Прогулянка з динозаврами: 5 захопливих музеїв світу
Пропонуємо вам 5 музеїв, де ви зможете краще уявити собі ці величезні часові проміжки, дізнатися про життя тих давніх істот, доторкнутися до історії та побачити гігантські кістяки цих велетенських тварин.
Музей природознавства, Берлін
Саме в берлінському Музеї природознавства зберігається кістяк жирафатитана – найвищий у світі відновлений скелет динозавра. Він є центральним експонатом постійної виставки «Світ динозаврів» зі знахідками німецьких палеонтологів у Танзанії. Ще в експозиції – шість скелетів різних динозаврів, серед яких ефектний кентрозавр – плазун Юрського періоду із десятками шипів. Інша точка тяжіння для відвідувачів – надзвичайно добре збережений кістяк археоптерикса, найдавнішої пташки, яку все частіше вчені відносять до плазунів, тобто динозаврів.
Одна з придумок музею – встановити спеціальні юраскопи, щось схоже на біноклі з доданою реальністю. Наводиш такий пристрій на кістяк динозавра – і він оживає.
Квитки: для дорослих – 8 євро, пільговий – 5 євро.
Дістатися: з Києва та Львова рейсами авіакомпанії Wizz Air, з Києва — Ryanair і МАУ.
Королівський інститут природничих наук, Брюссель
Зовсім поруч з будівлею Європейського парламенту всі охочі можуть познайомитися з істотами, що населяли нашу землю 140 мільйонів років тому. Саме цей музей може похвалитися найбільшим зібранням кістяків одного з динозаврів – ігуанодона. Тридцять майже повних скелетів були знайдені в 1878 році в одній з шахт Бельгії.
Бельгійський інститут природничих наук – це не просто музей. Він пропонує величезну кількість освітніх проектів, інтерактивні експонати та захопливі активності для дітей. Наприклад, тут працює палеолабораторія, де діти можуть досліджувати скам’янілості та навіть скласти скелет стегозавра.
Квитки: для дорослих – 7 євро, для дітей (до 18 років) – 4.5 євро, для дітей до 6 років відвідування безкоштовне.
Дістатися: до Брюсселя з Києва можна авіакомпанією МАУ.
Американський музей природознавства, Нью-Йорк
25 будівель, 46 постійних експозицій, дослідницька лабораторія, величезна бібліотека – це все музей природознавства в Нью-Йорку. Динозаврам тут присвячений увесь четвертий поверх. У 2016 році компанію кістякам тиранозавра, апатозавра, стегозавра та трицераптоса склала нова знахідка з Аргентини: скелет досі невідомого науці динозавра, який назвали титанозавр.
Саме в цьому закладі знімали пригодницький фільм «Ніч в музеї», і дітки віком від 6 до 13 років справді можуть переночувати в залі динозаврів, а перед тим вирушити на дослідження цих тварин із ліхтариком.
Квитки: для дорослих – 23 долари, для дітей (з 2-х до 12 років) – 13 доларів. Деякі виставки й квитки на шоу оплачуються додатково.
Дістатися: з Києва прямими рейсами МАУ.
Музей природознавства, Лондон
Увесь центральний зал лондонського Музею природознавства, одного з найстарших природничих музеїв Європи, повністю належить динозаврам. Зірка колекції – диплодок на ймення Діппі довжиною 26 метрів. Диплодоки – істоти з довжелезним хвостом і витягненою шиєю – вважаються найбільшими з динозаврів: за підрахунками вчених, ці гіганти могли виростати до 56 метрів у довжину. До того ж сміливі дітки будуть у захваті від механічної моделі тиранозавра, який клацає зубами та шкребе кігтями.
Для юних любителів природи тут проводяться захопливі екскурсії в ігровій формі й працює освітній центр.
Квитки: безкоштовно.
Дістатися: з Києва прямими рейсами British Airways, МАУ, Ryanair, Wizz Air. Зі Львова – Ryanair і Wizz Air, з Харкова – Wizz Air.
Музей природної історії ім. Філда, Чикаго
Гордість музею природної історії імені Філда на березі озера Мічиган – Сью, найбільш повний і найкраще збережений скелет тиранозавра з нині відомих. Вік «дівчинки» – 67 мільйонів років, довжина – понад 12 метрів, а висота – 3,7 метра. Вченим довелося видалити зі скелету майже 3 тонни каменів, піску та іншої породи до того, як він оселився в Чикаго.
Проте не однією Сью цікавий музей – в експозиції «Еволюція планети» представлено кілька десятків різних динозаврів, а в кінозалі демонструють 3D-фільм, з якого гості можуть дізнатися більше про життя Сью – з моменту вилуплення з яйця і до семитонного лютого чудовиська. Дітям сподобається ігрова лабораторія скам’янілостей, розташована в залі динозаврів.
Квитки: для дорослих – 24 долари, для дітей (від 3-х до 11 років) – 17 доларів. Деякі виставки і квиток на 3D-фільм оплачуються додатково.
Дістатися: з Києва і Львова найзручніші варіанти пропонує LOT Polish Airlines зі стиковкою у Варшаві.