Гід

6 місць Грузії, за якими Instagram плаче

За останніми дослідженнями, обираючи місце для подорожі, мандрівники все частіше враховують такий чинник, як «інстаграмність». Й мовиться тут не лише про привабливість пейзажів і архітектурних пам’яток, як про можливість зробити особливі, унікальні кадри, про красу деталей і ракурсів. Ми вибрали 6 таких грузинських принад, які відповідають усім зазначеним критеріям. Готуйте паспорти й хештеги, подорож починається!

Національний парк Тушеті

Тушетія – історичний високогірний район на північному сході Грузії, для збереження якого був створений Національний парк Тушеті. До другої половини ХХ століття дістатися сюди можна було лише на гвинтокрилові, й лише у 1975 році була збудована автотраса. Це неймовірної краси місцевість, рай на землі, що заховався високо під хмарами. Незаймана природа, граційні коні, древні вежі у селищах, де люди живуть лише влітку… Туристичний сезон тут триває усього чотири місяці – з червня по жовтень, а доїхати до Тушеті можна лише автомобілем. Однак ексклюзивні знімки й естетичне задоволення вам гарантовані.

Національний парк Тушеті

 

Абуделаурські озера

Ще один шедевр грузинської природи, до якого нелегко дістатися, але який вражає своєю красою та небанальністю. Точніше, не один, а три. Це кольорові озера Абуделаурі – зелене, біле й синє, заховані посеред скель і альпійських квітів. Вони такі мальовничі, що залишати ці місця вам буде дуже складно. З листопада до травня озера скуті льодами, зате в теплу пору року приваблюють романтиків, які в пошуках краси готові йти до нього сім кілометрів від найближчого селища Рошка.

Абуделаурські озера і гори навколо

Монастир Давид-Гареджи

Насправді це не один монастир, а цілий комплекс печерних храмів, які ще у VI столітті заснував сирійський монах Давид, а продовжили будувати його послідовники. Однак щодо фото, то вас більше зацікавлять не так древні будівлі, як смугасто-кольорові пагорби, на яких вони розміщені. Ось де можна влаштувати чудову «інопланетну» фотосесію. Дістатися сюди в туристичний сезон, тобто з травня по жовтень, можна навіть маршруткою із Тбілісі.

Монастир Давид-Гареджи

Пішохідний міст в Анаклії

Цей дерев’яний 540-метровий міст з’єднує курортне місто Анаклія із селом Ганмухурі. Це найдовший пішохідний міст Європи, що став символом місцевості, відомої своїм музичним фестивалем GEM Fest і старовинною фортецею. Уночі міст підсвічується і просто подих перехоплює своєю красою. Також на ньому можна зробити чудові фото заходу сонця. Найближче до Анаклії розміщений аеропорт Кутаїсі, дістатися з якого до містечка можна громадським транспортом з пересадками.

дерев’яний міст Грузія

Печерне місто Уплісцихе

Це місце сили з 3000-літньою історією. Від величезного поселення, відокремленого від решти світу горами й річкою, лишилося всього скельних 150 печер. Однак серед них є навіть театр і аптека. Цікаво, що жили тут люди аж до XIX століття. Уплісцихе є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО. А це теж своєрідний «маячок» для любителів атмосферних фото. Дістатися сюди можна електричкою з Тбілісі або автобусом чи маршруткою з Горі.

Печерне місто Уплісцихе

Заповідник Сатаплія

Усього сім кілометрів від Кутаїсі маршруткою – і ви потрапляєте у магічної краси печеру Сатаплія. Сотні різнокольорових лампочок підсвічують сталактити й сталагміти червоним, фіолетовим, жовтим і блакитним кольорами, від чого вони виглядають ще загадковішими. І не кажіть, що ви не хочете зняти це на камеру чи утримаєтеся від спокуси сфотографуватися з відбитком лапи динозавра, який проходив тут 145 мільйонів років тому.

печери Сатаплія Грузія