Гід

Подорож на подію: календар на березень 2019

Перший місяць весни багатий на цікаві заходи в усьому світі. З лютого в березень, пританцьовуючи, перекочовують Фестиваль лимонів у французькому Ментоні (16 лютого – 3 березня), Венеційський карнавал (16 лютого – 5 березня), а також карнавали у Ніцці (16 лютого – 3 березня) і Кельні (28 лютого – 5 березня). Окрім того, рекомендуємо звернути увагу на наступні події.

Карнавал у Ріо-де-Жанейро, Бразилія

2–9 березня

Карнавал

Найбільший і найвідоміший карнавал світу — це неймовірно яскраве танцювально-розважальне видовище, що триває 5 днів до початку Великого Посту перед Великоднем. У перший день свята мер Ріо-де-Жанейро передає символічний ключ від міста королю блазнів Момо, тим самим віддаючи всю владу учасникам шоу. Дійство складається з двох основних частин: народного карнавалу й офіційних змагань бразильських шкіл самби. Щодня у парадах вулицями Ріо-де-Жанейро проходять до 2 мільйонів жителів і гостей міста в яскравих оригінальних масках і костюмах. І все це — під запальні ритми самби.

Перегони на собачих запряжках «Айдітарод», Аляска, США

З 2 березня

Перегони на собачих запряжках

Iditarod Trail Sled Dog Race — це щорічні видовищні, складні перегони на собачих запряжках на дистанції 1 868 км від Анкориджа до Нома, що відбуваються на Алясці з 1973 року. У кожному екіпажі — 16 їздових собак і погонич. Ці змагання ще називають «Останніми великими перегонами». Побачити їх з’їжджаються туристи з усього світу. Подія має важливий історичний бекграунд: перегони проводять на честь Великої гонки милосердя 1925 року, коли ціною неймовірних зусиль за 5,5 діби до враженого епідемією дифтерії міста Нома на собачих запряжках було доставлено рятівну вакцину.

 

Марді-Гра, або «Жирний вівторок», Новий Орлеан, США

5 березня

фестиваль Марді-Гра

Марді-Гра — ще одне свято напередодні християнського Великого посту, аналог Масниці. Його відзначають у багатьох країнах світу, але одне з найбільш захопливих дійств влаштовують у Новому Орлеані. 5 березня там відбудеться грандіозний парад-карнавал за участі всесвітньо відомих джазових оркестрів. Окрім концертів, святкових пікніків та танців, у програмі свята — вибори короля і королеви карнавалу, дегустація традиційного пирога «трьох королів», а також змагання за особливий трофей — кокосовий горіх, де увагу «королівських осіб» часто намагаються привернути, задираючи одяг.

Кіномузична медіаподія South by Southwest (SXSW), Остін, Техас, США

8–17 березня

розклад музичного фестивалю

SXSW — це унікальний мистецький сплав кіно, музики й інтерактивної програми. Це фестивалі та конференції, спрямовані на пошук нових ідей, форм і засобів. У межах SXSW проходять конкурсні покази короткометражних і повнометражних ігрових та документальних фільмів, музичний фестиваль і конференція за участю видатних діячів мистецтва. Рекомендується всім, хто любить бути в авангарді індустрії.

Міжнародний пивний фестиваль, Барселона, Іспанія

15–17 березня

Міжнародний пивний фестиваль в Барселоні

Must-visit подія для любителів пива цьогоріч відбудеться уже увосьме в столиці Каталонії. Це дегустації понад 300 видів пива й неймовірні розваги та конкурси, з ним пов’язані. Так, в межах фестивалю відбувається змагання Barcelona Beer Challenge, де обирають найкращих з кращих у 34 номінаціях. Торік у змаганні взяли участь понад 200 виробників, які представили майже 1000 найменувань хмільного продукту. Триденний абонемент на подію коштує 11 євро. До нього додають фірмовий келих і два жетони, які є офіційною валютою фестивалю.

День святого Патрика, Дублін, Ірландія

17–19 березня

День святого Патрика, Дублін

Святий Патрик – покровитель ірландців, який приніс їм християнство. Це офіційне свято в Ірландії відзначають не лише церковними службами, а й масштабними запальними народними гуляннями та фестивалями. На три дні Дублін перетвориться на столицю лепреконів, трилисника та зеленого пива. На відвідувачів ірландської столиці очікують паради, концерти й навіть полювання за скарбами.

Фестиваль барв Холі, Мумбаї, Індія

21 березня

Фестиваль барв Холі, Мумбаї, Індія

Складно уявити більш барвисте видовище, аніж традиційний індійський фестиваль барв Холі. Це загальнонаціональне свято любові, перемоги добра над злом, весни над зимою. Люди гуртуються, обсипають один одного фарбами всіх можливих кольорів, радіють, забувають і прощають образи. Вони святкують із друзями й рідними цілу добу, починаючи з ритуалу запалення вогнища, що символізує торжество добрих сил.

Фестиваль тюльпанів у Національному парку квітів Кекенхоф, Голландія

21 березня – 19 травня

Фестиваль тюльпанів у Національному парку квітів Кекенхоф

Парк Кекенхоф називають «Садом Європи». Він був закладений ще в XV столітті для баварської графині Жаклін. Наразі Кекенхоф обіймає понад 200 га і є місцем проведення щорічного фестивалю тюльпанів. Упродовж восьми тижнів понад 500 квітникарів з усього світу демонструватимуть свою продукцію і досягнення. Це неймовірно красиве видовище, яке неодмінно варто побачити усім, хто любить квіти. Вхідний квиток на територію парку коштує 18 євро.