Гід

Найдивовижніші пляжі планети

Якби вас попросили зробити класифікацію пляжів, який би вигляд вона мала? Піщані, галькові, скелясті? Чисті й брудні? Безлюдні й надто популярні? Сьогодні ми розповімо вам про найбільш незвичайні пляжі світу.

Мушлевий: пляж Шелл-Біч, Австралія

Мушлевий: пляж Шелл-Біч, Австралія
Здавалося б, ну що такого дивного, якщо на пляжі є мушлі? А якщо на пляжі лише мушлі? Тобто зовсім без піску й камінців. Саме такий пляж є в австралійській затоці Шарк Бей (затока Акул). Тільки уявіть: мільярди дрібних мушель вистелили шаром до 10 метрів 120 км узбережжя! Кажуть, Шелл-Біч добре видно навіть з космосу. Звідки тут з’явилася така кількість мушель? Річ у тім, що висока концентрація солі дуже сприятлива для розмноження молюсків роду fragum, завдяки чому й утворився, зрештою, такий оригінальний рожево-білий «килим». Єдиний мінус – пляжем не дуже зручно ходити босоніж, адже дуже легко порізатися об гострі краї мушель.

Екстремальний: пляж Махо, острів Сен-Мартен

Екстремальний пляж Махо, острів Сен-Мартен
Найменший населений острів світу Сен-Мартен, що розташований у Карибському морі, цікавий не лише тим, що входить до складу одночасно двох держав – Франції та Нідерландів. Найвідоміший він тим, що літаки тут літають прямо над головами відпочивальників. Навіть не літають, а практично сідають їм на голови, адже злітно-посадкова смуга крихітного аеропорту Принцеси Юліани розташована за кілька метрів від пляжу Махо. А оскільки довжина її всього 2300 м, то й приземляються літаки ледь не на краю пляжу. У барах навіть вивішують розклад рейсів для всіх охочих зробити екстремальне фото – така розвага отримала назву плейнспотинг. Вона вважається досить небезпечною, адже струмінь повітря від літака може відкинути вас у море чи навіть убити. Однак нещасних випадків досі не зафіксовано, а від охочих зробити незабутній кадр немає відбою.

Скляний: пляж Глас-Біч, Каліфорнія

Скляний пляж Глас-Біч, Каліфорнія
Глас-Біч, або Скляний пляж, розташований неподалік від міста Форт-Брегг у національному парку МакКерріхер, – унікальне свідчення того, як природа впорується з бездумним господарюванням людини. Раніше тут було міське сміттєзвалище. У 1967 році місцева влада провела очисні роботи, але на пляжі залишилося чимало битого скла. І тут за роботу взялися хвилі, які так відшліфували різнокольорові скельця, що зі звалища пляж перетворився на відому туристичну принаду й став частиною національного парку.

Пляж, що світиться: Мальдиви

Пляж, що світиться на Мальдивах

На Мальдивських островах уночі можна побачити диво: мільйони зірок сходять з неба й устеляють пляжі. Блакитні неонові спалахи загоряються у воді та на піску, повторюють відбитки ніг, оточують охочих скупатися в цьому живому морі вогнів. Кажуть, найкрасивіші «зоряні припливи» — на острові Ваадху. Така магія має досить просте пояснення: «зірки» − це біолюмінісцентний фітопланктон, тобто малесенькі організми, що починають світитися в так званих стресових ситуаціях, тобто від руху хвиль, що набігають на берег, при дотику з дошкою для серфінгу чи з тілом людини. Саме тому за вами залишатимуться сяйнисті сліди на піску – сюрреалістичне видовище. Однак те, що приваблює людей до цього пляжу, водночас стає і недоліком відпочинку в цих водах. Адже купатися через таку кількість планктону дуже некомфортно.