Гід

Три дні у Відні: маршрути містом

У вас є два чи три дні на оглядини столиці Австрії? Думаєте, куди піти, щоб не пропустити цікавеньке? Пропонуємо вам готові маршрути Віднем.

День 1

10:00 – 11:00 – cобор Святого Стефана

Почніть ваш день у Відні з символу міста й головної його пам’ятки – собору Святого Стефана.

Його будівництво було розпочато в XII столітті, і сьогодні він є найзначнішою готичною спорудою Австрії. Не полінуйтеся і подолайте 343 сходинок, щоб насолодитися чудовим краєвидом на Відень.

11:00 – 12:00 – вулиці Грабен і Кольмаркт

Від площі Штефансплатц, на якій і стоїть собор Святого Стефана, відходить торгово-готельна вулиця Грабен, посередині якої — типова для Європи Чумна колона.

Будували такі колони на честь позбавлення міста від страшної хвороби. Дойдіть до кінця вулиці та звертайте на Кольмаркт. У XIX столітті тут торгували вугіллям, але потім неподалік звели імператорський палац Хофбург. Околиці швидко ушляхетнилися, і Кольмаркт перетворилася на найдорожчу торгову вулицю міста.

Тут же розташовано одну з головних кулінарних пам’яток Відня – кондитерську Demel (Kohlmarkt, 14), яка колись була постачальником імператорського двору. Спробуйте традиційний яблучний штрудель, торт «Естерхазі» або зацукровані фіалки.

12:00 – 14:30 – Палац Хофбург, музей Сіссі

Кольмаркт приведе до палацу Хофбург, резиденції династії Габсбургів аж до 1918 року. Сьогодні тут – численні музеї з видатними колекціями, Іспанська школа верхової їзди та резиденція федерального президента Австрії.

Особливо цікавими є два місця — музей Сіссі та Національна бібліотека Австрії.

Імператриця Єлизавета (або Сіссі) – улюблениця австрійців. Експозиція палацу знайомить з приватним життям імператриці, а парадний зал національної бібліотеки вважається одним з найкрасивіших бібліотечних залів світу. Це найбільша барокова бібліотека Європи.

14:30 – 15:30 – Віденська опера

Ще один символ міста – Віденська державна опера.

Зовсім поруч знаходиться найвідоміше кафе міста – «Захер». Саме тут придумали відомий на весь світ однойменний шоколадний торт. Недалеко від Віденської опери стоїть надзвичайно красива церква Карлскірхе з величезними вежами, що нагадують мінарети.

15:30 – 17:30 – Площадь Марії-Терезії

До площі Марії-Терезії від Опери потрібно йти вулицею Бургринг. Ця площа – одна з найвеличніших у Відні. Тут розташовано дві однакові грандіозні будівлі — Музей історії мистецтв (Kunsthistorisches Museum) і Музей природознавства (Naturhistorisches Museum).

unsplash.com/@usinglight

Ще одна помітна споруда, що нагадує грецький храм – будівля Парламенту. Готична будівля з високою вежею – це Віденська Ратуша. Площа перед нею є одним з головних центрів громадського життя. Тут проводяться фестивалі, виставки й концерти, а взимку на площі влаштовують масштабний різдвяний ярмарок і заливають ковзанку.

17:30 – 18:30 – Кафе «Централь»

Навпроти Ратуші розташований найстаріший драматичний театр Австрії – Бургтеатр, а недалеко від нього – одна з найвідоміших віденських кав’ярень – кафе «Централь» (Central). Існує вона з 1876 року. В ній любили бувати «бідні» революціонери Ленін і Троцький. Тут високі стелі, твори мистецтва на стінах, довгі шикарні люстри, а обслуговують відвідувачів тільки чоловіки в накрохмалених білих сорочках і жилетках. Особливою популярністю у гостей користується десерт «мільфей» з хрусткого листкового тіста з вершками і джемом.

Читайте також: Куди швидко дістатися з Відня потягом

День 2

10:00 – 12:30 – Палац Шенбрунн

facebook.com/schloss.schoenbrunn

Розпочніть день з найгарнішого палацу Відня — Шенбрунн (метро лінії U4, станція Schoenbrunn). Будівництво палацу та паркового комплексу почалося в 1696 році, а золотий час Шенбрунна настав в епоху правління Марії-Терезії, яка перетворила палац в центр політичного і культурного життя. Всього тут 1441 кімната (!), але для відвідування відкриті кілька залів і 40 кімнат.

unsplash.com/@baciutudor

Не оминіть розкішний парк Шенбрунна з фонтанами та лабіринтом з живоплоту. Загляньте в Пальмовий будиночок або Японський сад. У колишній обідній залі в павільйоні Глорієтта працює кафе з оглядовою терасою: королівські особи розбиралися в красивих видах.

12:30 – 14:30 – Дім Гундертвассера та Віденський дім мистецтв Кунстхаус

Фріденсрайх Гундертвассер – найвідоміший австрійський архітектор і художник-авангардист. Вершиною творчості Гундертвассера вважається барвистий житловий будинок Hundertwasserhaus у центрі Відня (Kegelgasse 36-38, A-1030 Wien, дістатися можна пішки за 10 хвилин від станції Wien Mitte / Landstrasse). Його будівництво завершилося відносно недавно — в 1986 році.

Навпроти — Hundertwasser Village, зведений у 1991-му критий павільйон із магазинчиками та галереєю. Інтер’єри витримано у фірмовому стилі майстра – відсутність прямих кутів, шалені фарби, мозаїки з битої кераміки.

В колишній будівлі меблевої фабрики Thonet наразі знаходиться Віденський дім мистецтв KunstHausWien (Untere Weissgerberstrasse 13, A-1030 Wien) – єдина в світі постійна виставка  Гундертвассера.

14:30 – 15:30 – Міський парк

Приблизно за 20 хвилин можна дійти до Міського парку Відня (Stadtpark). Тут, серед квіткових клумб й оповитих виноградом альтанок, приємно зробити невеликий перепочинок.

До речі, тут знаходиться і найбільш фешенебельний ресторан Відня – Steiereck. Він нагороджений двома мішленівськими зірками і чотирма кухарськими ковпаками. У ресторані можна скуштувати страви сучасної австрійської кухні.

15:30 – 17:30 – Музей історії мистецтв

Відвідайте один з найкращих віденських музеїв – Музей історії мистецтв на площі Maria-Theresienplatz.

Погодьтеся, імператорські колекції з експонатами від Стародавнього Єгипту до кінця XVIII століття, зібрані в 91 залі – це не жарт. У картинній галереї з роботами Босха, Веласкеса, Дюрера, Тиціана, Веронезе, Тінторетто, Рембрандта, Рубенса, Рафаеля не потрібно нікуди поспішати – візьміть тайм-аут і розгляньте, нарешті, «Вавилонську вежу» Брейгеля.

17:30 – 18:30 – Музейний квартал

Через дорогу від Музею історії мистецтв – Музейний квартал Відня.

facebook.com/MuseumsQuartierWien

І навіть якщо музеїв для вас на сьогодні досить, радимо обов’язково погуляти в цьому атмосферному місці. Щодня тут проходять виставки, кінофестивалі, театральні та танцювальні перформанси, вечірки.

18:30 – 20:00 – Нашмаркт (Naschmarkt)

unsplash.com/@anetakpawlik

Нашмаркт – це міський ринок, де можна вирушити у справжню кулінарну подорож світом. Тут цікаво побувати і вдень, але веселощі починаються саме ввечері, особливо в п’ятницю або суботу. Безліч маленьких ресторанчиків відкривають свої тераси й пропонують гостям страви з усього світу. Все дуже смачно і демократично.

День 3

10:00 – 12:00 – Альбертіна

Якщо вам все ще мало мистецтва, розпочніть день з галереї Альбертіна.


Постійна експозиція Альбертіни – це колекція, що складається з 900 000 творів друкованої графіки і 50 000 картин – від пізньої готики до наших днів. Тут експонуються «Заєць» Дюрера, «Людина-дерево» Босха, жіночі портрети Клімта.

А ще в 2007 році юрист з Ліхтенштейну Герберт Герард Батлінер передав в дар музею свою колекцію живопису – твори Сезанна, Моне, Ренуара, Матісса, Пікассо, Малевича, Кандінського.

12:00 – 12:30 – Анкерур

Годинник «Анкерур» знаходиться на одній з центральних площ Відня – Hoher Markt, прямо на арці, що з’єднує дві будівлі страхової компанії Anker.

Щодня рівно опівдні годинник показує виставу: протягом 15 хвилин під музику в центральному вікні циферблата з’являються 12 історичних постатей: від давньоримського імператора Марка Аврелія до композитора Йозефа Гайдна.

12:30 – 13:00 – Поїздка трамваєм по Рінгштрассе (Vienna Ring Tram)

Ще одна мила віденська розвага – екскурсійний жовтий трамвай, який ходить по кільцевій бульварній вулиці Рінгштрассе. Головні пам’ятки вулиці ви вже обійшли пішки, тепер залишилося закріпити програму.

https://www.viennasightseeing.at/

Трамвай відправляється від площі Schwedenplatz щодня з 10:00 до 17:30. Поїздка триває 25 хвилин. Вартість дорослого квитка – 10 євро. Під час поїздки можна прослухати інформацію про місто багатьма мовами.

13:00 – 15:00 – Бельведер або музей Зигмунда Фрейда

Бельведер

Шанувальникам мистецтва пропонуємо відвідати ще один імператорський палац – Бельведер.

Його ансамбль складається з двох будівель: Верхнього і Нижнього Бельведера, розділених французьким парком.

В основі колекції Верхнього Бельведера – представники австрійського мистецтва від Середніх віків до наших днів, серед яких Егон Шиле, Оскар Кокошка та Густав Клімт.

Також у постійній експозиції Верхнього Бельведера –твори французьких імпресіоністів і Віденського бідермейера.

Музей Зигмунда Фрейда

Фрейд жив і працював у будинку за адресою Berggasse 19 з 1886 до 1938 року.

facebook.com/sigmundfreudmuseum

Музей Фрейда  знайомить з біографією вченого, культурним оточенням й історією зародження психоаналізу. Тут можна побачити справжні рукописи та першодруки творів Фрейда, предмети інтер’єру, в тому числі копію знаменитої кушетки для психоаналізу.

15:00 – 17:00 – Маріяхільферштрассе (Mariahilferstrasse)

За покупками вирушайте на одну з головних торгових вулиць міста. Вона простягається від Музейного кварталу до самого Шенбрунна. Тут знаходиться безліч магазинів відомих торгових марок на будь-який смак і гаманець, а також великі універмаги Peek & Cloppenburg, Gerngross тощо. Життя тут кипить щодня, крім неділі, коли всі магазини у Відні закриті.

17:00 – 19:00 – Фляйшмаркт і ресторан Griechenbeisl

Поблукайте старовинними вуличками та провулками в районі Fleischmarkt, зазирніть у вітрини маленьких магазинів і сувенірних крамничок і повечеряйте в найстарішому ресторані Відня – Грихенбайзль (Griechenbeisl).

facebook.com/GRIECHENBEISL

Він знаходиться тут з 1447 року і став культовим місцем. Змінювалися назви, вивіски, інтер’єри, але незмінним залишалося одне – ця затишна таверна завжди приваблювала впливових політиків, прославлених діячів мистецтва, талановитих вчених. На стінах збереглося безліч автографів знаменитих людей: Моцарта, Бетховена, Штрауса, Шуберта, Брамса, Шаляпіна, Вагнера, Марка Твена, Карла Люгера, Графа Цепеліна і багатьох інших.

facebook.com/GRIECHENBEISL

Щоб потрапити в один із залів закладу, потрібно пройти в підвал з великою кількістю коридорів, склепінних кімнат, спусків і підйомів. В дусі традицій цієї історичної таверни витримана і кухня. Основні страви зі спеціального Віденського меню коштують від 15 до 27 євро. Варто спробувати ароматну свинячу рульку або соковитий стейк. Фірмовою стравою закладу вважається яблучний штрудель, особливий рецепт якого тримається в строгому секреті. Столик краще забронювати заздалегідь.

Читайте також: 5 маловідомих замків світу