Гід

Подорож на подію: жовтень 2019

Якщо ви раптом подумали, що у жовтні культурно-фестивальне життя затихає або ж обмежується пивними ріками Октоберфесту, то ні, ні й ще раз ні. Від Індії до Канади планета продовжує святкувати життя незалежно від пори року.

Фестиваль «Це не мистецтво» (This Is Not Art)

Коли: 3–6 жовтня 2019
Де: Ньюкасл, Австралія
Жанр: арт
This Is Not Art

2018 Tina Critical Animals Exhibition, Photo: Paul Freeman

Це не мистецтво, але це воно, не сумнівайтеся. Чотириденний фестиваль у Ньюкаслі відзначатиме своє 22-річчя, і це буде свято візуального й музичного мистецтва, літератури та перформансу. Сюди приїздять надихатися, обмінюватися ідеями, створювати спільні проєкти й просто насолоджуватися розмаїтим світом сучасного мистецтва.

Rocking the Daisies

Коли: 4–6 жовтня 2019
Де: Дарлінг, ПАР
Жанр: музика/лайфстайл

rockingthedaisies.com

За годину їзди від Кейптауна, серед виноградників Західно-Капської провінції, топчуть стокротки любителі електронної танцювальної та інді-музики. Неймовірні пейзажі, 9 сцен і відчуття всесвітньої дружби – ось що таке фестиваль Rocking the Daisies. Гості можуть оселитися у наметовому містечку Daisyland, де є різні пропозиції, навіть люксові намети. А запалюватимуть народ Russ, The 1975, Tash Sultana, Giggs, Earthgang, Nasty C, Smino й інші.

Лондонський тиждень коктейлів (London Cocktail Week)

Коли: 4–13 жовтня 2019
Де: Лондон, Велика Британія
Жанр: food&drinks

drinkup.london

Не пивом єдиним. Любителям коктейлів одна порада: валіза – літак – Лондон. Придбайте перепустку на Фестиваль коктейлів за 10 фунтів й отримайте знижки на страви та коктейлі в понад 300 барах столиці Великої Британії. А ще беріть участь у коктейльних турах, майстер-класах та тусуйте під DJ-сети у Коктейльному містечку серед безлічі барів і яток з вуличною їжею.

Фестиваль сучасного мистецтва Cafe Budapest

Коли: 4–20 жовтня 2019
Де: Будапешт, Угорщина
Жанр: арт

Фестиваль сучасного мистецтва «Кафе Будапешт» уже понад 20 років є головною культурною подією столиці Угорщини. Він охоплює всі види експериментального й авангардного мистецтва та спеціалізується на творчості найпрогресивніших музикантів, художників, дизайнерів, фотографів і представників інших мистецьких жанрів. Цьогоріч у програмі фестивалю – понад 250 подій на 47 майданчиках: концерти, виставки, вистави, циркові шоу тощо. У межах фестивалю відбудеться найбільший ярмарок сучасного мистецтва у Східній Європі, в якому візьмуть участь майже 500 художників, колекціонерів й арт-дилерів.

Фестиваль Пілар (Las Fiestas del Pilar)

Коли: 5–13 жовтня 2019
Де: Сарагоса, Іспанія
Жанр: культура

Жителі регіону Арагон традиційно відзначають свято Діви дель Пілар – покровительки Сарагоси – у тиждень, що передує 12 жовтня. Це яскраве видовищне дійство, частиною якого є різні паради: кінний, хода велетенських ляльок Gigantes y Cabezudos і хода з підсвіченими скляними предметами. Також у ці дні відбувається понад 200 різноманітних концертів, фестиваль пива, театральні вистави, мім-шоу, ярмарки та виставки.

Фестиваль нового кіно (Festival du Nouveau Cinéma)

Коли: 9–20 жовтня 2019
Де: Монреаль, Канада
Жанр: кіно

У цього фестивалю досить поважний вік: 44 роки. І щороку він збирає натовпи відвідувачів, що хочуть опинитися в авангарді кінематографу. На них чекають покази понад 300 стрічок, тематичні конференції, мистецькі інсталяції, коктейльні вечірки, вистави та трансмедійні проєкти. 12 жовтня присвячено 40-річчю культового фільму «Чужий» Рідлі Скотта. Обіцяють перегляд усіх чотирьох картин і багато сюрпризів.

Франкфуртський книжковий ярмарок (Frankfurter Buchmesse)

Коли: 16–20 жовтня 2019
Де: Франкфурт, Німеччина
Жанр: література

Неймовірно! Франкфуртський книжковий ярмарок – подія з 500-річною історією! Тут збираються ті, хто пише, видає, продає і читає книжки – тобто всі, хто закоханий у слово.  Цьогоріч ярмарок очікує понад 7000 учасників зі 100 країн і понад 300 000 (!) відвідувачів. Останні 2 дні роботи фестивалю відкриті для широкої публіки. Отож ви можете не лише придбати книжки з автографами авторів, а й долучитися до читань, презентацій та дискусій. На фестивалі очікують таких зірок пера, як Джо Несбо, Кен Фолет, Маргарет Етвуд та інших.

Музичний фестиваль в Амстердамі (Amsterdam Music Festival)

Коли: 19 жовтня 2019
Де: Амстердам, Нідерланди
Жанр: музика

amf-festival.com

Це найбільший музичний фестиваль у закритому приміщенні, який вінчає марафон клубної музики ADE, що проходить в Амстердамі в жовтні. На арені футбольного клубу «Аякс» відбудеться феєрична танцювальна ніч за участі таких світових зірок електронної музики, як Девід Гетта, Тієсто, Алессо, Армін ван Бюрен, Робін Шульц, Мартін Гаррікс, Олівер Хелденс.  Очікується не менше ніж 40 000 учасників.

Свято Дивалі

Коли: 27–31 жовтня 2019
Де: Індія
Жанр: культура/релігія

Дівалі – одне з найважливіших свят Індії, що відзначає перемогу бога Рами над царем-демоном Раваною. Це свято тріумфу добра над злом, правди над брехнею, об’єднання родини, очищення. Напередодні прибирають у будинках, купують новий одяг і подарунки. Родини відвідують храми й моляться богині достатку Лакшмі. У день свята вулиці сяють вогнями, а небеса – феєрверками. Це неймовірне видовище, свідком якого потрібно стати хоч раз у житті.