Гід

Топ-4 найкрасивіших терм Європи

Природа повсякчас дивує нас своїми чудесами та розмаїттям. Одне з них — геотермальні джерела. Їхнє походження і «функціонування» уже давно пояснене вченими, а люди ще в античні часи навчилися використовувати воду, збагачену різноманітними мінералами, собі на користь.

Європа багата на термальні купальні, а деякі з них точно вразять своєю красою навіть найдосвідченіших мандрівників.

Сечені, Будапешт, Угорщина


Купальні Сечені — найбільший термальний комплекс Європи. 21 відкритих і закритих басейни, сауни, кімнати для спа-процедур плюс приголомшлива архітектура — тут із задоволенням можна провести й не один день. Лікувальна термальна вода потрапляє до комплексу з глибини 1250 метрів і має температуру 76 °C на поверхні. Квитки варто купити заздалегідь онлайн — це звільнить від необхідності стояти в черзі на касу.

За хвилин 10 пішки від Сечені, в тому самому мальовничому парку Варошлігет, розташовано міський зоопарк і казковий замок Вайдахуньяд (нині там працює сільськогосподарський музей), а на площі Героїв розмістилися аж дві культурних інституції: Музей образотворчих мистецтв і художня галерея «Мючарнок».

Ціна: денний квиток у вихідні — 5 400 форинтів (приблизно17 євро), у робочі дні — 5 200. У вартість не включено оренду капців, рушника чи халата.

 

Thermae Bath Spa, Бат, Велика Британія

Thermae Bath Spa
Назва цього міста на південному заході Англії — Bath — говорить сама за себе, адже з англійської перекладається як «ванна» чи «лазня». Місцеві термальні джерела облюбували ще давні римляни та навіть збудували там цілий мийний і відпочинковий комплекс. Розташований він у самому серці міста, і добре збережений, але поплавати там не вийде, лиш сходити на екскурсію. Натомість у новому Thermae Bath Spa поруч на відвідувачів чекають сауни, спа-процедури, масажі та термальні басейни, один з яких, відкритий, розташований на даху. З нього відкривається прекрасний краєвид на Старе місто, занесене, до речі, до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ціна: 2 години – 36 фунтів – у робочі дні, 40 – у вихідні; вартість включає доступ до басейнів і саун, оренду капців, рушника та халата.

 

Myvatn Nature Baths, північ Ісландії

Myvatn Nature Baths
Геотермальні купальні поблизу озера Миватн, що на півночі острова, не такі розкручені, як легендарна «Блакитна лагуна», але не менш мальовничі: з трьох відкритих басейнів відкривається прекрасний краєвид на вулканічну долину та засніжені гори. Вода в басейнах має температуру 37–42 °С та молочно-блакитний колір, адже багата на сірку та діоксид кремнію.

Пустельні кратери, грязеві булькотливі гейзери та природні пірамідки, що постійно випускають гарячий пар — пейзажі навколо озера Миватн такі незвичайні, що нагадують декорації до фантастичних фільмів. Приблизно за 30 км звідси туристів вражають водоспади Годафосс, Деттифосс і Сельфосс, а за  105 км — Акурейрі, «Північна столиця» Ісландії, чарівне місто на фіорді Ейяфйордур.

Ціна: денний квиток у високий сезон (травень — вересень) 5000 ісландських крон (приблизно 35 євро), в інші місяці — 4500. У вартість не включено оренду капців, рушника чи халата.

 

 Терме-ді-Сатурнія, Сатурнія, Італія

Терме-ді-Сатурні Топ-4 терм Європи
Терапевтичні властивості місцевих сірчаних термальних джерел зробили містечко Сатурнія одним із центів туризму неповторної Тоскани. Terme di Saturnia Park — частина розкішного комплексу, що включає готель і поле для гольфу. Це ідеальне місце для релаксації, адже тут і басейни з водою різної температури, і термальні водоспади, і джакузі з гідромасажем, і спа-кімнати для процедур.

За комплексом розташовано каскади-басейни Моліно (біля старого млина) і Горелло з температурою води 37 °C. Вони, як і води гарячої річки Стеллата, доступні для публіки у будь-який сезон.

Не оминіть Пітільяно, що за 30 км од Сатурнії. Розташоване на туфовій скелі, це середньовічне містечко заворожить краєвидами, вузенькими вуличками й автентичною тосканською атмосферою.

Ціни: денний базовий квиток у вихідні — 27 євро, у робочі дні — 23 євро. У вартість не включено оренду капців, рушника чи халата. Більше опцій щодо квитків — на сайті. Насолоджуватися необлаштованими місцями купання можна безкоштовно і будь-коли.

 

Памукале, Туреччина

Памукале Топ-4 найкрасивіших терм Європи
Аналогів місцевим геотермальним джерелам немає більше нігде в світі. Унікальний курорт, приголомшлива природна дивина — це все про комплекс з 17 натуральних джерел, відомий ще з античності, адже ще у II сторіччі римляни збудували тут місто-курорт Ієраполіс.

Популярність Памукале привела до того, що ходити по травертинах з водою можна тільки босоніж, купатися — у спеціально відведеній для цього зоні. Ще одна опція для занурення в цілющу воду — басейн Клеопатри, своєрідне джакузі просто неба, споруджене ще римлянами.

Приїжджати до Памукале варто з ночівлею — готелів тут останнім часом спорудили чимало. До того ж античний Ієраполіс з амфітеатром, некрополем і храмами заслуговує на оглядини. Поціновувачам старовини варто навідатися ще й до давньогрецького поліса Лаодикія, заснованого ще у ІІІ столітті до н.е.

Неподалік Памукале є ще один термальный комплекс, Кархаїт — із терасами, схожими на великі ванни. В одній з тамтешній терм «смугаста» вода різних відтінків стікає з невисокого пагорба зі швидкістю 40 літрів на секунду.

Ціни: комплексний квиток (травертини Памукале плюс Ієраполіс) — 35 лір, купання в басейні Клеопатри — 15 лір.

Фотографії з сайтів szechenyifurdo.hu, royalhotelbath.co.uk, Terme di Saturnia Spa Resort, pixabay.com Та Марина Гудзевата.