Гід

Прогулянка з динозаврами: 5 захопливих музеїв світу

Більшість вчених сходяться на тому, що динозаври, яких було тисячі видів, з’явилися на Землі приблизно 230 мільйонів років тому. Вони панували на нашій планеті аж 160 мільйонів років і зникли майже 60 мільйонів років тому.

Пропонуємо вам 5 музеїв, де ви зможете краще уявити собі ці величезні часові проміжки, дізнатися про життя тих давніх істот, доторкнутися до історії та побачити гігантські кістяки цих велетенських тварин.

Музей природознавства, Берлін

Саме в берлінському Музеї природознавства зберігається кістяк жирафатитана – найвищий у світі відновлений скелет динозавра. Він є центральним експонатом постійної виставки «Світ динозаврів» зі знахідками німецьких палеонтологів у Танзанії. Ще в експозиції –  шість скелетів різних динозаврів, серед яких ефектний кентрозавр – плазун Юрського періоду із десятками шипів. Інша точка тяжіння для відвідувачів – надзвичайно добре збережений кістяк археоптерикса, найдавнішої пташки, яку все частіше вчені відносять до плазунів, тобто динозаврів.

Одна з придумок музею – встановити спеціальні юраскопи, щось схоже на біноклі з доданою реальністю. Наводиш такий пристрій на кістяк динозавра – і він оживає.

Квитки: для дорослих – 8 євро, пільговий – 5 євро.
Дістатися: з Києва та Львова рейсами авіакомпанії Wizz Air, з Києва — Ryanair і МАУ.

 

Королівський інститут природничих наук, Брюссель

Зовсім поруч з будівлею Європейського парламенту всі охочі можуть познайомитися з істотами, що населяли нашу землю 140 мільйонів років тому. Саме цей музей може похвалитися найбільшим зібранням кістяків одного з динозаврів – ігуанодона. Тридцять майже повних скелетів були знайдені в 1878 році в одній з шахт Бельгії.

Бельгійський інститут природничих наук – це не просто музей. Він пропонує величезну кількість освітніх проектів, інтерактивні експонати та захопливі активності для дітей. Наприклад, тут працює палеолабораторія, де діти можуть досліджувати скам’янілості та навіть скласти скелет стегозавра.

Квитки: для дорослих – 7 євро, для дітей (до 18 років) – 4.5 євро, для дітей до 6 років відвідування безкоштовне.
Дістатися: до Брюсселя з Києва можна авіакомпанією МАУ.


Американський музей природознавства
, Нью-Йорк

Динозавр у музеї

25 будівель, 46 постійних експозицій, дослідницька лабораторія, величезна бібліотека – це все музей природознавства в Нью-Йорку. Динозаврам тут присвячений увесь четвертий поверх. У 2016 році компанію кістякам тиранозавра, апатозавра, стегозавра та трицераптоса склала нова знахідка з Аргентини: скелет досі невідомого науці динозавра, який назвали титанозавр.

Саме в цьому закладі знімали пригодницький фільм «Ніч в музеї», і дітки віком від 6 до 13 років справді можуть переночувати в залі динозаврів, а перед тим вирушити на дослідження цих тварин із ліхтариком.

Квитки: для дорослих – 23 долари, для дітей (з 2-х до 12 років) – 13 доларів. Деякі виставки й квитки на шоу оплачуються додатково.
Дістатися: з Києва прямими рейсами МАУ.


Музей природознавства,
Лондон

Увесь центральний зал лондонського Музею природознавства, одного з найстарших природничих музеїв Європи, повністю належить динозаврам. Зірка колекції – диплодок на ймення Діппі довжиною 26 метрів. Диплодоки – істоти з довжелезним хвостом і витягненою шиєю – вважаються найбільшими з динозаврів: за підрахунками вчених, ці гіганти могли виростати до 56 метрів у довжину. До того ж сміливі дітки будуть у захваті від механічної моделі тиранозавра, який клацає зубами та шкребе кігтями.

Для юних любителів природи тут проводяться захопливі екскурсії в ігровій формі й працює освітній центр.

Квитки: безкоштовно.
Дістатися: з Києва прямими рейсами British Airways, МАУ, Ryanair, Wizz Air. Зі Львова – Ryanair і Wizz Air, з Харкова – Wizz Air.

 

Музей природної історії ім. Філда, Чикаго

Гордість музею природної історії імені Філда на березі озера Мічиган – Сью, найбільш повний і найкраще збережений скелет тиранозавра з нині відомих. Вік «дівчинки» –  67 мільйонів років, довжина – понад 12 метрів, а висота – 3,7 метра. Вченим довелося видалити зі скелету майже 3 тонни каменів, піску та іншої породи до того, як він оселився в Чикаго.

Проте не однією Сью цікавий музей – в експозиції «Еволюція планети» представлено кілька десятків різних динозаврів, а в кінозалі демонструють 3D-фільм, з якого гості можуть дізнатися більше про життя Сью – з моменту вилуплення з яйця і до семитонного лютого чудовиська. Дітям сподобається ігрова лабораторія скам’янілостей, розташована в залі динозаврів.

Квитки: для дорослих – 24 долари, для дітей (від 3-х до 11 років) – 17 доларів. Деякі виставки і квиток на 3D-фільм оплачуються додатково.
Дістатися: з Києва і Львова найзручніші варіанти пропонує LOT Polish Airlines зі стиковкою у Варшаві.