Країна та місто

Ісландія: Земля до початку часів

Ісландські пейзажі інакше, ніж інопланетними, й не назвеш. На цьому не такому вже й маленькому острові живе всього трохи більше трьохсот тисяч людей. Панують тут не вони, а природа.

Ісландія — це безкраї поля застиглої лави, на якій в змозі вирости хіба що мохи з лишайниками. Це бурхливі водоспади, вибухові гейзери, термальні джерела, похмурі фіорди, порожні пляжі з чорним вулканічним піском, а ще — нереальної краси світ льоду.

Лагуна айсбергів Йокюльсаурлон. Через вузьку протоку пошматовані айсберги вириваються в океан і закінчують там свій шлях, перетворюючись на мільйони літрів води. Велетенські уламки криги відколюються від льодовика та повільно плавляться, наповнюючи лагуну кришталево чистою прісною водою, що замерзла колись, ще в доісторичні часи.


Йокюльсаурлон
налаштовує на нове сприйняття дійсності. Споглядаючи лід і гори, намагаєшся зрозуміти своє місце у всесвіті, а поняття «вічність» тут наповнюється змістом.

Своїм існуванням Блакитна лагуна завдячує безперервній вулканічній активності. Температура води в басейнах незмінна впродовж цілого року — +37 ºC і влітку, і взимку.

Весни в Ісландії майже немає, коротке літо приходить пізно, а в деяких віддалених від Гольфстриму районах сніг не тане й до липня.

Ісландці жартують, що мають всього дві пори року — зиму й зиму-лайт. Найвідоміший місцевий бренд «нордичного» одягу, North 66º, своїм слоганом обрав вислів «просто на північ від літа».

По Ісландії розкидані десятки водоспадів, і кожен має родзинку. Ландсфосс примітний тим, що його потік вільно падає з висоти 65 метрів, не торкаючись скель, тому за нього можна зайти й помилуватисися заходом сонця крізь мінливу сітку води.