Гід

Найкращі термальні курорти Закарпаття: де оздоровитись

Ніжитися у теплій водичці, що парує на морозі, та ще й увечері, дивлячись на зорі, — це справжня насолода. Рекомендуємо звернути увагу на чотири українських термальні курорти закарпаття, в яких така картинка є реальністю.

Шлейф залягання мінеральних термальних вод, що проходить через кілька європейських країн, охоплює велику частину Закарпатської області. Через тектонічну будову цього регіону поверхневі води розломами проникають у надра, нагріваються, насичуються мінералами, а потім під тиском виходять на поверхню.

Тож обирайте кращі термальні курорти закарпаття і вирушайте! Але пам’ятайте: якщо ваша мета — лікування, варто докладніше дізнатися про хімічний склад води та проконсультуватися з лікарем.

 «Термальні води Косино»

Термальні комплекси Закарпаття

У найвідомішому і найбільшому в Україні термальному комплексі, розташованому в дубовому гаю, на вихідних особливо велелюдно. Тутешня цілюща вода подається з однієї із трьох експлуатованих нині свердловин на Закарпатті — 16 Т. Ще у 80-х роках минулого століття її випадково виявили радянські геологи, шукаючи нафтові родовища.

Сім басейнів з лікувальною термальною і простою водою, сауни, бані, хамам, крижана печера, а також ресторани, бари та готель — тут можна затриматися надовго.

Адреса: Урочище 1, с. Косонь, Берегівський р-н
Працює: з 09:00 до 20:00
Відстань до Мукачева (найближча залізнична станція) — 40 км

«Еко-термал»

Еко-термал

Новий комплекс неподалік «Косино» ще в стадії розбудови, проте вже приймає гостей. Наразі тут працює один великий відкритий термальний басейн, ресторан і готель з номерами різних категорій. Лікувальна вода — з тієї самої свердловини — 16 Т: гарячий гейзер прямує з глибини 1190 метрів.

Цей комплекс менший і не такий відомий, як сусідній, і має сподобатися тим, хто надає перевагу спокійному відпочинку.

Адреса: Урочище­ 2, с. Косонь, Берегівський р-н
Працює: з 08:00 до 19:45
Відстань до Мукачева (найближча залізнична станція) – 40 км

«Теплі води»

Теплі води

Комплекс у селі Велятино має 3 термальні, 2 мінеральні, 5 прісних басейнів, а також 6 термальних ванн з різним мінеральним складом. Тутешня лікувальна вода — з іншої свердловини, 14 Т, і вирізняється підвищеним вмістом брому та йоду. Вона також має мінералізацію, утричі вищу від морської води середньої солоності.

Комплекс пропонує цікаве дозвілля для дорослих і дітей, комфортні номери, а бонусом йдуть мальовничі пейзажі та гірське повітря.

Адреса: вул. Санаторна, 2, с. Велятино, Хустський р-н
Працює: з 09:00 до 20:00
Відстань до Хуста (найближча залізнична станція) — 4 км, до Мукачева — 70 км

«Золота гора»

Золота гора

Усього за два кілометри від Ужгорода, в мальовничому урочищі, на гостей чекають п’ять сучасних термальних басейнів: два — в приміщенні та три — просто неба. Тутешня вода за хімічним складом і мінералізацією схожа на ту, якою лікують на чеському курорті Тепліце.

Комплекс також має готель, ресторан, конференц-зали, закритий тенісний корт, дитячу зону.

Адреса: урочище Золота Гора, с. Барвінок, Ужгородський р-н
Працює: з 09:00 до 22:00
Відстань до Ужгорода — 2 км

Теплі Води Велятино

Теплі води Велятино

Туристичний комплекс “Теплі води” було збудовано у  1990 році на базі термального джерела, розташованого під горою Олексинець.  Лікувальні властивості джерела почали приваблювати гостей  не тільки з району та області, а й з усієї України. Сьогодні це комфортний сучасний комплекс, який є місцем лікування та відпочинку. Його термальні басейни – це не тільки цілюща вода, але й тотальне задоволення. 

 Адреса: с. Велятино, вул. Санаторна, 2, Хустський р-н, Закарпатська обл.

Працює: 09 – 19.00 за київським часом (без вихідних)

Термальні джерела Берегово

Берегово

Про цілющі властивості вод в термальних купальнях Берегово знають давно, вони відомі далеко за межами Закарпаття. Сюди приїжджають, щоб відновиться після операції, поліпшити стан гормонального фону, стабілізувати роботу ендокринної і нервової систем, підлікувати серцево-судинні захворювання або ж відпочити від робочого тижня.

Воду в Берегово добувають із глибини 1080 – 1150 м, її температура 57, для купання її охолоджують. Температура в басейнах постійна і становить приблизно 33⁰С (в дитячих басейнах – 36⁰С).

Вартість годинного відвідування коштує 180 грн, двогодинного – 200 грн.

Адреса: Потрібно доїхати до Мукачево, і звідти маршруткою, автобусом або на таксі – до Берегово.