Гід

Топ-5 речей, які необхідно зробити на Кіпрі

В рубриці «Моя країна» ми розпитуємо інсайдерів про найкращі місця та враження, які залишаться з вами на все життя. Про свій Кіпр розповідає Іван Горобець, представник в Україні The Deputy Ministry of Tourism of The republic of Cyprus. Отож, нижче 5 речей, які необхідно зробити на Кіпрі, за версією пана Горобця.

Орендувати  авто чи мопед
дорога кипру

З одного кінця острова в інший на авто — півтори-дві години часу, а подивитися є що! І хоча на Кіпрі лівосторонній рух, інфраструктура й ставлення до тебе на дорозі роблять поїздки комфортними. Загалом, кіпріоти молодці — все зроблено для того, щоб турист не втрапив у якусь халепу. Номерні знаки прокатних авто — червоного кольору, і всі бачать, що ти не місцевий. На дорозі — шереги вказівників. Пам’ятаю, якось я завернув не туди, зупинився. Але інші водії були дуже спокійні й доброзичливі: допомогли, чим могли.

Поїсти на славу

традиційні страви кіпру
Місцеве мезе — це набір закусок. Тобі носять і носять страву за стравою. У рибному мезе, окрім, власне, риби, присутні восьминоги, гребінці, креветки. А моя улюблена страва — клєфтико: це баранина, яка тушкується у печі 8–10 годин. Уявіть вечір в таверні на березі моря, з келихом місцевого вина. Винокурень багато, вина — натуральні. До слова, командарія — одне з найстарших вин у світі — робиться з прив’яленого винограду. І це найсмачніше десертне вино, яке я колись куштував. А ще пам’ятаю, як на одній гостьовій фермі власноруч випік хліб і готував сир халумі, який роблять із суміші козиного й овечого молока. Халумі — це неймовірний гастрономічний кайф!

Влаштувати весілля

весілля на Кіпрі

Чи ви вже одружені, чи збираєтеся — романтична церемонія на острові, де народилася Афродита, запам’ятається надовго. Ми з дружиною думаємо над тим, щоб повінчатися на Кіпрі. Тамтешні православні церковці на березі моря — це щось неймовірне. Хочеться відпочивати душею, думати над вічним. Можна влаштувати й цивільну реєстрацію, яка визнається дійсною в Україні.

Стати ближчими до природи
муфлон

Я людина природи. Її краса мене вражає і дивує. Наприклад, круто побачити муфлонів у дикій природі. Вони радо йдуть на контакт, особливо коли запропонуєш чогось смачненького. На пляж Лара, що на півострові Акамас, припливають черепахи відкладати яйця. Так цікаво — ти гуляєш і бачиш ковпаки, якими накриті «гнізда», ще й з табличкою: «Не турбувати, черепашенята сплять!». Можна записатися у волонтери й допомогти черепашенятам дістатися моря. Узагалі, Кіпр — пересідний пункт для багатьох птахів, тому навесні й восени стає раєм для фанів споглядання за пташками.

Торкнутися античності
концерт у кіпрі

У липні-серпні в амфітеатрі античного міста Куріон проходить фестиваль античної грецької драми, в червні — шекспірівський фестиваль. І навіть якщо ви не любитель театрального мистецтва, переглянути виставу в такому місці — це унікальний досвід! Я сидів з відкритим ротом: амфітеатр розташований на горі, і звідти відкривається чудовий краєвид на море як бонус до дійства на сцені.

«Мене вражає щирість і гостинність кіпріотів: вони можуть просто так пригостити незнайомців кавою чи навіть обідом, потеревенити. А ще — багатогранність острова, можливість по-різному відпочити на невеликій території. На Кіпрі можна навіть на лижах кататися – хто про це знає? Країна рухається за туристичними трендами, поєднуючи їх з тисячолітньою історією і культурою. Тут проводять багато марафонів, тріатлонів, запливів. Острів є тренувальною базою для багатьох професійних спортсменів через клімат, адже Кіпр — найпівденніша країна Європи. Пляжі на острові — на всяк смак: з біленьким «баунті»-пісочком, із золотавим, чорним вулканічним чи скелясті, з галькою. Сам часто буваю і вас щиро запрошую!»