Дайджест

МАУ змінює правила перевезення ручної поклажі

З 15 січня 2019 року наберуть чинності нові норми щодо ручної поклажі для тих пасажирів, хто придбав квитки за найнижчим, так званим безбагажним тарифом. Нові правила застосовуються на квитки, куплені з 1 листопада 2018 року.

Отже, що змінилося?

Якщо ви придбали квиток за тарифом, в якому не передбачена можливість здати валізу в багаж, ви можете взяти з собою в літак лише один великий предмет ручної поклажі розмірами, що не перевищують 55х40х20 см і вагою до 7 кг. Будь-які додаткові речі, наприклад, дамська сумочка, ноутбук, фотоапарат і навіть товари з магазину д’юті-фрі повинні бути розміщені всередині великої ручної поклажі.

Додаткове місце ручної поклажі — вагою до 5 кг і розмірами 40х30х10 см — коштуватиме 15 євро. Придбати його можна біля виходу на посадку.

Якщо ви летите економ-класом, але ваш квиток передбачає реєстрований багаж, нічого не змінюється. Окрім великої валізи, яку здаєте у багажний відсік, ви можете провезти одне велике місце ручної поклажі (55х40х20 см) і одне маленьке (40х30х10 см).

Якщо ви подорожуєте далекомагістральним рейсом, ви так само можете взяти два місця ручної поклажі.

Щодо квитків бізнес-класу, то тут теж без змін: дозволено 2 місця ручної поклажі (12 і 5 кг). На далекомагістральних рейсах — 3 місця: 2 великих (загальна вага до 15 кг) і одне маленьке (5 кг).

Докладніше про винятки, що стосуються пасажирів з немовлятами та з обмеженими фізичними можливостями — на офіційному сайті авіакомпанії за посиланням.