Країна та місто

Що подивитися в зимовому Таллінні

Середньовічний Таллінн стає особливо чарівним взимку. Морозне місто оживляє різдвяний декор, веселі ярмарки та безліч концертів джазової й класичної музики.

В цю пору так приємно випити келих гарячого вина в затишному Gustav Café Solaris. У мережі цих закладів, оформлених у віденському стилі, почесне місце займають виготовлені вручну тістечка, торти, булочки та пиріжки. Ці смачні та симпатичні ласощі подають на місці або запаковують на винос.

Перекусивши, можна відправитися на ковзанку просто неба, що з’явилася в Старому місті на вулиці Хар’ю. Тут можна насолодитися зимовим романтичним настроєм, який створюють витончені середньовічні будівлі й святкова підсвітка, і весело провести час всією сім’єю. Якщо спокійний каток не для вас, можна піти в зимовий парк розваг і покататися, наприклад, на лижах. Або завітати до зоопарку і провести там цілий день.

Читайте також: Де відсвяткувати Новий 2020 рік в Україні: цікаві ідеї

У найчарівніший період року місто живе приготуваннями до Різдва. Найбільш жвавим місцем столиці стає традиційний різдвяний ярмарок на Ратушній площі. Він працює щорічно з середини листопада до початку січня. Саме його назвали «Найкращим різдвяним ярмарком Європи-2019».

Для тих, хто любить шопінг, буде насолодою гуляти по сучасних торговельних центрах, затишних бутиках Старого міста, дизайнерських і ремісничих крамничках. Саме в них можна віднайти цікаві сувеніри для друзів і близьких. У Старому місті найбільший вибір магазинів, де можна знайти речі і перспективних, і вже відомих дизайнерів.

Нові музеї Таллінна

Якщо після прогулянки вуличками міста хочеться погрітися і при цьому насолодитися мистецтвом або дізнатися про досягнення науки, варто відвідати музеї Таллінна. 2019 року тут відкрилися декілька нових цікавих установ.

Музей Товста Маргарита

Що подивитися в зимовому Таллінні

Після значного капітального ремонту в листопаді відкрилася експозиція морського музею в гарматній вежі Товста Маргарита. Нова ефектна експозиція розрахована на сімейні відвідування. Вона оповідає про світ кораблебудування і морської торгівлі. Відвідувачі познайомляться з найстарішими для цих країв чудовими моделями кораблів і суден, а також інтерактивними експонатами. Багато уваги приділено тут обслуговуванню маломобільних відвідувачів з особливими потребами.

Фабрика відкриттів PROTO

Вона об’єднує світ фантазії, віртуальної реальності та науки. У колишньому історичному ливарному цеху заводу Ноблесснер завдяки VR-окулярам оживають наукові досягнення вікової давнини. Віртуальна реальність й інтерактивні експонати допомагають осягнути фізичні явища під новим кутом зору чи навіть зробити те, на що в реальному житті складно наважитися. Після короткого інструктажу віртуальна реальність стає доступною кожному.

Центр мистецтва Kai

Що подивитися в зимовому Таллінні

Мета арт-центру Kai (в перекладі – «Причал»), розташованого в кварталі Ноблесснер у Талліннській затоці — стати місцем зустрічей художників, глядачів та експертів в сфері культури. Тут працює великий виставковий простір і кінозал, де можна дивитися авторське та ігрове кіно. Зовсім скоро тут запрацює програма міжнародної резидентури, а також чотири ресторани і кафе.

Зимовий Таллінн не залишить вас байдужим і ви обов’язково сюди ще повернетесь влітку.