Гід

Найкращі термальні курорти Закарпаття: де ліпше оздоровитись

Ніжитися у теплій водичці, що парує на холоді, та ще й увечері, дивлячись на зорі, — це справжня насолода. Рекомендуємо звернути увагу на чотири українських термальні курорти Закарпаття, в яких така картинка є реальністю.

Шлейф залягання мінеральних термальних вод, що проходить через кілька європейських країн, охоплює велику частину Закарпатської області. Через тектонічну будову цього регіону поверхневі води розломами проникають у надра, нагріваються, насичуються мінералами, а потім під тиском виходять на поверхню.

Тож обирайте найкращі термальні курорти Закарпаття і вирушайте! Але пам’ятайте: якщо ви знаєте, що у вас є певні проблеми зі здоров’ям або ваша мета — лікування, варто докладніше дізнатися про хімічний склад води, про показання й протипоказання і обов’язково проконсультуватися з лікарем.


«Термальні води Косино»

Термальні комплекси Закарпаття

У найвідомішому і найбільшому в Україні комплексі «Термальні води Косино», розташованому в дубовому гаю, на вихідних особливо велелюдно. Тутешня цілюща вода подається з однієї із трьох експлуатованих нині свердловин на Закарпатті — 16 Т. Ще у 80-х роках минулого століття її випадково виявили радянські геологи, шукаючи нафтові родовища.

Сім басейнів з лікувальною термальною і простою водою, сауни, бані, хамам, крижана печера, а також ресторани, бари та готель — тут можна затриматися надовго.

Адреса: Урочище 1, с. Косонь, Берегівський р-н
Працює: з 09:00 до 20:00
Відстань до Мукачева (найближча залізнична станція) — 40 км


Термальний комплекс «Еко-термал»

Еко-термал

Новий комплекс «Еко-термал» неподалік найвідомішого «Косино» ще в стадії розбудови, проте вже приймає гостей. Наразі тут працює один відкритий термальний басейн, ресторан і готель з номерами різних категорій. Лікувальна вода — з тієї самої свердловини, що і в «Косино» — 16 Т: гарячий гейзер прямує з глибини 1190 метрів.

Цей комплекс менший і пропонує набагато скромніший спектр водн0-банних забав. Проте й людей тут набагато менше, тому тут має сподобатися тим, хто надає перевагу спокійному відпочинку.

Адреса: Урочище­ 2, с. Косонь, Берегівський р-н
Працює: з 08:00 до 19:45
Відстань до Мукачева (найближча залізнична станція) – 40 км

«Теплі води» Велятино

Теплі води Велятино

Комплекс «Теплі води» в селі Велятино має 3 термальні, 2 мінеральні, 5 прісних басейнів, а також 6 термальних ванн з різним мінеральним складом. Тутешня лікувальна вода — з іншої свердловини, 14 Т, і вирізняється підвищеним вмістом брому та йоду. Вона також має мінералізацію, утричі вищу від морської води середньої солоності.

Комплекс пропонує цікаве дозвілля для дорослих і дітей, комфортні номери, а бонусом йдуть мальовничі пейзажі та гірське повітря.

Адреса: вул. Санаторна, 2, с. Велятино, Хустський р-н
Працює: з 09:00 до 20:00
Відстань до Хуста (найближча залізнична станція) — 4 км, до Мукачева — 70 км

Термальні джерела в Береговому

Берегово

Про цілющі властивості вод у термальних купальнях Берегова знають давно, вони відомі далеко за межами Закарпаття. Сюди приїжджають, щоб відновиться після операції, поліпшити стан гормонального фону, стабілізувати роботу ендокринної і нервової систем, підлікувати серцево-судинні захворювання або ж відпочити від робочого тижня.

Найкращий термальний комплекс Берегового називається «Жайворонок». Його фішка в тому, що він має критий термальний басейн. Воду добувають із глибини 1080 – 1150 м, її температура 57, для купання її охолоджують. Температура в басейнах комплексу постійна і становить приблизно 33⁰С (в дитячих басейнах – 36⁰С).

Адреса: вул. Шевченка, 112
Працює: з 08:00 до 22:00
Відстань до Мукачево (найближча залізнична станція) — 35 км


Термальний комплекс «Золота гора» 

Золота гора

Усього за два кілометри від Ужгорода, в мальовничому урочищі, на гостей чекає комплекс «Золота гора», а в ньому п’ять сучасних термальних басейнів: два — в приміщенні та три — просто неба. Тутешня вода за хімічним складом і мінералізацією схожа на ту, якою лікують на чеському курорті Тепліце.

Комплекс також має готель, ресторан, конференц-зали, закритий тенісний корт, дитячу зону.

Адреса: урочище Золота Гора, с. Барвінок, Ужгородський р-н
Працює: з 09:00 до 22:00
Відстань до Ужгорода — 2 км