5 захопливих маршрутів хайвеями США
Від Лос-Анджелеса до Сієтла через Сан-Франциско
Шосе № 101, або ж Pacific Coast Highway, пролягає уздовж тихоокеанського узбережжя штату Каліфорнія. Можливо, це не найкоротший шлях до Сан-Франциско, але навіщо поспішати, якщо під колесами – без перебільшення знакова дорога США? Зрештою, запитайте у місцевих, і вони скажуть, що поспіх і Каліфорнія несумісні.
Сан-Франциско – одне з найкрасивіших міст з власним неповторним шармом, дуже крутими схилами й неймовірними краєвидами. А ще подейкують, що тут готують найсмачніші бурітос в Америці. Матимете трошки часу – зазирніть у розкішний Музей сучасного мистецтва та Сімейний музей Волта Діснея. Насолодіться містом і повертайтеся на автобан № 101, щоб продовжити шлях на північ. Ви помітите, як узбережжя стає все більш диким, а рослинність – пишною.
Наступна зупинка – Портленд, визнаний центр альтернативної культури. Ще три години за кермом – і ви в бурхливому портовому Сієтлі. Серед іншого, тут розташований цікавий Музей поп-культури (МОПОП), одним зі співзасновників якого була компанія Microsoft.
Від Чикаго до Єллоустоуна через Міннеаполіс
Ми не знаємо, як можна радити вам якісь окремі локації у Чикаго, адже їх вистачить не на один тиждень. Нехай це буде оглядовий майданчик на 103-му поверсі Сірс-Тауер, знаменитий Військово-морський пірс, Мілленіум-парк на берегах озера Мічиган та Чиказький інститут мистецтв з крутою добіркою імпресіоністів і сучасних художників. А тепер – у дорогу, вмощуйтеся зручніше в авто і вирушайте по шосе № 90 до Міннеаполіса. Їхати доведеться довго, але дорога того варта. Міннеаполіс славиться своїми велосипедними маршрутами, тому орендуйте байк і розімніться, водночас вивчаючи місто.
Далі шлях пролягає на північний захід трасою № I-94 до Фарго. Якщо ви фанат однойменного серіалу, вам цікаво буде подивитися, яке це місто насправді. Потім повертайтеся на те ж саме шосе, на вас чекають простори Північної Дакоти та розкішні ранчо Монтани. А найбільша винагорода – наприкінці маршруту. Єллоустонський національний парк – одне з найдивовижніших місць планети, гейзер вражень і скарбниця неймовірних пейзажів.
Від Тусона до Остіна через національний заповідник «Білі піски»
Протяжність цього маршруту вздовж шосе № 10 становить 512 км. Місто Тусон розташоване у штаті Аризона, у пустелі в оточенні гір, неподалік від кордону з Мексикою. Найцікавіше тут — природа: скелясті каньйони, пересохлі річки й цілі ліси кактусів.
Проте що далі на схід, то менше життя лишається в пустелі. За п’ять годин подорожі ви прибудете до космічного місця – Національного заповідника «Білі піски». Такого ви ніде не зустрінете: дюни видаються сніжними насипами. У цих місць є й сумна історія, адже саме тут військові проводили перші випробування атомних бомб. Той випадок, коли справді страшно красиво.
Далі на схід через прикордонне місто Ель-Пасо. Тут можна помилуватися пустельними садами Чиуауа й відвідати Музей мистецтв, де, серед іншого, зберігається чудова колекція доколумбового та індіанського мистецтва. Кінцевий пункт подорожі – Остін, столиця штату Техас і потужний центр музичного мистецтва. Місто конкурує з Новим Орлеаном за звання світової столиці живої музики. Енергетичне місце сили Остіна − знаменита Шоста вулиця, довга низка барів, клубів і ресторанів, де виступають різні музичні колективи – переважно в стилі блюз, рок-н-рол і кантрі.
Від Х’юстона до Нового Орлеана через Лафаєтт
Х’юстон – найбільше місто Техасу. Тут величезна кількість музеїв, проте, погодьтеся, найперша асоціація – «Х’юстон, у нас проблема». Тому відвідайте Космічний центр NASA, там є на що подивитися. А тепер застебніть паски безпеки і вперед – на схід.
Менш ніж за 2 години ви опинитеся у затишному маленькому містечку Бомонт, головною принадою якого є граційна архітектура початку ХХ століття. Далі на схід ви перетнете кордон штату Луїзіана, і наступна зупинка – ще одне невелике містечко, Лафаєтт. Пращури місцевих поселенців прибули на ці землі з французьких провінцій Канади, тому французький шарм досі відчутний тут і в архітектурі, і в їжі та музиці.
На черзі – Новий Орлеан, дістатися до нього з Лафаєтта можна або головним шосе № I-10, або старою дорогою № 90. Перший варіант, звісно, швидший, а от другий дає змогу гарно роздивитися маленькі міста Луїзіани, що значно цінніше, коли ви хочете відчути країну. А тепер здогадайтеся, яка друга назва у Нового Орлеана? «Безтурботне місто». Ви у світовій столиці живої музики, хутко паркуйте авто і вирушайте в епіцентр тусування − на вулицю Frenchmen Street, щоб долучитися до вечірки, яка ніколи не закінчується.
Обов’язково спробуйте місцеву кухню: це унікальне поєднання французької, американської й африканської кулінарних традицій.