Події грудня 2019 в світі, які варто відвідати
Однак ми знаємо щонайменше з десяток альтернативних причин, чому вам варто спакувати валізу і купити квиток на літак. Який це буде континент – вирішуйте самі.
Фінал чемпіонату США з родео у Лас-Вегасі
Можете називати це Суперкубком чи Олімпійськими іграми у світі родео, але з тим, що це видовище видовищ, не сперечатиметься ніхто. Дикий Захід у Місті гріхів обирає кращих із кращих серед професіоналів «ковбойського» виду спорту. Змагання National Finals Rodeo (NFR) були започатковані ще у 1958 році, а з 1985 року головною ареною для них став Thomas & Mack Center, який для цього спеціально вкривають 2000 тон ґрунту, що імітує природний. У програму змагань входять різні дисципліни, але найбільш видовищними вважаються скачки на диких биках і конях без сідла. Загальний призовий фонд родео перевищує 14 мільйонів доларів. Паралельно зі змаганнями у Конгрес-центрі Лас-Вегаса відбувається шоу «Ковбойське Різдво».
Фестиваль «Ескаляд» у Женеві
Якщо ви любите костюмовані вечірки, особливо історичні, вам терміново треба до Женеви. Протягом трьох днів у грудні жителі міста вшановують героїчних предків яскравим костюмованим фестивалем у дусі XVII століття. 1602 року герцог сусідньої Савої вирішив приєднати місто до своїх володінь і перетворити місцевих протестантів на католиків. Проте не на тих напав. Женевська поліція та жителі міста ущент розгромили нападників. За легендою, надихнула на супротив містян домогосподарка, що вивернула на голови агресорів котел з гарячим супом. З того часу «суп матінки Руайом» та підігріте вино є символами і головною стравою фестивалю. У ці дні вулицями міста марширують паради знаменитих швейцарських найманців при повному озброєнні та обмундируванні. На площах звучить музика епохи Відродження та вирують старовинні танці при світлі вогнищ.
Фестиваль світла «Люмінарі» в Кобі
Найтемніший місяць року багатий на вогняні фестивалі, що і не дивно. У Японії неймовірно красивою зимовою ілюмінацією вбирається місто Коба. Фестиваль Luminarie було започатковано у 1995 році у пам’ять про понад 6000 загиблих під час землетрусу Хансін. Уряд Італії подарував містянам 200 000 вишуканих авторських світильників як символ повернення міста до життя. Вони стали головним символом і атрибутом свята. Нині Luminarie – один із найпопулярніших сімейних фестивалів Японії. На два тижні центральні вулиці Коби перетворюються на театр світла, побачити який приїжджають близько 3 млн. туристів. Дістатися до Кобе з Токіо можна потягом за 4 години.
Свято Пагервесі на Балі
Екзотичний Балі пропонує захиститися від злих духів на весь рік під час фестивалю Пагервесі («залізна огорожа»). Це одне з найважливіших релігійних свят острова, присвячене богу Шиві в іпостасі Сангхьянг Праместі-гуру («захисника всесвіту»). Під час Пагервесі місцеві жителі проводять особливі ритуали, що захищають дух і розум від будь-яких негативних впливів. Окрім яскравих церемоній, невід’ємною частиною свята є народні танці, а також музика старовинних оркестрів гамелан. Особливо видовищні святкування відбуваються у храмі Пайоган Агунг поблизу Денпасара і в святилищах Санура.
Фестиваль танцювальної електронної музики Мagnetic у Празі
Європа не балує меломанів музичними фестивалями у грудні, однак празький Magnetic – серед винятків. Цей фестиваль танцювальної електронної музики двічі на рік – у травні і грудні – збирає улюбленців європейської молоді. Вперше він відбувся у 2012 році і з того часу зажив собі слави однієї з найважливіших подій Європи у галузі електромузики. Усього одна ніч, зате яка: у гігантському нічному клубі в PVA Expo Praha, що може вмістити до 10 тисяч відвідувачів. Хедлайнерами грудневого музичного марафону виступлять DON DIABLO, QUINTINO, AMELIE LENS, CAMELPHAT, SAM PAGANINI та інші.
День Святої Лусії у Стокгольмі
Ще більше світла! Цього разу запалює Стокгольм, святкуючи день Святої Лусії (Світлани по-нашому), або ж Маленьке Різдво. Це одне із найпопулярніших свят Швеції. Вулицями зі співом йдуть процесії дітей і підлітків у білому одязі зі свічками в руках. Очолює їх «Лусія» – юна дівчина, на голові якої корона з палаючих свічок, що символізує німб. Кулінарні символи свята – булочки з шафраном та імбирне печиво. Окрім святкової ходи, відзначають вуличними гуляннями з піснями і танцями. У церквах правляться святкові служби за участі дитячих хорів. А головне святкування з концертами і коронацією головної «Святої Лусії» країни відбувається в етнографічному парку-музеї Скансен (цього року 14 грудня).
Міжнародний фестиваль Сахари в Дузі
Для любителів екзотики і екстриму влаштовується колоритний фестиваль у центрі найбільшої пустелі світу. Вісім годин автобусом зі столиці Тунісу – і ви у місті Дуз, що зведений навколо найбільшої оази країни. На Міжнародному фестивалі Сахари можна познайомитися з традиціями легендарних кочовиків-бедуїнів, які демонструють мистецтво верхової їзди, вправляння зі зброєю, весільні обряди, танці та пісні. Тут же відбуваються перегони на верблюдах, полювання з собаками у дюнах, верблюжі бої. У фестивалі беруть участь як професійні актори, так і звичайні члени племен. Також по всьому місту влаштовують ремісничі базари, де можна придбати сувеніри і скуштувати страви бедуїнської кухні. Фестиваль пустелі щорічно приваблює близько 50 000 туристів.
Фестиваль «Ніч редьки» в Оахаці
Щорічно у грудні Оахака приймає один із найнезвичніших фестивалів світу. Цікаво, що присвячений він не корінній овочевій культурі, а завезеній білими колонізаторами. Адже саме так з’явилася у цих краях редька. Ще понад століття тому, у 1897 році, місцеві жителі почали влаштовувати виставки поробок із перерослих коренеплодів під час різдвяного ярмарку. Тепер 23 грудня тут відбувається оригінальне арт-шоу на честь редьки. Понад 100 учасників виготовляють конкурсні «різьбярські» роботи на різні теми під пильним оком глядачів. Переможець отримує солідний грошовий приз.
Битва борошном і яйцями в Ібі
Своєрідний День дурня святкують напередодні Нового року в іспанському містечку Ібі уже понад 200 років. І це не традиційне святкування, а справжня битва. Щоправда, їстівною зброєю, а саме борошном і яйцями. На площі перед мерією сходяться дві армії у кумедній військовій формі. Одна з них складається з одружених чоловіків, котрі вдень захопили місто і встановили у ньому сміховинні закони, порушників яких саджають за грати. Друга армія – повстанці, що намагаються звільнити місто від загарбників. Битва супроводжується вибухами петард і спалахами римських свічок. Перемагає добро, адже всі зібрані під час святкування гроші ідуть на благодійність.