Гід

Нові найцікавіші музеї 2019 року

Ми звикли до новин про відкриття нових виставок. Але як часто ви чуєте про відкриття нових музеїв? Світ не стоїть на місці, зокрема і світ культурних установ. Деякі музеї оновлюються, а деякі народжуються, щоб здивувати нас не тільки своїми колекціями, а й зовнішнім виглядом. Представляємо вам 6 нових і оновлених музеїв 2019 року

Національний музей Катару

Доха, Катар

Національний музей Катару

Відкриття найбільшого національного музею у світі — музею Катару, збудованого за проектом відомого французького архітектора Жана Нувеля, відбулося 28 березня за участі світових зірок. Музей площею 40 тис. м2 звели на березі Перської затоки на місці старого палацу. Коштувало це задоволення майже 400 мільйонів доларів. НМК охрестили «трояндою пустелі» — так називають структуру, яка утворюється в пустелі, коли через багатий гіпсом пісок проходить дощова вода. За задумом архітектора, у відвідувачів має виникати враження повного занурення водночас у пустелю і в море. Захоплює не лише архітектура, а й експозиція музею: в 11 галереях представлено артефакти, пов’язані з історією та культурою —Катару,  археологічні знахідки, рукописи, фотографії, ювелірні прикраси тощо. Широке застосування новітніх технологій уможливлює проводити цікаві інтерактивні екскурсії.

Графік роботи: неділя — середа з 9:00 до 19:00.
Вартість квитка для нерезидентів Катару: дорослі — 50 катарських ріалів (КР), діти до 16 років — безкоштовно, студенти — 25 КР.
Як дістатися: прямі рейси до Дохи здійснює двічі на день авіакомпанія Qatar Airways.

The Shed

Нью-Йорк, США

The Shed музей, Нью-Йорк

У квітні Велике Яблуко святкувало відкриття нового шестиповерхового культурного центру The Shed площею 18,5 тис. м2 і вартістю 475 мільйонів доларів. Спроектував його Девід Роквелл, а розташована будівля біля підніжжя будівлі Bloomberg Building у новому районі Хадсон-Ярдс. The Shed готовий приймати різні художні заходи, концерти й виставки, а публіка готова милуватися також і його цікавим дизайнерським рішенням, адже будівля має розсувний дах і позиціюється як найбільш «гнучкий» виставковий простір у США. Тут планують проводити Нью-Йоркський тиждень моди,  а першими експозиціями стали проекти Герхарда Ріхтера, Ен Карсон та Тріши Донеллі.

Графік роботи: Вт, Ср, Нд з 11:00 до 18:00, Чт–Сб з 11:00 до 20:00, понеділок — вихідний.
Вартість квитка: залежно від заходу (програму можна подивитися тут).
Як дістатися: прямі рейси до Нью-Йорка здійснює щоденно авіакомпанія МАУ.

Музей Статуї Свободи

Нью-Йорк, США

Музей Статуї Свободи

У травні у Нью-Йорку відбудеться ще одне грандіозне відкриття — цього разу двері відчинить Музей Статуї Свободи на острові Свободи. Історія та технології поєднаються на площі в майже 2 500 м2. Приємний бонус — дивовижні краєвиди, що слугують чудовим фоном для селфі. Родзинкою музею стане оригінальний перший факел Статуї Свободи з підсвіткою. При проектуванні музею враховано той факт, що місцевість відчутно постраждала під час останнього урагану під назвою Сенді, тому галереї музею стійкі до дії повеней і вітрів. Також музей матиме зелений дах і оглядовий майданчик. Проект будівлі належить FXCollaborative.

Вартість квитка: вхід до музею буде вільний, а квиток на пором до острова коштує 18 доларів — для дорослих, 14 доларів — для людей похилого віку й 9 доларів — для дітей від 4 до 12 років (придбати можна на сайті www.statuecruises.com).
Як дістатися: прямі рейси до Нью-Йорка здійснює щоденно авіакомпанія МАУ.

Музей Гальєра

Париж, Франція

музей гальєра париж франція

Насправді Музей Гальєра — це не новий музей, але відкриття його після масштабної реконструкції — справжня подія у світі моди. Музей Гальєра (або Паризький музей міської моди) відкрився ще у 1977 році. Розташований він у палаці XIX століття, що належав герцогині Гальєра. Тут зберігаються тисячі унікальних експонатів, серед яких одяг, що належав Марії-Антуанетті, Людовику XVII та імператриці Жозефіні; сукня Одрі Хепберн з фільму «Сніданок у Тіффані»; колекції провідних будинків моди світу тощо. Наприкінці цього року музей знову відкриється для відвідувачів з удвічі більшими виставковими залами. Таке розширення спонсорував Модний дім Chanel, тому нові галереї називатимуться Salles Gabrielle Chanel. Це 670 м² нового простору в підвалах палацу, де розташуються як тимчасові експозиції, так і частина величезної постійної колекції музею, що налічує понад 200 000 експонатів, серед яких одяг, аксесуари, фотографії та графіка від XVIII століття до сучасності.

Як дістатися: прямими рейсами Air France та МАУ.

Humboldt Forum

Берлін, Німеччина

берлін німеччина музей

humboldt forum музей

Humboldt Forum обіцяє стати культурною візитівкою Німеччини, еквівалентом Британського музею. Проект належить Франко Стелла, а вартість будівництва становить близько 600 мільйонів євро. Нова будівля музею розташована на місці Берлінського міського палацу, який дуже постраждав під час бомбардувань Другої світової війни. Нова будівля частково відтворить стару, символізуючи поєднання традицій і сучасності. Сам архітектор бачить своє творіння як «місто культури» з порталами-воротами, вулицею-пасажем і внутрішніми двориками у вигляді площ. У новій будівлі «оселяться» Етнологічний музей Берліна, Музей азіатського мистецтва, два ресторани, кінотеатр і велика зала.

Як дістатися: прямими рейсами до Берліна від МАУ, Ryanair, Wizzair.

Музей кінематографії

Лос-Анджелес, США

лос-анджелес кіно музей

Музей кінематографії зводиться архітектурним бюро Ренцо Піано на замовлення Академії кінематографічних мистецтв і наук. Відкриють його в зеніті року першою у США виставкою робіт всесвітньо відомого японського аніматора Хаяо Міядзакі і його студії Ghibli. Будівля музею була старим універмагом 1940-х років, розміщеним на знаменитій «Милі чудес». Тепер її реконструювали, а поруч додали кінотеатр імені Девіда Геффена на 1000 місць.

Як дістатися: прямих рейсів до Лос-Анджелеса з України немає, рейси з пересадкою пропонують авіакомпанії Air France, LOT, Lufthansa, Qatar Airways та ін.