Гід

Найромантичніший маршрут Німеччиною

Якщо ви раптом вважали німців прагматичною нацією, якій незнайоме поняття романтики, − забудьте. Варто лише вибратися за межі великих міст країни, як вам відкриється неймовірно красива, гармонійна і чарівна Німеччина, в яку неможливо не закохатися. А найліпший маршрут для такої закоханості – «Романтична дорога» (Romantische Straße).

«Романтична дорога» − найпопулярніший туристичний маршрут Німеччини протяжністю 410 км від Майну – через Франконію, баварську Швабію і Верхню Баварію – до вершин Альп. Він поєднує міста і містечка з дивовижною історією, величними замками, старими фахверковими будинками, центрами виноробства й багато-багато іншого.

Найліпший спосіб насолодитися цією мандрівкою – орендувати автомобіль і подарувати собі 4–5 днів незабутніх вражень. Маршрут охоплює майже 30 населених пунктів, ми ж розповімо про кілька з них. Отже, вирушаємо з півночі на південь: з Вюрцбурга до Фюссена.

Вюрцбург (Würzburg)

Вюрцбург, Würzburg

фортеця

Розташоване на півдорозі між Франкфуртом та Нюрнбергом на берегах річки Майн, Вюрцбург – серце виноробного регіону Франконія. Тому неодмінно спробуйте місцеві вина. Старий центр міста дуже компактний – півдня вистачить, щоб оглянути його основні принади, серед яких барокова резиденція архієпископів Würzburger Residenz XVIII ст. та фортеця Марієнберг (Festung Marienberg), що височіє на пагорбі над містом ще з XIII століття.

Бад-Мергентхайм (Bad Mergentheim)

Уже багато століть це містечко славиться своїми цілющими мінеральними водами й слугує курортом для всіх, хто прагне оздоровитися й омолодитися. А ще воно відоме фортецею рицарів Тевтонського ордену, що з XII століття обрав своєю столицею саме Бад-Мергентхайм. У замку магістрів розташований Музей ордену. Окрім цього, тут чи не найкрасивіші в країні фахверкові будинки під червоною черепицею.

Вайкерсхайм (Weikersheim)

фонтан в Вайкерсхаймі, Weikersheim

У цьому невеличкому містечку Вайкерсхайм розташований величний ренесансний палац Schloss Weikersheim, збудований ще у XII столітті. Зараз тут зазвичай влаштовують концерти та вистави. Ця місцевість дуже мальовнича: містечко оточене виноградниками, а в центрі розкинулася велика ринкова площа. Як порівняти з іншими пунктами маршруту, тут небагатолюдно, у чому є свій особливий шарм.

Ротенбург-об-дер-Таубер (Rothenburg ob der Tauber)

Ротенбург-об-дер-Таубер

вулиця в німецькому місті

Найпопулярніше (і найбільш людне) місто «Романтичної дороги», про яке ми вже згадували у наших розповідях. Майже 2 мільйони туристів на рік приїздять сюди, щоб помилуватися найкраще збереженим середньовічним містом Європи. Свого часу Ротенбург опинився на «неправильному» боці у 30-річній війні, тож грошей для його розвитку бракувало. Саме тому місто так добре збереглося до наших часів. Ви побачите міську Ратушу, що красиво підсвічується вночі, Таверну радника (Ratstrinkstube) зі знаменитим годинником на фасаді, Башту Маркуса (Markusturm), роздоріжжя Пльонлейн (Plönlein), церкву Святого Якова, міські укріплення, замкові ворота та багато-багато іншого.

Ньордлінген (Nördlingen)

Ньордлінген (Nördlingen)

У цього баварського містечка, обнесеного середньовічною кам’яною стіною XIV століття з 11 вежами і 5 воротами, є особлива унікальна таємниця. Лише у ХХ столітті вчені з’ясували, що збудований Ньордлінген у кратері древнього метеорита, тому історична його частина має круглу форму. Однак це ще не все. Під час вибуху метеорита утворилася особлива гірська порода – імпактити, – яка містить вкраплення діамантів. Тож саме місто практично збудоване з мільйонів діамантів. Найвідоміша споруда міста – середньовічна церква святого Георгія (St. Georgs Kirche). Кажуть, у ній 5 тисяч каратів.

Аугсбург (Augsburg)

 Аугсбург (Augsburg)

церква в Аугсбурзі (Augsburg)

Це університетське баварське містечко є столицею Швабії. Воно вважається найстарішим у Німеччині після Тріра і третім за розміром містом країни. В Аугсбургу просто неймовірна кількість пам’яток і мистецьких об’єктів у стилі рококо та ренесансу. Окремої уваги заслуговує «місто у місті» − квартал Фуггерай (Fuggerei). На початку XVI століття його збудував банкір Якоб Фуггер для бідних містян. Традиція триває: рішення про заселення сюди незаможних родин ухвалює спеціальний фонд сім’ї Фуггерів.

Швангау (Schwangau)

замок в Швангау (Schwangau)

фортеця

Що може бути романтичнішим за замок Нойшванштайн? Цей легендарний шедевр баварського короля Людвіга ІІ височіє над маленьким містечком Швангау. Замок надихав на створення замку Попелюшки Волта Діснея, а ще тут під час Другої світової війни зберігалися викрадені з Франції шедеври мистецтва. Поруч розташований ще один величний королівський замок − Хоеншвангау.

Фюссен (Füssen)

Фюссен (Füssen)

Фюссен – останній пункт «Романтичної дороги», мальовниче містечко поблизу австрійського кордону. Історичний середньовічний центр міста зберігся майже цілком, а високо на пагорбі красується величний архітектурний комплекс: монастир Святого Магнуса і резиденція архієпископів Аугсбурзьких.

Весь цей маршрут можна здолати і велосипедом, тим паче, що для цього прокладено спеціальну велодоріжку. А для тих, хто мандруватиме автомобілем, пропонуємо бонус: коротку програмку «Романтична дорога» за 5 днів.

мапа

День 1. Досліджуємо Вюрцбург

Погуляйте містом, відвідайте резиденцію архієпископів і фортецю Марієнберг, подивіться на старий міст Alte Mainbrücke. Заночуйте у цьому містечку.

День 2. Від Вюрцбурга до Ротенбурга-об-дер-Таубера.

Уранці вирушайте із Вюрцбурга, щоб помилуватися долиною річки Таубер. Заїдьте до Бад-Мергентхайма, Вайкерсхайма та Креглінгена, але розрахуйте, щоб до вечері встигнути до Ротенбурга. Зупиніться в одному з готелів міста.

День 3. Від Ротенбурга до Ньордлінгена.

Сьогодні у вас прогулянка Ротенбургом і дорога до діамантового міста Ньордлінген через Шиллінгсфюрст, Фойхтванген і Дінкельсбюль. Заночуйте в Ньордлінгені.

День 4. Від Ньордлінгена до Фюссена.

Перш ніж приїхати до Аугсбурга, зазирніть у чарівне містечко Донаувьорт (Donauwörth). Після Аугсбурга познайомтеся з Штайнгаденом (Steingaden), неодмінно зайдіть у церкву Wieskirche, що є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО. Погуляйте Фюссеном, залиште замки на останній день.

День 5. Королівські замки.

Нехай останній день буде казковим. Відвідайте замки Нойшванштайн (Schloß Neuschwanstein) і Хоеншвангау (Schloss Hohenschwangau). Увечері звідси можна поїхати на ночівлю до Мюнхена.