Гід

Що робити в Барселоні: топ-9 місць у столиці Каталонії

Барселона – місто, в яке неможливо не закохатися. Любите ви дух старовини чи найновіші тренди, розкішні пляжі чи тінисті парки, величні краєвиди чи неповторну архітектуру – це все про неї. Хоча ні, про неї – це значно більше. Ми повідаємо вам про популярні та незвичні місця у Барселоні, які неодмінно варто побачити на власні очі.
узбережжя барселони

unsplash.com/@royalfound

Саграда-Фамілія

Саграда-Фамілія

unsplash.com/@strider_

unsplash.com/@we_the_royal

Храм Святого Сімейства – найпопулярніша споруда не лише Барселони, а й всієї Іспанії. І один із найвідоміших довгобудів сучасності. Щороку подивитися на це космічне диво геніального Антоніо Гауді з’їжджається понад 3,5 млн людей з усього світу. Будівництво розпочалося ще 1882 року, а на момент трагічної смерті творця – 1926 року – було зведено лише 15 % усієї споруди. Цікаво, що сам Гауді чудово розумів, що не встигне завершити почате. За його оцінками, храм мали зводити протягом 3–4 століть. Однак розвиток техніки дарує сподівання, що вже 2026 року нарешті це рукотворне диво постане у всій довершеній красі. Саграда-Фамілія – це Біблія у кожній деталі, а сам храм можна розглядати годинами і зовні, і всередині. Гауді надихала природа, а тому колони тут – чудернацькі дерева, а на стелі цвітуть фантастичні квіти. Неодмінно зайдіть усередину: вас вразить те, що де б не перебувало сонце на небосхилі, Саграда-Фамілія завжди залита світлом.

Якщо хочете зекономити, замовляйте квитки на сайті. І справа не лише у чергах, а й у тому, що в касах «у навантаження» неодмінно дається аудіогід, а це +8 євро.

Вартість квитків: 17 євро, + аудіогід = 25 євро, + піднятися на вежі = 32 євро.

 

Готичний квартал і Музей Пікассо

Готичний квартал

https://unsplash.com/@tarasovaanastasiia

Готичний квартал – найбільший у Європі збережений архітектурний ансамбль XIV–XV століття. Саме тут близько 2 тис. років тому починалася Барселона. Це мереживо вузеньких середньовічних вуличок, що петляють між темними суворими будинками, вибігаючи то до головного собору міста, то до будівель Королівського палацу чи мерії, то до залишків римської оборонної стіни. Тут ховаються безліч ресторанчиків і сувенірних магазинчиків, і ніколи не знаєш, що вигулькне з-за рогу. Все буквально дихає історією, адже тут страчували єретиків, зустрічали Колумба після відкриття Америки, анархісти спалювали храми, а молодий

Пабло Пікассо вперше представив свої роботи. До речі, саме в Готичному кварталі розташований музей генія. Маленька порада: коли зупинитеся перекусити в якомусь ресторанчику, скуштуйте місцевий вермут, не пошкодуєте.

Вартість вхідного квитка до музею Пікассо: 12 євро.

Парк Гуель

 Парк Гуель

unsplash.com/@corneschi

Ще одне творіння Антоніо Гауді – парк Гуель, який створювався на замовлення багатого промисловця і друга архітектора Еусеби Гуеля. Якщо хочете почути цікаві факти про парк Гуель, то ось вам перший: вся ця краса – насправді історія однієї поразки. Адже початкова ідея полягала у створенні заміського селища-саду для буржуазії. Серед розкішної природи повинно було розміститися 60 будинків, а парком розкидані органічно вплетені в ландшафт лавки, колони, тунелі. Однак з багатьох причин проєкт не припав до душі можливим мешканцям. Було збудовано всього три будинки: в одному оселився сам Гуель, в іншому – Гауді (тепер тут його музей), а третій викупив багатий адвокат Тріас, чиї нащадки живуть тут і досі.

Цікаво, що по більшій частині парку можна гуляти та влаштовувати пікніки абсолютно безкоштовно. Платити доведеться лише якщо ви хочете зблизька помилуватися знаменитими мозаїками Гауді, посидіти на лавці-драконі на площі Природи або поблукати Залом ста колон.

Вартість квитків: 10 євро, діти до 7 років та люди з інвалідністю – безкоштовно, діти 7–12 років та особи старші 65 років – 7 євро.

Собор святого Хреста та святої Євлалії
Собор святого Хреста та святої Євлалії

Саме цей храм, а не Саграда-Фамілія, офіційно називається Барселонським собором. Зведено його 1459 року на місці римської базиліки IV століття, останні роботи було проведено в неготичному стилі у 1890 році.  Він названий на честь великомучениці Євлалії – 13-річну дівчинку на смерть закатували язичники, тепер вона вважається однією із покровительок міста. У храмі зберігається саркофаг з її тілом. Ще одна святиня храму – образ Христа з корабля Хуана Австрійського, що брав участь у битві при Лепанто — найбільшій морській битві Священної ліги (коаліції християнських держав) проти Османської імперії. Зверніть увагу на 25 вишуканих молебень храму, вітражі та дивовижної краси вівтар XIV століття.

Вартість вхідного квитка: 7 євро, з аудіогідом − 11 євро, з оглядом тераси – 24 євро.

Каса Міла
Каса Міла

Каса Міла, або ж Ля Педрера 1984 року стала першою будівлею ХХ століття, яку занесли до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А от жителям Барселони цей будинок, зведений 1910 року Антоніо Гауді для родини Міла, спочатку не сподобався, за що вони прозвали його «ля педрера», тобто «каменоломня». На створення плавних обрисів будівлі, які ніби проростають з каменю, архітектора надихали гори, що оточують місто. У будинку немає прямих ліній, зате є інноваційні для того часу рішення: система природної вентиляції, пересувні міжкімнатні перегородки й перший у місті підземний паркінг. На даху − незвичні статуї сторожів-труб, а замість поруччя – сад. Цікаво, що будинок і нині належить родині Міла, частину займає банк, іншу – житлові приміщення.
Каса Міла в середині

Вартість квитків: 22 євро, діти від 7 до 12 років – 11 євро, студенти, особи старші 65 років та люди з інвалідністю – 16,50 євро, діти до 7 років – безкоштовно.

Пагорб і фортеця Монжуїк
Пагорб

За скромною назвою ховається така кількість різних цікавих місць і споруд, що обходити все можна хіба за тиждень. Власне пагорб красується над історичним центром Барселони і портом. На верхівці – військова фортеця з досить понурою історією. Нині ж тут музей, а найцікавіше – оглядовий майданчик з такими краєвидами, що дух перехоплює. На схилах Монжуїка відбувалася Всесвітня виставка 1929 року, спеціально до якої було зведено Національний палац, Магічний фонтан і щось на зразок музею народного побуту й архітектури – «Іспанське містечко». Також тут є Фонд-музей Хуана Міро, старовинний цвинтар і численні парки. Радимо підніматися на пагорб канатною дорогою, щоб насолодитися неймовірними панорамами.

Вартість квитків до фортеці: 5 євро, діти до 16 років – безкоштовно.

Магічний фонтан

magic fountain barcelona

Перше шоу Магічного фонтану відбулося під час Всесвітньої виставки 1929 року, до якої його й спорудили за проєктом дизайнера Карлоса Буігаса всього за рік. Для цього до будівництва довелося залучити 3000 людей. Нині щорічно співочі фонтани Барселони збирають близько 2,5 млн глядачів. Від двох веж на площі Іспанії до головної чаші фонтану біля підніжжя гори Монжуїк тягнуться каскади фонтанів з підсвіткою. З усіх боків лине музика, у ритмі якої танцюють і міняться різними кольорами 3600 струменів води. Це незабутнє шоу, до того ж абсолютно безкоштовне. Усе, що варто запам’ятати, – графік водно-музичних вистав.

Національний музей мистецтва Каталонії

музей національний

unsplash.com/@davidruesseler

Більшість музейних фондів Національного музею мистецтва Каталонії (MNAC) розміщені у Національному палаці біля підніжжя гори Монжуїк. Саме перед ним і розташований Магічний фонтан. Музей славиться своєю унікальною колекцією романського мистецтва періоду до розколу церкви 1054 року. Тут можна знайти розписи каталонських церков Х–ХІІІ століття, цінні зразки готичного, ренесансного і барокового мистецтва, зокрема полотна Ель Греко і Веласкеса. На початку 2000-х фонд музею поповнила приватна колекція з творами Тиціана і Рубенса. Мистецтво модерну представлене роботами Гауді, Пікассо, Касаса та інших. Також у музеї можна побачити плакати Анрі Тулуз-Лотрека, багату нумізматичну колекцію.

Вартість квитків: дорослий − 12 євро, вхід на терасу – 2 євро,  діти до 16 років і особи старше 65 років − безкоштовно. Безкоштовний вхід у першу неділю кожного місяця, щосуботи з 15:00; 12 лютого; 18 травня; 11 вересня; 24 вересня.

Гора Тібідабо

Гора Тібідабо

unsplash.com/@tomasnozina

Це найвища точка Барселони, де можна помилуватися столицею Каталонії з висоти

пташиного польоту. На верхівці гори у XIX столітті зведено монументальний псевдоготичний храм Святого серця, а на верхівці храму – статую Христа, що обіймає весь світ. Вхід до храму безкоштовний, а за 2 євро можна піднятися на оглядовий майданчик.

Також на горі Тібідабо розміщений Парк розваг віком понад сторіччя. Тут є Музей роботів, вінтажні та надсучасні атракціони, Палац таємниць і багато-багато інших цікавинок.

Квитки до парку розваг: 28,50 євро, діти зростом до 120 см – 10,30 євро, особи віком від 60 років – 9 євро, особи з інвалідністю – 5,60 євро.

Цікаві факти про Барселону:

  • Найпопулярнішим музеєм Барселони є… Музей ФК «Барселона». За рік тут налічують близько півтора мільйона відвідувачів.
  • Найвідоміша вулиця Барселони Ла Рамбла насправді складається з різних 5 вулиць.
  • Усі пляжі міста – штучні. До 1992 року Барселона не мала жодного пляжу. Спеціально до Олімпійських ігор на місці промислових кварталів було насипано понад 4,5 км ідеальної піщаної берегової лінії, яка тепер вважається однією з кращих у світі.
  • Будинки кварталу Ешампле мають заокруглені кути тому, що тут планувалося прокладати лінії парових трамваїв, які мають великий радіус повороту.

    барселона

    unsplash.com/@upmanis

  • У місті 12 закинутих станцій метро, деякі з яких нібито населені привидами. З 2011 року навіть діє особливий «страшний» туристичний маршрут цими станціями.
  • Барселона – єдине місто планети, нагороджене Королівською золотою медаллю за архітектуру. Сталося це 1999 року, а присуджує нагороду Королівський інститут британських архітекторів, починаючи з 1848 року. У всіх інших випадках медаль отримували люди.

Тепер ви знаєте, яка вона, знаменита Барселона, і що в ній варто подивитися. І не сумнівайтеся – вам захочеться повертатися до неї знову і знову. Й навіть не думайте пручатися!