Гід

Курорти Греції з природними термами

Культ тіла та догляду за ним у Греції має тривалу й багату історію. Термальні джерела здавна допомагали людям боротися з хворобами, відновлювати сили й досягати розслаблення. Загалом таких місць у країні — 20. Ми обрали 7 найкращих, які й рекомендуємо відвідати.

Едіпсос, острів Евбея (Евія)

Едіпсос, острів Евбея, терми

Едіпсос — найстаріший термальний курорт Греції. Відомості про нього зустрічаються ще у працях Аристотеля та Плутарха. Навіть існує легенда, що богиня Афіна попросила свого брата Гефеста створити ці джерела, щоб її улюбленець Геракл міг відпочивати тут після подвигів. Так чи інак, але ви можете обирати: купатися у термальних басейнах, створених просто у скельних заглибленнях, чи насолоджуватися купальнями спа-центрів при готелях.  Їх на острові чимало, але найбагатшою історією може похвалитися  Thermae Sylla Spa, адже перші терми в цій місцевості були засновані ще до нашої ери.

Озеро Вуліагмені, Аттика

NATURA 2000 озеро термальні джерела вуліагмені

Ця закрита лагуна всього за 20 км від Афін утворилася понад 2000 років тому, однак з часом верхівка її обвалилася. Озеро має унікальні природні умови: воно живиться водночас солоними морськими й прісними підземними водами, а температура в ньому ніколи не опускається нижче за 18°C. Вода багата на сірководень і мінеральні солі, тому ідеально підходить для рекреаційних цілей. Озеро було включено до мережі NATURA 2000 та є пам’яткою природи, що охороняється Міністерством культури Греції.

Лутракі-Перахора, Коринф

джерела Лутракі лікувальні термальні джерела корисні процедури

Лікувальні термальні джерела Лутракі були відомі ще спартанцям. Нині вони мають неабиякий попит у туристів завдяки своїй історії та територіальній близькості до Афін і Коринфського каналу. У 1934 році тут була проведена масштабна реставрація й добудовано багато розкішних будівель. У термальному спа-центрі  Loutraki Thermal Spa пропонують різноманіття приємних і корисних процедур. Саме містечко теж досить цікаве й варте уваги.

Лутра-Позар (поблизу міста Арідея)

ворас лутра позар арідея термальні джерела природний масаж

Термальні джерела Лутра-Позар розташовані за 100 км від міста Салоніки посеред лісу на горі Ворас. Вони живляться водами водоспадів, температура яких завжди становить +37 °C. Це також чудовий природний масаж і насолода краєвидами. Релакс і цілющий ефект термальних вод — ідеальне поєднання для відпочинку.

Лагкада, Салоніки

Лагкада, Салоніки, терми

Лагкада розташована в мальовничій долині неподалік від міста Салоніки. Перші терми в цьому регіоні були відкриті ще у ІХ столітті до н.е. Сьогодні це великий бальнеологічний курорт, де античні ванни сусідять із сучасними джакузі. Для максимального відпочинку та релаксації пропонують широкий спектр спа-процедур для тіла та обличчя.

Каліфея, острів Родос

Каліфея, острів Родос

Корисні властивості місцевих джерел були відомі ще древнім грекам, однак повноцінним курортом Каліфею зробили італійці, починаючи з 1928 року. Тривалий час місцевість була занедбаною, але нині вона знову оживає й відновлює свою славу оздоровниці. Цілющі джерела тут поєднуються з чудовою архітектурою у стилі ар-деко, тож насолода для тіла та душі гарантована.

Агіос-Фокас, острів Кос

Нісірос термальні джерела кос корисні елементи

Термальні джерела Агіос-Фокас мають температуру 40 °С і містять безліч корисних елементів, зокрема калій, натрій, кальцій, магній, сірку та хлор. Існує версія, що шлях цих вод до поверхні пролягає під морем, а течуть вони з вулканічного острова Нісірос.