5 фестивалів осені 2019 у світі
Устричне море
Трохи більше ніж три години потягом чи автобусом з Дубліна – і ви на Фестивалі устриць у Голвеї. У 1953 році менеджер одного з місцевих готелів вигадав геніальний маркетинговий хід: влаштувати гучну вечірку з приводу початку сезону устриць. Сьогодні це головний гастрофест Ірландії з майже 200 000 відвідувачів, який The Sunday Times назвав одним із 12 найкращих фестивалів світу. У програмі − пишні урочистості з дегустаціями дарів моря, маскарадна хода, музика та кулінарні конкурси. А головною подією свята є чемпіонат на швидкісне поїдання устриць. Рекорд Гіннеса було встановлено у 2005 році: 233 устриці за 3 хвилини.
Прощання з літом
Барселона! Місто, створене святкувати радість життя. І фестиваль Festes de la Merce − тому підтвердження. Влаштовують його на честь покровителя міста. Це гамірне прощання з літом, сотні цікавих подій на 11 різних локаціях, паради, вогняна хода за участі місцевих «дияволів», живі вежі, парад велетнів у супроводі барабанщиків, захопливе проекційне шоу та багато-багато іншого, що може запропонувати вам лише столиця Каталонії.
Вино й розваги
Щороку в останні вихідні вересня в містечку Невшатель, що на березі однойменного озера, проходить свято збору винограду, він же Фестиваль вина. Три дні — з п’ятниці до неділі — тисячі гостей і сотні музикантів оживляють старе місто, наповнюючи собою вулиці й площі, кафе й бари. Тут є розваги на всяк смак: для активних – ярмаркові атракціони та битви конфетті, а для тих, хто цінує спокій, — прогулянки виноградниками й дегустації вин. Кульмінація свята — недільний парад-карнавал.
Вільний ярмарок
Фестиваль «Вільного ринку», або «Вільний ярмарок» у Бремені — це найстаріший і третій за масштабом народний фестиваль у Німеччині. На це свято тривалістю у 17 днів щороку приїздить понад 4 мільйони туристів. Історія «Вільного ринку» починається у 1035 році, коли місто отримало право влаштовувати ярмарок. Нині тут не тільки можна купити й спробувати-випити все, чого душа забажає. Тут і атракціони, народні забави, конкурси, театральні вистави, концерти: майже 300 майданчиків для розваг! Центральна подія — парад, в якому традиційно беруть участь понад сто багато декорованих платформ і маскарадних груп.
Море вогнів
Дивалі, або Свято вогнів, — одне з найулюбленіших свят індусів, тому його бучно святкують по всій країні. Символізує воно перемогу світла над темрявою, добра над злом. На більшій частині території Індії Дівалі відзначають на честь богині багатства і родючості Лакшмі, дружини Вішну. Будинки ретельно прибирають і запалюють усі вогні, адже Лакшмі не любить темряви. На півдні країни в це свято відзначають перемогу Кришни над демоном Наракасурою, а в Бенгалії Дивалі присвячено чорній богині Калі, яка уособлює культ сили. Дивалі святкують й індуси-мусульмани, адже вважають, що Лакшмі приносить удачу. Цього дня вулиці міст, сіл і селищ осяваються тисячами вогнів і феєрверків.
Мертві й живі
Чудова нагода познайомитися з мексиканською культурою ближче — приїхати туди на День мертвих. Його відзначають два дні поспіль, а дати збігаються з важливими католицькими святами: Днем Усіх Святих (1 листопада) і Днем Усіх Душ (2 листопада). Це додало особливого колориту святу, в якому містика й атрибути язичництва змішалися з символами католицизму. Для місцевих День мертвих – це час згадати покійних родичів і привід посміятися над смертю та насолоджуватися життям. Проте щоб відчути атмосферу Дня мертвих цілком, вирушайте у передмістя Мехіко – Сан-Андрес-Міккік, – відоме своєрідними містичними святкуваннями. Особливо гарні нічні церемонії, що проходять під вогнями незліченної кількості свічок.