Гід

Грандіозний фестиваль льодових скульптур у Китаї

Найбільший у світі фестиваль льодових і снігових скульптур щороку проходить у столиці провінції Хейлунцзян, що на північному сході країни. Опинитися в льодово-сніговій казці приїздять сотні тисяч туристів, і розмах фестивалю справді вражає: десятки гектарів, тисячі височенних химерних скульптур і споруд, світлові шоу, крижані бари та ресторанчики, а також концерти, вистави, змагання із зимового плавання і риболовлі. Дійство проходитиме на трьох тематичних майданчиках. На Сонячному острові представлять скульптури зі снігу, в парку «Світ снігу та льоду» переважатимуть льодові споруди, а в «Чжаолінь» гостей дивуватимуть сотні крижаних ліхтариків.

З огляду на масштаб події, марно думати, що на все вистачить одного дня.  Та сам Харбін заслуговує на увагу мандрівника своєю не зовсім «китайськістю», адже засноване воно було як станція Трансманчжурської залізниці в 1898 році й збудований росіянами. Тут є православні церкви, а в старий районах міста можна натрапити на архітектуру, яка нагадуватиме Сибір.

Кольорові льодові фігури
Куди іще варто сходити в Харбіні?

• Найбільший у світі критий гірськолижний комплекс Wanda Indoor Ski Park. Він включає 6 трас, найдовша — 500 м з перепадом по вертикалі у 80 м. Цей комплекс — частина проекту Wanda Cultural Tourism City, що включатиме тематичний парк розваг, торговий центр, 9 готелів і спортивний каток.

критий гірськолижний комплекс Wanda Indoor Ski Park

• Аквапарк «Королівство Посейдона» з п’ятьма тематичними зонами, найбільшим у світі критим пляжем з натуральним морським піском «Егейське узбережжя», гротами та десятками гірок.

водні гірки

• Пішохідна вулиця Чжун’яндацзе з її брукованими вуличками, європейською архітектурою, ресторанчиками і магазинчиками. Дуже туристично, проте й атмосферно. Один нюанс — в тамтешній атмосфері українцеві може бути забагато російського флеру.

Дістатися: поїздка до Харбіна вимагатиме одну пересадку, якщо летіти МАУ до Пекіна, а звідти — China Southern Airlines. Інші варіанти також можна підібрати за допомогою сервісу пошуку квитків Kiwi. Посилання на квитки з міст України до Харбіна — тут.

Коли: 25 ГРУДНЯ – КІНЕЦЬ ЛЮТОГО, ХАРБІН, КИТАЙ