Країна та місто

Культурні події Таллінна влітку 2019

Таллінн виріс на перетині торгових шляхів і увібрав у себе безліч культур. Естонську столицю ніяк не назвеш великою, але тут знайдеш все, що захочеш: можна зануритися в естонське XVIII століття, спробувати знамениті цукерки або познайомитися із сучасним мистецтвом чи багатою місцевою культурою..

Як і в Середньовіччя, Ратушна площа є серцем Старого міста. На готичну будівлю Міської ратуші — точніше, на балкон її башти, що розташована на висоті 34 метри — можуть піднятися всі охочі, щоби помилуватися краєвидом на Старе місто. Навпроти ратуші — Ратушна аптека, найстаріша з тих в Європі, які ніколи не припиняли роботу.

ратуша таллін подорож площа

Якщо не боїтеся висоти, дослідіть вертикальні дива Старого міста. Кажуть, церква Олевісте у XV–XVI століттях була найвищою будівлею у світі! Нині її башта залишається найвпізнаванішим елементом обрису Таллінна. Улітку туди можна піднятися, щоб насолодитися краєвидами міста й околиць з висоти пташиного польоту.

церква олевісте подорож мандри

Культурна афіша Таллінна – це передусім різноманіття масштабних народних гулянь, історичних святкувань та фестивалів. 2019-й рік багатий на різні знакові для столиці Естонії ювілеї. Придивляйтеся, обирайте й не забувайте, що ціни на авіаквитки до Таллінна одні з найдоступніших в Україні.

Дні Старого міста

30 квітня – 2 червня

таллін дні старого города подія мандри

Починаючи з 1982 року, Дні Старого міста знаменують настання літа в Таллінні. Це різноманітні концерти, театралізовані вистави, виставки, ярмарки і багато іншого. Цьогоріч фестивальна програма присвячена 800-річчю першої згадки про Таллінн в історичних документах.

Святкування 800-річчя першої згадки про Таллінн

15 червня

перша згадка про таллін

Талліннський міський музей відзначає 800-річчя першої згадки про місто в документальних джерелах новими виставками та екскурсіями Таллінном часів данського панування. Перша письмова згадка про Таллінн знайдена в «Хроніці Генріка Латвійського» в описі битви між данськими та естонськими військами, в якій данці здобули важку перемогу. За легендою, фортуна посміхнулася їм після того, як з неба спустився червоний прапор з білим хрестом – нинішній державний прапор Данії. Окрім виставок та екскурсій, 800-річчя святкуватимуть різними заходами просто неба й тематичними фестивалями, багато з яких пройдуть у співпраці з культурними установами Данії.

XXVII Співоче свято і XX Фестиваль танцю

4–7 липня

співоче свято фестиваль танцю таллін подія

Запитайте у будь-якого естонця, що означає бути естонцем, і він обов’язково згадає свято пісні й танцю. Починаючи з 1869 року, масові народні фестивалі за участі тисяч барвисто одягнених учасників з усієї Естонії та з-за кордону допомагали підтримувати національний дух естонців. У ХХ столітті пісенне свято стало регулярним культурним феноменом і тепер проводиться раз на п’ять років. У 2019 році відзначатиметься 150-річчя від часу проведення першого Співочого свята, а Фестиваль танцю відбудеться удвадцяте.

Дні Середньовіччя

11–14 липня

середньовіччя таллін подія свято Дні Середньовіччя запрошує гостей здійснити захопливу подорож на 500 років назад до старовинного Ревеля. На Ратушній площі, в самому центрі Старого міста, буде відроджено середньовічний ринок торговців і ремісників епохи розквіту Ганзейського союзу. Також усі охочі зможуть відвідати середньовічне село, потрапити на лицарський турнір і взяти участь у карнавалі.

Талліннські дні моря

12–14 липня

таллін дні моря подія порт

Талліннські дні моря – найбільший в Естонії фестиваль, присвячений морю, до того ж сімейний. У програмі – різноманітні заходи в портах Таллінна, конференція для працівників індустрії туризму та морського транспорту, концерти, прогулянки на морських суднах, вітрильна регата Tallinn Race, водні атракціони, вистави й шоу, екскурсії на кораблі – всього не перерахуєш.