Гід

Топ-3 європейських курортів для сноубордингу

Історія сноубордингу розпочалася зовсім недавно — в середині 1960-х в одному гаражі в штаті Мічиган, де американець Шерман Поппен придумав для своєї доньки нову розвагу, склеївши докупи дві лижі. А вже за якихось тридцять років сноубординг набув такої популярності, що у 1998-му його включили до офіційної олімпійської програми зимових ігор.

Ми вивчили рейтинги сноуборд-спільнот, почитали відгуки туристів і обрали топ-3 європейські зимові курорти, які точно сподобаються саме тим, хто обирає сноуборд.

Авор’я, Франція

Авор’я, більше відома у нас як Аворіаз — європейська сноуборд-столиця. Тут гарантовано є сніг і немає автомобілів, адже пересуватися дозволено лише лижах, кінних запряжках чи пішки.

Авор’я — одна з 14 лижних станцій відомої зони катання Порт-дю-Солей, що забезпечує доступ до 650 км трас. Особливість курорту — можливість катання від порога і спеціальні зони, куди пускають тільки сноубордистів зі своєрідними «паспортами».

5 захопливих сноу-парків з рейлами, трамплінами, боксами, кікерами і надувними подушками для відпрацювання стрибків, а ще супер-пайп і численні зони для фрирайду та фристайлу зробили Авор’я Меккою для сноубордистів. А ще тут є траси для слалому, даунхіл-траса етапу Кубка світу, сноу-крос маршрути та, звичайно, відома «чорна» могульна траса «Швейцарська стіна».

Дістатися: найближчий аеропорт — в Женеві (80 км). Звідти автобусом або спеціальним шаттлом.

Верб’є, Швейцарія

Розташований в гірськолижному районі «Чотири Долини», Верб’є вважається одним із найкрасивіших зимових курортів Швейцарії з найбільшим розмаїттям трас, від відчайдушно стрімких спусків на льодовику Монфор (3330 м) до мальовничих і спокійних у Савольє. Одна із найбільш знаменитих тутешніх трас — 15-кілометровий спуск до долини Ле-Шабль з перепадом висот у 2530 м.

Верб’є, котрий входить до асоціації елітних курортів The Best of the Alps і є найбільш французьким з гірськолижних курортів Швейцарії, пропонує 410 км підготовлених трас, швидкісні підйомники, сноу-парк з хаф-пайпом. А ще — абсолютно необмежені можливості для дійсно екстремального позатрасового катання. Окрім власне катання, курорт славиться відмінним нічним життям.

Дістатися: найближчий аеропорт — в Женеві (165 км). Звідти шаттл-басом кількох перевізників: alpybus.com, www.alpinexpress.com. Ще один варіант — потягом до станції Le Châble, звідти автобусом (розклад тут).

Санкт-Антон, Австрія

Санкт-Антон-ам-Арльберг — не тільки один з найбільш мальовничих австрійських гірськолижних курортів. Він вважається також одним з найкращих саме для любителів сноубордингу через безліч стрімких бугристих спусків для позатрасового катання. Всього курорт пропонує 280 км стандартних трас, 180 км промаркованих спусків із невтрамбованим снігом і необмежені можливості для фрирайду. Саме тут розташовано легендарний спуск Valluga North Face, який здатен розігнати адреналін навіть у досвідчених фрирайдерів.  До послуг сноубордистів — фан-парк stanton з хаф-пайпами, слайдерами, трамплінами.

Загальна протяжність трас для сноубордистів — 25 км, з них 11 км призначено для початківців і 14 — для експертів.

Дістатися: найближчі аеропорти, куди здійснюються регулярні рейси з України — Цюрих (195 км) і Мюнхен (264 км). З аеропорту Цюриха можна дістатися спеціальним шаттл-автобусом. В Санкт-Антоні є залізнична станція. Розклад і квитки — на сайті австрійської залізниці.