Країна та місто

Стамбул із нового ракурсу: хмарочос Istanbul Sapphire

Любите висоту? А панорами міст? Як щодо шопінгу? У Стамбулі є місце, де все це легко і приємно поєднується, − хмарочос Sapphire Tower, або ж Istanbul Sapphire.

Istanbul Sapphire утримував статус найвищого хмарочоса Стамбула і Туреччини протягом цілих 6 років: з 2010-го по 2016-й. Станом на 2010 рік він також був четвертою за висотою будівлею в Європі. Однак світ стає вищим, а тому першістю довелося поступитися, і нині Стамбульський Сапфір на 4 місці в рідному місті та країні, на 12-му – в Європі. Проте не разюча висота робить його туристичною принадою, а величезний надземно-підземний торговельний центр і оглядовий майданчик на верхньому поверсі.

Цікаві факти про Istanbul Sapphire

Загалом, Сапфір – це мінікраїна, яка має власну станцію метро, торговельний і спортивний центри, ринок, басейн, каток, поле для гольфу, офісні приміщення, музей воскових фігур, боулінг. Однак на більшості поверхів розміщені не офіси, а житлові квартири. Розташований хмарочос у сучасному діловому кварталі Левент, а ще точніше – у новій його частині Buyukere Caddesi. Остання цікава тим, що збудована за інноваційною екологічною концепцією. Тут обмежується вміст шкідливих викидів в атмосферу, багато зелених насаджень. Проте найцікавіше те, що сам хмарочос – теж носить префікс «еко». І заслужено. Адже в ньому розміщені вертикальні сади, які повторюються через кожні 3 поверхи. Отже, на кожні 9 квартир припадає власна зелена тераса. 

Окрім того, у будинку продумана природна вентиляція, конструкція захищає мешканців квартир від перепадів температур і вітрів, а також має чудову звукоізоляцію, що надважливо для будівлі у бізнес-центрі. Також на кожні 9 поверхів припадає рекреаційна зона: басейн, поле для гольфу тощо. 

Нижня частина Istanbul Sapphire плавно розширюється, утворюючи своєрідну «спідничку». На цих поверхах розміщені торговельний центр із магазинами провідних турецьких і світових брендів, де можна купити одяг, взуття, косметику, ювелірні вироби, сувеніри і багато іншого. Тут же є кафе, бари, ресторани, супермаркет, кінотеатр, музей воскових фігур, де можна побачити 56 відомих у Туреччині й за кордоном особистостей різних епох. Під шопінг і розваги відведено також 4 підземні поверхи. 

Оглядовий майданчик на 54 поверсі

А тепер найцікавіше. Купіть квиток і піднімайтеся ліфтом на 54-й поверх, щоб опинитися на висоті 236 метрів на заскленій терасі оглядового майданчика. Радимо робити це ввечері, щоб вдосталь намилуватися панорамою міста у 360° і заходом сонця, а потім – численними вогнями Стамбула. Ходячи по колу, мандруєш між століттями: бачиш як найстаріші, так і найсучасніші квартали, тисячі червоних дахів, увесь Босфор від Чорного до Мармурового моря. А коли набридне ходити, можна випити кави чи перекусити в ресторанчику тут же, на терасі. 

Якщо ж вам захочеться ще більше вражень, вирушайте у віртуальний 4D-тур на вертольоті Sapphire Airlines. «Пролетіть» через Цистерну, Топкапи, зробіть коло під куполом Софії, покружляйте над червоними дахами й мечетями. Деякі мандрівники стверджують, що така подорож їм сподобалася навіть більше, ніж блукання містом у реальності. Звісно, перевірити це можна тільки на власному досвіді.

Як дістатися до Istanbul Sapphire

Станція метро Levent розташована практично «в ногах» у хмарочоса. Навіть на поверхню виходити не потрібно: просто йдіть за вказівниками на стінах. 

Години роботи та вартість

Торговельний центр біля підніжжя хмарочоса працює без вихідних з 10:00 до 22:00. 

Вартість квитка на оглядовий майданчик: 18 TL для дорослих і 15 TL для студентів, разом з 4D-екскурсією Sky Ride: 28 TL і 23 TL відповідно.

Що ж, можливо, ви й не побачите у Стамбулі небо в алмазах, але небо із Сапфіра – запросто. Будете в місті – не нехтуйте такою нагодою, воно того варте.

Анкета хмарочоса:

Дата народження: 2010 рік.
Адреса проживання: Emniyetevleri, Eski Büyükdere Cd. No:1, 34415 Kâğıthane/İstanbul.
Висота: 238 м без шпиля і 261 м – з ним.
Кількість поверхів: 54 надземних і 10 підземних.
Кількість ліфтів: 14.
Кількість житлових поверхів: 47.

Event Ukraine дякує Міністерству культури й туризму Туреччини за можливість познайомитися з незвіданим Стамбулом і його околицями.