Гід

Європейські арт-виставки, які потрібно відвідати

Головні музеї Європи підготували нам цікаву весну й літо. Отож, які виставки не може пропустити жоден поціновувач мистецтва й на які потрібно вирушати просто зараз?

«Весь Рембрандт»

Рейксмюсеум, Амстердам, Нідерланди

рембрандт амстердам нідерланди музей виставка

До 350-ї річниці смерті художника голландський музей Рейксмюсеум, у якому зберігається найбільша кількість його робіт, влаштовує масштабну виставку. До експозиції увійшли 22 картини, 60 малюнків і більше ніж 300 гравюр Рембрандта. Це надзвичайно рідкісна колекція, тому не втрачайте можливості її побачити на власні очі. Окрім того, спеціально до річниці реставрують найвідомішу картину художника під назвою «Нічна варта», яку теж представлять публіці.

Де: Rijksmuseum, Museumstraat 1
Коли: до 10 червня
Квитки: 19,00 євро, діти до 18 років безкоштовно

Дістатися: Прямими рейсами авіакомпаній МАУ та KLM.

Що ще зробити в Амстердамі в цей час: відвідати Музей Ван Гога й зокрема виставку « Насолода природою: Ван Гог і Гокні» (до 26 травня), Фестиваль щастя (10–12 травня), Фестиваль вина (7–16 червня), День відкритих садів (14–16 червня близько 30 приватних будинків уздовж каналів пустять відвідувачів у свої розкішні сади).

Пікассо: пізні роботи з колекції Жаклін Пікассо

Музей Барберіні, Потсдам, Німеччина

робота пікассо жаклін пікассо

Ця виставка цікава не лише картинами, а й тим, хто їх експонує. Це роботи з колекції другої дружини художника Жаклін Пікассо, а опікується ними її донька Кетрін Хатін. Німеччина ще не бачила такого потужного зібрання робіт Пікассо, а деякі роботи публіка побачить вперше. Цю виставку можна вважати рекламою майбутнього приватного музею Хатін, який пасербиця митця планує відкрити у 2021 році на Півдні Франції.

Де: Museum Barberini Potsdam, Humboldtstraße 5-6
Коли: до 16 червня
Квитки: 10–14 євро, діти до 18 років безкоштовно, з 18:00 вечірній квиток — 6–8 євро

Як дістатися: до Берліна прямими рейсами від МАУ, Ryanair, Wizzair.

Що ще зробити у Берліні у цей час: зайти на виставку майстрів Ренесансу Андреа Мантенья та Белліні (до 30 червня), відвідати Ніч відкритих церков (24–25 травня), Фестиваль перформансу (28 травня – 2 червня) і Карнавал культур (7–10 червня).

Марк Ротко

Музей історії мистецтв, Відень, Австрія

марк ротко історія мистецтво відень

Роботи, представлені на виставці, — втілення натхнення, яке Марк Ротко знаходив у культурі Стародавнього Єгипту, Давньої Греції та Риму, а також у полотнах майстрів Ренесансу та «Золотого століття» Голландії. Це понад 40 картин від ранніх фігуративних до класичних абстракцій. Організовувати виставку допомагали син і донька митця, що допомогло зробити її максимально повною та унікальною.

Де: Kunsthistorisches Museum, Maria-Theresien-Platz
Коли: до 30 червня
Квитки: дорослі — 16 євро, пільгові категорії — 12 євро, діти і підлітки до 19 років — безкоштовно

Як дістатися: МАУ, Ryanair, Wizzair, Austrian Airlines.

Що ще зробити у Відні в цей час: побачити Клімта і Со у Бельведері, сходити на Фестиваль вина (10 червня) чи день відкритих дверей до власної виноробні Відня Weingut Cobenzl (17 червня), відвідати виставку робіт з колекції князя Ліхтенштейну «Від Рубенса до Макарта» в музеї Альбертіна (до 10 червня).

«Темношкірі моделі: від Жеріко до Матісса»

Музей д’Орсе, Париж, Франція

виставка музей париж темношкірі моделі

Ця виставка є продовженням експозиції, яку торік з великим успіхом представила галерея мистецтв Wallach у Нью-Йорку. Д’Орсе доповнює американську виставку ранніми портретами Марі-Гійємін Бенуа та Жана-Луї Андре Теодора Жеріко, художників-орієнталістів 1800-х років як вихідної точки для ретроспективи, а також роботами сучасних митців.

Де: Musée d’Orsay, 1 Rue de la Légion d’Honneur
Коли: до 21 липня
Квитки: дорослі — 14 євро, діти до 18 років, двоє дорослих, що супроводжують неповнолітнього та є резидентами ЄС — 11 євро, люди з особливими потребами та інші пільгові категорії — безкоштовно, у першу неділю місяця вхід безкоштовний для всіх

Дістатися: прямими рейсами Air France та МАУ.

Що ще зробити у Парижі в цей час: сходити на фестиваль джазу в травні (16–27.05) чи липні (30.06–22.07), провести ніч у музеї (18 травня), помилуватися нічним шоу фонтанів у Версалі (все літо), потусити на Святі музики (21 червня).