Країна та місто

Вихідні в Парижі: що можна встигнути подивитися

Ніхто не буде сперечатися, що кілька днів зовсім недостатньо, щоб по-справжньому пізнати це місто. Проте їх цілком вистачить, щоб в нього закохатися, особливо якщо спланувати заздалегідь, що подивитися і спробувати в Парижі за вихідні.

Місце для книгоманів

Прилетівши до Парижа та залишивши багаж у готелі, варто вирушити на прогулянку в Латинський квартал. Якщо ви полюбляєте книги й легко читаєте англійською мовою, то неодмінно зайдіть у найвідоміший книжковий магазин «Шекспір і компанія».

unsplash.com/@jeevanjose

Окрім численних полиць із книгами, тут є невелике кафе, де можна взяти кави та веганські закуски на винос і продовжити прогулянку.

Чарівні острови Парижа

Перетнувши Сену, можна потрапити на острів Сіте, щоб віддати данину пам’яті потерпілому від недавньої пожежі собору Нотр-Дам-де-Парі. Оскільки всередину потрапити неможливо, досліджувати готику можна на іншому пам’ятнику архітектури — Палаці правосуддя XIII століття з приголомшливими вітражами.

unsplash.com/@darthxuan

По сусідству розташований Консьєржері — колишній королівський замок і в’язниця в самому центрі Парижа. В ньому збереглася камера знаменитої ув’язненої — королеви Марії Антуанетти, яка очікувала тут своєї страти.

Повернувшись до східного краю острова, можна вирушити до другого населеного острова Парижа — Іль-Сен-Луї. З мосту Сен-Луї відкривається чудова панорама на правий берег Сени й величезну будівлю мерії Парижа.

Можна трохи прогулятися шикарними бутиками на вулиці Сен-Луї-ан-Іль (Saint-Louis en l’Île), перейти міст Louis-Philippe на вулицю Barres і перекусити в звичайному паризькому бістро, наприклад, Café-Restaurant Louis Philippe.

Тепер, з новими силами, продовжуйте шлях, спустившись сходами до річки, і неспішно прогуляйтеся парком Рів-де-Сен від Бастилії до Ейфелевої вежі. Завершити прогулянку можна поблизу моста Олександра III, де розташовані жваві ресторани-бари просто неба Rosa Bonheur sur Seine і Faust.

unsplash.com/@ettocl

Завдяки веселій атмосфері тут можна затриматися до пізньої ночі, до того ж далеко сяє вогнями красуня Ейфелева вежа.

Істинний колорит

Найкращій ранок у Парижі — це ранок із кавою і круасаном в одному з численних паризьких кафе. Проте щоб відчути себе справжнім французом, варто вирушити на ринок Marché Bastille, який не тільки зручно розташований, але і є одним з найкращих міських ринків просто неба. Тут можна купити продукти для пікніка, наприклад, сезонні фрукти й овочі, різні види сиру й фуа-гру, найрізноманітнішу випічку та багато іншого.

Ринок розташований за два кроки від модного району Маре (Marais), серця аристократичного Парижа з середини 1500-х до початку 1700-х років. Більшість приватних особняків району тепер перетворилися на музеї.

Дивовижна атмосфера історичного Парижа

Найвідоміший музей серед згаданих вище — Музей Пікассо, але варто згадати і про Музей Коньяк-Же, де представлені твори мистецтва 18-го століття,


Музей полювання і природи
і Музей мистецтва й історії юдаїзму. Щоб познайомитися з сучасним мистецтвом, варто зайти в центр культури Suédois, де проходять виставки сучасних світових художників і знаходиться чарівне кафе у внутрішньому дворику. 

Справжній смак Франції будь-де і будь-коли

Знайти вільну лавку або розміститися на травичці для імпровізованого пікніку, щоб перекусити тим, що купили на ринку, можна на Square du Temple, Place des Vosges, у «секретному» парку Jardin des Rosiers-Joseph Migneret або поблизу каналу Canal Saint Martin. Якщо ж хочеться пообідати в затишному закладі, то у Парижі їх дуже багато. Наприклад, кафе Breizh Café або Le Loir dans la Théière.

facebook.com/breizhcafe

Для чогось більш невимушеного можна постояти в черзі за знаменитим бутербродом з фалафелем в L’As du Fallafel на вулиці Rue des Rosiers або поєднати обід і шопінг у кафе концептуального магазину Merci.

facebook.com/MerciShopParis

Прощання по-французьки

unsplash.com/@heytowner

Якщо хочеться завершити своє перебування в цьому місті по-паризьки, зайдіть у метро та проїдьте кілька станцій до Монмартра. Центр богемного Парижа кінця XIX – початку XX століття і сьогодні користується популярністю і у туристів, і у парижан. Як і в Маре, багато магазинів Монмартра відкриті в неділю. Вони зосереджені на вулицях Abbesses, Durantin і rue des Martyrs.

«Подихати» вечірнім містом можна з бару на даху готелю Terrass або заощадити кілька євро, купивши напої для аперитиву й вирушити до парку поруч із базилікою Сакре-Кер. Після таких вихідних ви точно вирішите, що в Париж обов’язково варто повернутися.

Першоджерело.