Гід

Три європейські виставки літа-осені 2019

Лувр відзначає 500-ті роковини від для смерті Леонардо да Вінчі подією, яка обіцяє створити не менший ажіотаж, аніж виставка Брейгеля у Віденському музеї історії мистецтв, квитки на яку потрібно було купувати виключно заздалегідь і онлайн. Мадридський музей Prado святкує 200-річний ювілей масштабною експозицією творів Веласкеса, Рембрандта, Вермеєра, а лондонська Національна галерея запрошує на виставку портретів роботи Гогена.

Веласкес, Рембрандт, Вермеєр: схожість поглядів митців Іспанії та Голландії

Музей Прадо, Мадрид, Іспанія

веласкес музей прадо виставка

Ця виставка – результат співпраці Прадо з амстердамським Рейксмузеєм, який надає чимало відомих картин зі своєї колекції. Під одним дахом зберуть роботи голландських та іспанських живописців XVI–XVII ст., щоб познайомити відвідувачів з художніми традиціями обох країн. Це пошук спільного й водночас відмінного, протиставлення історичних міфів і художніх реалій, віднайдення спільних джерел, що поєднують мистецькі школи. Компанія збирається справді феєрична, тому не пропустіть можливість помилуватися картинами Веласкеса, Рембрандта, Рібера, Франса Хальса, Вермеєра та інших.

Де: Museo Del Prado, Calle Ruiz de Alarcón
Коли: 25 червня – 29 вересня
Квитки: повний квиток − 14 євро, пільговий – 7,50 євро

Дістатися: прямим рейсом авіакомпанії МАУ (щодня).

Що ще зробити у Мадриді в цей час: відвідати Mercedes-Benz Fashion Week Madrid (5–10.07), погуляти на святі на честь Virgen de la Paloma (12–15.08), зазирнути на Міжнародний фестиваль фотографії і візуального мистецтва PHotoEspaña (5.06–1.09).

Портрети Гогена

Національна галерея, Лондон, Велика Британія

Портрети Гогена

«Пізній» Гоген – це портрети, багато портретів. І майже 50 з них можна буде побачити наприкінці року на виставці в Національній галереї у Лондоні. Подія унікальна тим, що вперше у фокусі – перехід митця від імпресіонізму до символізму. Серед представлених картин – серія автопортретів митця у різних образах, зокрема в образі Ісуса. Картину «Христос в оливковому саду» (1889 р.) надає для показу Галерея Нортон в Вест-Палм-Біч. Виставку буде організовано спільно з Національною галереєю Канади.

Де: National Gallery, Trafalgar Square, London
Коли: 7 жовтня 2019 – 26 січня 2020
Квитки: інформація буде доступна пізніше на сайті галереї.

Дістатися: прямими рейсами МАУ, Ryanair.

Що ще зробити у Лондоні в цей час: знайти багато смачненького на Фестивалі ресторанів (1–31.10), завмерти від захвату у Ніч феєрверків (5.11), подивитися на Шоу Лорд-мера (9.11), шукати романтику Різдва й дивуватися хоробрості учасників Кубку Пітера Пена (25.12).

Леонардо да Вінчі

Лувр, Париж, Франція

Це без перебільшення найочікуваніша виставка року. Присвячена вона 500-м роковинам дня смерті великого генія. А зібрати таку колекцію до снаги лише Лувру, що є власником третини всіх уцілілих робіт Леонардо да Вінчі. Однак до власного надбання паризької скарбниці мистецтв додадуть унікальні артефакти з інших музеїв: полотна, малюнки, ескізи. Зірковою гостею виставки обіцяє стати картина «Спаситель світу», що у 2017 році була продана на аукціоні Christie’s за рекордні 450 мільйонів доларів.

Мона Ліза Леонардо да Вінчі

Де: The Louvre, Rue de Rivoli
Коли: 24 жовтня 2019 – 24 лютого 2020
Квитки: можна (і потрібно) буде придбати з початком експозиції на сайті музею.

Дістатися: прямими рейсами Air France, Aigle Azur та МАУ.

Що ще зробити у Парижі в цей час: облизати пальчики на Виставці шоколаду Salon du Chocolat (30.10–3.11), побачити Дега в Музеї д’Орсе (24.09–19.01) і шедеври Золотого століття англійського живопису у Люксембурзькому музеї (11.09–15.01).