Країна та місто

Що варто побачити в Одесі: 10 найцікавіших місць

Одеса залишається у топ-3 найпопулярніших туристичних напрямків в Україні. До цього міста варто їхати не лише влітку, аби відпочити на морі, а у будь-яку пору року. Тут безліч цікавих культурних, історичних, архітектурних та гастрономічних місць на всяк смак. Ми розкажемо, що варто відвідати в Одесі.

Потьомкінські сходи

Потьомкінські сходи

Мабуть, одне з найпопулярніших місць в Одесі. Сходи з’явились в середині ХІХ століття як подарунок князя Воронцова своїй  коханій дружині Єлизаветі. Потьомкінські сходи налічують 192 сходинки і входять у десятку найкрасивіших в Європі. Тут призначають побачення, знімають і показують кіно, бігають крос прихильники здорового способу життя.

Національний театр опери та балету

Національний театр опери та балету

Навіть якщо ви не є великим поціновувачем ні опери, ні балету, Оперний театр відвідати варто. Тому що, по-перше, Одеський оперний театр є найстарішим з усіх оперних театрів в Україні; а по-друге, журнал Forbes включив його в перелік найбільш незвичайних визначних пам’яток Східної Європи. У театрі в різні часи диригували Чайковський, Рахманінов, Римський-Корсаков, співали Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, танцювали Анна Павлова і Айседора Дункан. А Олександр Пушкін згадував Одеський театр у романі «Євгеній Онєгін».  

View this post on Instagram

Ну что ж, просили Оперный с высоты, вот вам Оперный театр, как его видят некоторые птицы😅 . Одна проблема, выше подняться не смог.. с сигналом была беда. Да и вообще не совсем лётный день выдался 😥 . Ещё пожелания?😉 . . . . . . . #ourstreetdays #worldbestgram #deserteam #beautifuldestinations #creativephotography #photooftheday #лучковзацени #click_vision #streetmobs #photographyskills #photographyday #photographylove #odessaphoto  #odessafoto  #odessagram #odessa  #весна #okoe #spring #Ukraine #springphoto #insta_crew_ukraine #visualukraine #500px #streetstyle #streetphotography #street_vision #ourcolourdays #ourmoodydays #filmupphotography

A post shared by смотрим на 360 (@anufriev.raw) on

Дерибасівська

Добре відома майже на весь світ пішохідна вулиця – одна з пам’ятних місць Одеси. Її ще називають серцем Одеси з безліччю магазинів, ресторанів та історичних пам’яток. Тут встановлений пам’ятник Осипу Михайловичу Дерибасу, засновнику Одеси. Також на цій вулиці встановлено барельєф винахіднику мови есперанто Людвіку Заменгофу.

Міський сад

Дерибасівська

 

Поруч з Дерибасівською розташований перший парк Одеси, побудований ще на початку ХІХ століття, одразу після заснування міста. У 2006 році після реставрації тут з’явились фонтани, які співають, а також відреставрована крита сцена, де у теплий період року проходять концерти симфонічних оркестрів. Також у саду розташовані декілька пам’ятників: монумент, встановлений на честь відомої та улюбленої мільйонами читачів книжки «Дванадцять стільців» одеситів письменників Ільфа та Петрова «Дванадцятий стілець», пам’ятник легендарному Леоніду Утьосову, який народився в Одесі у 1895 році.  

альтанка

Nyotaimori/flickr.com

Ринок «Привоз»

ринок привоз

R Igor/flickr.com

ринок привоз

R Igor/flickr.com

Михайло Жванецький писав, що в Одесі легко бути письменником – відкривай вікно, уважно слухай місцеві розмови та ретельно все записуй. Аби відчути справжній одеський колорит, варто відвідати головний ринок міста, де можна купити не лише свіжі продукти, а й навчитися мистецтву торгуватися від місцевих мешканців. І обов’язково купіть там найсмачніші смажені бички

Міський ринок їжі

Де поїсти в Одесі? Якщо виникло таке питання, вирушайте в одне з наймодніших і найсучасніших пам’яток Одеси – Міський ринок їжі, заснований відомим ресторатором Алексом Купером. Він розташований на розі вулиць Рішельєвської та Грецької, в історичній будівлі початку ХХ століття. До революції тут був комерційний банк, у радянські часи – кінотеатр, після розпаду СРСР – нічний клуб. Відреставрований Міський ринок їжі налічує 13 кафе, 6 барів на всяк смак.

Читайте також: 10 найцікавіших місць у Львові

Пам’ятник Дарту Вейдеру

Пам’ятник Дарту Вейдеру

У сучасні туристичні маршрути нещодавно внесли дуже цікаву пам’ятку –  пам’ятник Дарту Вейдеру, темному Лорду з відомого фільму «Зоряні війни». До речі, це перший пам’ятник у світі, присвячений цій постаті. Він розташований на території заводу «Пресмаш» (вул. Столбова, 28). У Дарта Вейдера відомий місцевий скульптор Олександр Милов перетворив заводський пам’ятник Володимиру Леніну, який підлягав демонтажу відповідно до законодавства про «декомунізацію». Дарт Вейдер зроблений з титанового сплаву, а в його голову вмонтовано безпровідний передавач інтернету. Тепер це визначне місце в Одесі.

Пам’ятник апельсину

На бульварі Жванецького розташований дуже симпатичний  бронзовий Пам’ятник апельсину, що врятував Одесу, який був встановлений у 2004 році. Він присвячений історичній події – у лютому 1800 року три тисячі грецьких апельсинів було доставлено з Одеського порту до Санкт-Петербурга  імператору Павлу І у подарунок (або як хабар). Одесити просили грошей у імператора аби завершити будівництво порту, який був «головним годувальником» міста. З цією подією пов’язують початок розквіту Одеси. 

Дім сонця

Дім сонця

Одне з найпопулярніших місць для фотографування серед туристів в Одесі – арт-об’єкт Дім сонця на пляжі Ланжерон. Це прототип старих бронзових дверей, які були на вході у парадне по вулиці Рішельєвській, 21. За задумом скульптора Михайла Реви вранці на світанку сонце «заходить» в Одесу через розкриті двері біля моря. «Нехай ці двері будуть парадним входом до Дому сонця. І нехай, підходячи до них, люди загадують свої заповітні бажання. Вони обов’язково здійсняться! » – переконаний автор.  

Катакомби

Якщо ви не страждаєте на клаустрофобію, радимо набратися сміливості й зануритися в одну з найцікавіших і незвичних екскурсій – в одеські катакомби. Це величезний підземний лабіринт під містом, який утворився після робіт з видобутку каменю ще у ХІХ столітті. Катакомби під Молдаванкою активно використовував одеський кримінальний світ. У роки Другої світової війни там ховався партизанський загін, а під час холодної війни у катакомбах були побудовані протиатомні бункери.

Читайте також: Куди поїхати з Києва: маршрути вихідного дня