Гід

5 незвичайних музеїв Австрії для дітей і дорослих

Альбертіна, Гофбурґ, Бельведер, Шенбрунн, музей історії мистецтв і музей Swarovski — ці інституції відомі далеко поза межами Австрії. Проте, окрім великих зібрань, в країні є безліч невеликих, часто дуже цікавих музеїв. Отож у нашій добірці – топ-5 найбільш незвичних музеїв Австрії, де буде цікаво і дітям, і дорослим.

Ars Electronica Center: Мистецтво зустрічається з технологіями

Коли: вт–пт – з 9:00 до 17:00; сб, нд – з 10:00 до 18:00. Понеділок – вихідний
Де: Ars-Electronica-Straße 1, 4040 Linz, Австрія
Вартість: дорослий – 9,5 євро, дитячий – 7,50 євро. Існує система знижок.
Ars Electronica Center

Інноваційне медіамистецтво та неприборканий творчий дух вирізняють культурний ландшафт Лінца, столиці Верхньої Австрії. У центрі електронного мистецтва Ars Electronica Center мистецтво взаємодіє з новими технологіями, а музей позиціюється як місце, де можна познайомитися і поекспериментувати зі світом майбутнього. Саме день завтрашній – у центрі уваги експозицій, які пропонують відвідувачам різні підходи до осмислення дійсності, що нас оточує. Наприклад, у лабораторії VRLab гості за допомогою смарт-окулярів можуть зануритися у віртуальні світи й відчути можливості використання подібних технологій.

«Ангар-7»: Гігантська «лопать» зі сталі та скла

Коли: пн–нд – з 9:00 до 22:00
Виставкову зону закрито для відвідин з 20:00 щопонеділка та щочетверга.
Де: Wilhelm-Spazier-Straße 7a, 5020 Salzburg, Австрія
Вартість: безкоштовний.
hangar-7

Усього за 20 хвилин автотранспортом від романтичного старовинного Зальцбурга розташовано зовсім інший світ: суперсучасний видовищний павільйон «Ангар-7», гордість власника компанії Red Bull Дітріха Матешиця (Dietrich Mateschitz).

«Ангар-7» – це більше ніж просто виставковий зал старовинних аеропланів й автомобілів Формули 1. Зовні він виглядає немов гігантська лопать пропелера. При цьому зроблена з 1200 тонн сталі та 380 тонн потовщеного скла будівля здається динамічною і практично невагомою. Усередині ангара — ефектне небесне склепіння. Тут дивовижним чином поєднуються технології, мистецтво та розваги.

Музей ілюзій: пережити неможливе

Коли: пн–нд – з 10:00 до 20:00
Де: Wallnerstraße 4, 1010 Wien, Австрія
Вартість: дорослий – 12 євро, дитячий – 8 євро. Діти до 5 років безкоштовно. Існує система знижок.
Музей ілюзій

Якщо ви готові до пригод, то вам неодмінно варто побувати в інтерактивному музеї в самому центрі Відня – Музеї ілюзій. У ньому на дітей і дорослих чекає безліч цікавих візуальних, тактильних і пізнавальних відкриттів.

Вишукана архітектура, оптичні ілюзії, розвивальні ігри з деревини незмінно викликають у гостей музею польоти фантазії. Це місце для експериментів, ігор, сміху та подиву. Чіпати експонати руками і фотографувати дозволено!

Зеегротте: підземні пригоди

Коли: з 1 жовтня 2019
Де: Grutschgasse 2a, 2371 Hinterbrühl, Австрія
Вартість: дорослий – 12 євро, дитячий – 8,5 євро.
Зеегротте

Наразі шахту зачинено на ремонт, який обіцяють завершити до 1 жовтня 2019 року. Перевіряйте інфо на офіційному сайті.

Шахта-музей Зеегротте (Seegrotte) розташована у місті Хінтербрюль (Hinterbrühl), Нижня Австрія, всього за 20 км від Відня. Музей являє собою занедбану гіпсову шахту з містичними штольнями, експозицією про роботу шахти, каплицею Святої Варвари, покровительки шахтарів, а також найбільшим підземним озером в Європі, розташованим завглибшки 60 метрів.

У країні чудес Porsche

Коли: влітку (з 15.05 по 15.10) пн–нд – з 09:00 до 18:00
Зимою (з 15.10 по 15.05) пн–нд з 10:00 до 16:00
Де: Riesertratte 4a, 9853 Gmünd in Kärnten, Австрія
Вартість: дорослий – 8 євро, дитячий (6–14 років) – 3,5 євро.
Porsche

В ідилічному містечку Гмюнд (Gmünd) в Каринтії, найпівденнішому регіоні Австрії, з 1944 по 1950 роки розміщувався завод фірми Porsche, де вперше побачив світ легендарний автомобіль Porsche 356. З 1982 року тут розташований єдиний приватний музей Porsche в Європі, створений Гельмутом Фейгофером (Helmut Pfeifhofer). Наразі тут можна побачити справжні автомобілі Porsche, зокрема такі раритети, як перший і єдиний австрійський поліцейський автомобіль Porsche 911.