Подорож на подію: календар на червень 2019
Віденський фестиваль мистецтв, Австрія
10 травня–16 червня
Віденський фестиваль мистецтв був започаткований ще у 1951 році як символ післявоєнного відродження Відня як культурної столиці. Нині це 5 тижнів сучасного сценічного мистецтва, безліч вистав на 27-ми концертних сценах, найновіші роботи понад 430 діячів мистецтв з 19 країн і тисячі глядачів з усього світу. Серед цьогорічних гостей фестивалю — французька акторка Ізабель Юппер, італійський театральний режисер Ромео Кастелуччі, кінорежисер із Таїланду Апічатпонг Вірасетакул та інші. Глядачі побачать вільну інтерпретацію «Процесу» Кафки від Крістіана Лупаса, світову прем’єру п’єси Сібілли Берг «Триптих ненависті», виставу «The Scarlet Letter» Анхеліки Лідделл та багато-багато іншого. Також у програмі музичні й хореографічні концерти, дискусії та воркшопи. А закриє фестиваль велика фінальна вечірка з концертами, виставами й виступами діджеїв у центрі «Gösserhallen». Вивчити повну програму і дізнатися ціни на квитки можна на сайті фестивалю.
Бергенфест, Берген, Норвегія
12–15 червня
Бергенфест виріс із невеликого блюзового фестивалю, започаткованого у 1993 році, до найбільшої мультижанрової музичної дії країни, яка щорічно протягом 5 днів збирає просто неба 35–40 тисяч глядачів. Берген називають «воротами до фіордів», а сам фестиваль проводять на території старовинної фортеці, що належить до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Серед хедлайнерів 2019 року — Bon Iver, Robert Plant & the Sensational Space Shifters і Kurt Vile. За посиланнями ви знайдете повний список артистів, програму та квитки.
Арт Базель, Швейцарія
13–16 червня
Улюблениця поціновувачів мистецтва міжнародна виставка « Арт Базель» є однією з найпрестижніших у світі. The New York Times називає її «Олімпіадою світу мистецтв», Le Monde — «найкращою у світі», а Vogue — «найкрасивішим у світі тимчасовим музеєм». Таку репутацію виставка заслужила завдяки незмінно високій якості та різноманіттю робіт художників з усього світу. Майже 300 ретельно відібраних найкращих галерей демонструють актуальне сучасне мистецтво. Це картини, скульптури, інсталяції, фотографії, відео- і мультимедійні роботи, а також перфоманси майже чотирьох тисяч митців від метрів рівня Пікассо і Клеє до талановитих початківців. Як результат — «Арт Базель» збирає понад 50 тисяч майстрів, власників галерей, директорів музеїв, приватних колекціонерів та інших поціновувачів мистецтва, за що виставці дали прізвисько «щорічна сімейна зустріч арт-світу».
Одноденна перепустка на арт-шоу коштує 58 швейцарських франків, більше інформації про квитки ви знайдете тут.
Фестиваль Oerol, острів Терсхеллінг, Нідерланди
14–23 червня
Три години в потязі Амстердам – Харлінгем, ще 2 години на поромі — і ви вже на голландському острові Терсхеллінг й на одному з найнезвичайніших арт-фестивалів Європи, який перетворює на театральну сцену весь острів. Це десять днів вуличного театру, експериментів, поезії, танців, музичного та візуального мистецтва, де розмиті межі між митцями і гостями, а побачене може шокувати непідготовлених глядачів. Щорічно тут збирається майже 50 тисяч відвідувачів з усього світу. Локації фестивалю розкидані по території острова, тому найзручніше переміщатися між ними на велосипедах, які тут здаються в оренду. Перепусткою на заходи слугує спеціальний браслет, що коштує символічну суму 26 євро до 13 червня і 31 євро згодом на всі 10 днів фестивалю. Лише на певні театральні вистави може знадобитися окремий квиток. Програма доступна за посиланням, а придбати квитки можна тут.
Fiesta del Gran Poder, Ла-Пас, Болівія
15–16 червня
У цього традиційного болівійського « Свята великої сили» релігійне коріння. Проводиться воно напередодні Трійці на честь Ісуса Христа, статую якого урочисто несуть на чолі святкової процесії. Але, попри релігійну основу, фестиваль надзвичайно веселий, шумний і яскравий. Адже передусім — це великий танцювальний карнавал. Уперше фестиваль танцівників у Ла-Пас провели у 1930-х роках. Він так припав до душі місцевим мешканцям, що перетворився на щорічний, а кількість учасників у неймовірних барвистих костюмах досягає 30 тисяч.
Фестиваль мистецтв на Балі, Денпасар, Балі, Індонезія
16 червня – 14 липня
Фестиваль мистецтв на Балі покликаний зберегти культуру і традиції Індонезії та показати їх усьому світу. Він триває майже місяць і відрізняється різноманіттям напрямів. Тут можна побачити традиційні національні індонезійські танці, театральні вистави, музичні концерти, фотовиставки, майстер-класи, виставки картин і народних ремесел і багато-багато іншого. Популярністю серед відвідувачів користуються майстер-класи з приготування традиційних страв Індонезії і, звісно ж, дегустації. Захопливе й неповторне дійство — парад у народних костюмах і традиційних масках різних регіонів країни. Основні події фестивалю відбуваються в центрі мистецтв Taman Werdhi Budaya Arts Centre у Денпасарі.
Музичний фестиваль Secret Solstice, Ісландія
21–23 червня
Цей дуже незвичний музичний фестиваль просто неба має містичну назву «Таємне сонцестояння» і проводиться під час «білих ночей» в околицях столиці Ісландії. Концертні майданчики можуть розташовуватися у надрах льодової печери чи не берегах геотермальних джерел, під якими дрімають вулкани. Протягом трьох днів тут відбувається до 150 концертів, на яких збирається майже 8 тисяч людей. Дивовижні «місячні» пейзажі у поєднанні з «опівнічним» сонцем Ісландії перетворюють Secret Solstice на сюрреалістичну пригоду. А цьогорічний перелік хедлайнерів просто вражає: Martin Garrix, Black Eyed Peas, Patty Smith, Robert Plant & the Sensational Space Shifters, Rita Ora, Morcheeba, Pussy Riot та інші. Квиток на всі дні фестивалю коштує 153,7 євро, доступні пакети квиток+екскурсія та квиток+проживання, більше можливостей ви знайдете за посиланням.
Фестиваль сонця Inti Raymi, Куско, Перу
24 червня
Інті Раймі — древня релігійна церемонія інків та багатьох інших народів, що населяли Анди. Вона присвячена богу сонця Інті. Свято відзначають у дні зимового сонцестояння як Новий рік в Андах. Святкове шоу влаштовують на місці археологічних розкопок древнього міста Саксайуаман (Sacsayhuamán), розташованого за 2 км від Куско. Натовпи людей збираються на святкуванні, вони здійснюють обряди і паломництво. На одній із древніх площ Саксайуаман відбувається театралізоване дійство, що відтворює ритуали часів Імперії інків. Святкування Інті Раймі триває протягом тижня з численними ярмарками, виставками предметів ремесел і культурними заходами. Вартість квитків на шоу в Саксайуаман для дітей складає від 109 до 159 доларів, а для дорослих — від 199 до 249 доларів залежно від сектора.
Винна битва в Аро, Іспанія
27–30 червня
Вважається, що Винна битва почалася із давньої — ще з Х століття — суперечки між містом Аро і сусіднім селищем Міранда де Ебро за право володіти горами між цими поселеннями. Перша згадка про фестиваль датується 1906 роком. Нині він відбувається щорічно 29 червня і передбачає різноманітні змагання з уживання вина, конкурси і, звісно, саму битву (Batalla de Vino). Свято починається о 7:00 ранку, коли процесія, одягнута в білий одяг і червоні шарфи, несе пляшки, бочки, глечики та інший посуд з вином від центру міста до скель Білібіо за 7 км від Аро. Там служать месу в Hermitage of San Felices de Bilibio, а після її закінчення дають старт веселощам. Всі поливають один одного вином, аж доки не натішаться і не намокнуть з голови до ніг. Опівдні учасники процесії повертаються до міста, щоб продовжити святкування на площі Пласа-де-ла-Пас. Також влаштовується традиційна корида.