна оформити її онлайн або прямо в аеропорту Хургади чи Шарм-ель-Шейха. Віза на відвідування Єгипту як турист без територіальних обмежень коштує 25 доларів США, а якщо ви обмежитеся відвідуванням лише Синайського півострова (курорти Шарм-Ель-Шейх, Дахаб, Таба), то віза на 15 днів видається безкоштовно.

Отже, вирішуйте, що саме вас вабить в Єгипті, вибирайте за цими критеріями курорт, перевірте відгуки туристів про готель, який плануєте обрати, – і сміливо вирушайте за літом!