Гід

Лист очікування на всі дати. Як працює перший в світі підводний ресторан

Ресторан Under, на відкриття якого чекали всі любителі особливих вражень і гастрономії, почав свою роботу більш ніж вдало. Практично кожен день найближчі кілька місяців (а перевіряли ми у липні) ресторан повністю заброньовано.

Найбільший у світі підводний ресторан Under збудували на баржі поблизу норвезького селища Болі на початку 2018 року. Влітку 2018-го просторі контейнери з водою помістили всередину конструкції, яку згодом занурили в Північне море на глибину 5,5 метрів. Не весь ресторан знаходиться під водою: частина будівлі виринає на поверхню, неначе здоровенний куб льоду. Офіційно ресторан відкрили в березні 2019.

Унікальна архітектура

Всім, хто турбується про безпеку, не варто перейматися: від вод Арктики відвідувачів відділяють стіни завтовшки 90 см. В архітектурному бюро Snоhetta, яке займалося розробкою проекту, навіть заохочують відвідати заклад в погану погоду. «Це фантастичне видовище: неспокійне море з гігантськими хвилями, що розбиваються об стіни — найкращий творець драматичної атмосфери», — запевняє головний архітектор Руна Грансдал.

Будівля має три рівні: на найвищому — гардероб і вестибюль, середньому — бар, а нижній відведено під власне ресторан, з панорамним вікном на всю стіну, через яке можна побачити морське дно. Заклад розраховано на сто гостей, і на деякі дати вже сформовано довгі листи очікування.

Підводний ресторан

Над меню, у стравах якого використовуються локальні продукти, чаклує шеф-кухар Ніколай Елліцгаард. Він та його команда дивують відвідувачів цікавим сезонним меню і наголошують, що обід чи вечеря тут стануть для гостей виходом із зони комфорту. Окрім традиційних мешканців глибин, в стравах використовують різноманітні водорості й іншу морську живність.

Перший підводний ресторан у Норвегії

Under також готовий надати майданчик для досліджень морським біологам й іншим ученим, зацікавленим дослідженнями підводного світу, повідомляє Forbes.

Де: селище Болі, муніципалітет Ліндеснес, що на самому півдні Норвегії.
Зупинитися: готель Lindesnes Havhotel знаходиться у пішій досяжності від ресторану.

відпочинок в Норвегії