Гід

Топ-4 найкрасивіших терм Європи

Природа повсякчас дивує нас своїми чудесами та розмаїттям. Одне з них — геотермальні джерела. Їхнє походження і «функціонування» уже давно пояснене вченими, а люди ще в античні часи навчилися використовувати воду, збагачену різноманітними мінералами, собі на користь.

Європа багата на термальні купальні, а деякі з них точно вразять своєю красою навіть найдосвідченіших мандрівників.

Сечені – Будапешт, Угорщина


Купальні Сечені — найбільший термальний комплекс Європи. 21 відкритих і закритих басейни, сауни, кімнати для спа-процедур плюс приголомшлива архітектура — тут із задоволенням можна провести й не один день. Лікувальна термальна вода потрапляє до комплексу з глибини 1250 метрів і має температуру 76 °C на поверхні. Квитки варто купити заздалегідь онлайн — це звільнить від необхідності стояти в черзі на касу.

За хвилин 10 пішки від Сечені, в тому самому мальовничому парку Варошлігет, розташовано міський зоопарк і казковий замок Вайдахуньяд (нині там працює сільськогосподарський музей), а на площі Героїв розмістилися аж дві культурних інституції: Музей образотворчих мистецтв і художня галерея «Мючарнок».

Ціна: денний квиток у вихідні — 5 400 форинтів (приблизно17 євро), у робочі дні — 5 200. У вартість не включено оренду капців, рушника чи халата.

 

Thermae Bath Spa – Бат, Велика Британія

Thermae Bath Spa
Назва цього міста на південному заході Англії — Bath — говорить сама за себе, адже з англійської перекладається як «ванна» чи «лазня». Місцеві термальні джерела облюбували ще давні римляни та навіть збудували там цілий мийний і відпочинковий комплекс. Розташований він у самому серці міста, і добре збережений, але поплавати там не вийде, лиш сходити на екскурсію. Натомість у новому Thermae Bath Spa поруч на відвідувачів чекають сауни, спа-процедури, масажі та термальні басейни, один з яких, відкритий, розташований на даху. З нього відкривається прекрасний краєвид на Старе місто, занесене, до речі, до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ціна: 2 години – 36 фунтів – у робочі дні, 40 – у вихідні; вартість включає доступ до басейнів і саун, оренду капців, рушника та халата.

 

Myvatn Nature Baths – північ Ісландії

Myvatn Nature Baths
Геотермальні купальні поблизу озера Миватн, що на півночі острова, не такі розкручені, як легендарна «Блакитна лагуна», але не менш мальовничі: з трьох відкритих басейнів відкривається прекрасний краєвид на вулканічну долину та засніжені гори. Вода в басейнах має температуру 37–42 °С та молочно-блакитний колір, адже багата на сірку та діоксид кремнію.

Пустельні кратери, грязеві булькотливі гейзери та природні пірамідки, що постійно випускають гарячий пар — пейзажі навколо озера Миватн такі незвичайні, що нагадують декорації до фантастичних фільмів. Приблизно за 30 км звідси туристів вражають водоспади Годафосс, Деттифосс і Сельфосс, а за  105 км — Акурейрі, «Північна столиця» Ісландії, чарівне місто на фіорді Ейяфйордур.

Ціна: денний квиток у високий сезон (травень — вересень) 5000 ісландських крон (приблизно 35 євро), в інші місяці — 4500. У вартість не включено оренду капців, рушника чи халата.

 

 Терме-ді-Сатурнія – Сатурнія, Італія


Терапевтичні властивості місцевих сірчаних термальних джерел зробили містечко Сатурнія одним із центів туризму неповторної Тоскани. Terme di Saturnia Park — частина розкішного комплексу, що включає готель і поле для гольфу. Це ідеальне місце для релаксації, адже тут і басейни з водою різної температури, і термальні водоспади, і джакузі з гідромасажем, і спа-кімнати для процедур.

За комплексом розташовано каскади-басейни Моліно (біля старого млина) і Горелло з температурою води 37 °C. Вони, як і води гарячої річки Стеллата, доступні для публіки у будь-який сезон.

Не оминіть Пітільяно, що за 30 км од Сатурнії. Розташоване на туфовій скелі, це середньовічне містечко заворожить краєвидами, вузенькими вуличками й автентичною тосканською атмосферою.

Ціни: денний базовий квиток у вихідні — 27 євро, у робочі дні — 23 євро. У вартість не включено оренду капців, рушника чи халата. Більше опцій щодо квитків — на сайті. Насолоджуватися необлаштованими місцями купання можна безкоштовно і будь-коли.

 

Памуккале, Туреччина

Памукале Топ-4 найкрасивіших терм Європи
Аналогів місцевим геотермальним джерелам немає більше нігде в світі. Унікальний курорт, приголомшлива природна дивина — це все про комплекс з 17 натуральних джерел, відомий ще з античності, адже ще у II сторіччі римляни збудували тут місто-курорт Ієраполіс.

Популярність Памуккале привела до того, що ходити по травертинах з водою можна тільки босоніж, купатися — у спеціально відведеній для цього зоні. Ще одна опція для занурення в цілющу воду — басейн Клеопатри, своєрідне джакузі просто неба, споруджене ще римлянами.

Приїжджати до Памуккале варто з ночівлею — готелів тут останнім часом спорудили чимало. До того ж античний Ієраполіс з амфітеатром, некрополем і храмами заслуговує на оглядини. Поціновувачам старовини варто навідатися ще й до давньогрецького поліса Лаодикія, заснованого ще у ІІІ столітті до н.е.

Неподалік Памуккале є ще один термальный комплекс, Кархаїт — із терасами, схожими на великі ванни. В одній з тамтешній терм «смугаста» вода різних відтінків стікає з невисокого пагорба зі швидкістю 40 літрів на секунду.

Ціни: комплексний квиток (травертини Памуккале плюс Ієраполіс) — 35 лір, купання в басейні Клеопатри — 15 лір.