Найкращі крижані готелі світу
У цій статті ми зібрали для вас інформацію про найліпші крижані готелі світу, особливості проживання у них, про послуги, сервіс та розваги, які вони пропонують. Є у нашому переліку і льодовий готель у Буковелі, перший в Україні.
Snowhotel Kirkenes
Цей крижаний готель розташований на крайній півночі Норвегії, за 10 км від міста Кіркенес, де є поромний термінал і аеропорт. При цьому заряд північної романтики можна дістати буквально одразу, якщо вирушити з летовища до готелю на “хаскі-таксі”, тобто на собачій запряжці. Зупинитися у готелі з льоду можна лише у зимову пору. Його власники щороку запрошують найліпших майстрів з фестивалю крижаних скульптур у китайському Харбіні, аби ті наново відбудували і декорували споруду. Кожен із 20 номерів-люкс площею 5 кв. метрів має індивідуальний дизайн і оздоблений скульптурами зі снігу та льоду. Загальна ванна кімната є в сусідній будівлі. На час перебування у крижаному готелі гості отримують термопокривала і пухові спальники, а заодно і теплий одяг для екскурсій і розваг, яких пропонується чимало: це і ловля королівських крабів, і сафарі на собачих запряжках, і вечеря в ресторані, влаштованому у традиційному скандинавському наметі-“лавву”, біля якого гостей зустрічає живий олень, і вечірня поїздка за північним сяйвом на Експресі Аврора.
Icehotel
Цей шведський крижаний готель, заснований 1989 року біля села Юккас’ярві, що на 200 км північніше від Північного полярного кола, став першим у світі готелем із льоду. Кожного листопада його відбудовують наново, і діє він з грудня до середини квітня, поки не пригріє сонце. Тут є кімнати з криги, зі снігу й звичайні кімнати з опаленням – загалом їх 65. Особливість цього льодового готелю у Швеції – щорічні виставки крижаних скульптур, створювати які з’їжджаються митці з усього світу. З льоду творяться й вигадливі інтер’єри, де можна натрапити на що завгодно, від готичного порталу до тропічних джунглів. Хоч інтер’єри змінюються, щороку відбудовують льодову каплицю, в якій можна взяти шлюб, і Крижаний бар – улюблене місце всіх гостей і туристів, адже Icehotel можна відвідати й не зупиняючись там. Такі екскурсії, іноді суміщені з катанням на снігоходах, організовує чимало туристичних компаній. Сам готель також пропонує своїм гостям різноманітні послуги та розваги: катання на лижах, на собаках, поїздки за північним сяйвом.
У готельний сервіс входить надання гостям теплого одягу – комбінезонів, взуття, рукавиць, шапок-балаклав, а для ночівлі – найтепліших пухових спальників.
SnowVillage Snow Hotel,
Цей готель міститься в самісінькому серці Лапландії – біля містечка Киттиля на 190 км північніше Північного полярного кола. На території Snow Village є церква, готель і бар, збудовані з льоду і снігу. Споруда готелю всередині влаштована як лабіринт зі сніжних тунелів із неоновою підсвіткою. Один із тунелів веде до крижаного бару, поруч з яким в іглу діє дискотека, інші – до 30 готельних номерів. Їхні стіни на всю висоту вкриті різьбленням по льоду, всюди інакшим. У кожному номері є камін і ванна кімната. Утім, як не крути, умови для ночівлі у готелі, де з льоду зроблені навіть ліжка, – екстремальні, тому гостям надають термоспальники і гарячий ягідний напій на ранок – це частина сервісу. З розваг тут традиційно пропонують споглядання північного сяйва і катання на собачих запряжках, а також екскурсію на оленячу ферму.
Hôtel de Glace
Це найліпший в усій Північній Америці льодовий готель. Він розташований лише за 10 хвилин їзди від Квебек-Сіті. Щороку готель розбудовують наново, зупинитися тут можна з кінця грудня до кінця березня. Кожен з півсотні номерів має камін і ванну кімнату. Ліжка, як і в інших крижаних готелях, зроблені з брил льоду, на які покладено дерев’яну раму, далі матрац, і вже зверху – хутро чи спальні мішки.
Готель пропонує гостям різноманітні розваги – на його території є тунельні гірки з льоду, ковзанка, спа-центр і гарячий басейн під зоряним небом, нічний клуб, прокат снігоходів. Можна спробувати власноруч створити льодову скульптуру.
Готель-де-Гляс – популярне місце проведення вечірок, зйомок телепередач і реклами, тому підходить для тих, хто шукає “руху”, а не усамітнення.
Sorrisniva Igloo Hotel
Щоби відчути себе ближче до природи, варто обрати саме цей крижаний готель, розташований на берегах річки Альта. Він діє з січня по квітень. Як і інші подібні готелі, він оздоблений скульптурами з льоду. Можна навіть замовити індивідуальний майстер-клас і створити власну скульптуру. Переночувати в іглу при температурі від –4 до –7°С допоможуть оленячі шкури й теплі спальні мішки, а потім можна загрітися по-серйозному – у сауні та гідромасажних ваннах.
Особливість цього готелю – численні види активного відпочинку, які він пропонує. Це не лише катання на собаках, сафарі на сноумобілях і споглядання північного сяйва, а й арктична риболовля і поїздка на оленячій запряжці у гості до родини саамі задля знайомства з традиційним побутом цього народу.
Hotel Kakslauttanen Igloo Village
Igloo Village – це окрема частина великого готельного комплексу в Какслауттанені у Лапландії, яка діє з грудня-січня до кінця квітня. Тут можна повечеряти у ресторані зі снігу, помилуватися скульптурами у Крижаній галереї і створити якусь фігуру власноруч, ба й обвінчатися у Льодовій каплиці. Для ночівлі можна обрати або традиційне снігове іглу – таких тут 60, або ж інноваційне скляне – таких є 20. Температура у сніговому іглу коливається у межах від –3 до –6°С, тому готель надає гостям теплі спальні мішки, шерстяні шкарпетки і накривки. У скляному іглу високотехнологічне термостійке скло утримує всередині звичайну кімнатну температуру, а крім того, не вкривається памороззю навіть при температурі мінус тридцять і завжди є прозорим – просто з теплого ліжка можна милуватися зоряним лапландським небом.
А вдень можна покататися на снігоходах або санях, запряжених оленями, сходити у гості до Санта-Клауса, порибалити на вкритому кригою озері, відвідати лижв’ярську школу.
The Balea Ice Hotel
Цей крижаний готель розташований на висоті 2000 метрів над рівнем моря у Румунських Карпатах, у масиві Фегераш, куди веде відома на всю Європу високогірна траса Трансфегераш – настільки ж мальовнича, наскільки карколомна. До самого Balea Ice Hotel узимку можна дістатися лише канатною дорогою. Відкрився він 2006-го. Щороку із криги, що намерзає у гірському озері Бейл, випилюють блоки й вибудовують із них готель з десятьма номерами і каплицею. Все інше – доволі традиційне для готелів із льоду: крижані ліжка із термоковдрами та оленячими шкурами, крижані келихи у барі тощо. Особливість Balea Ice Hotel у тому, що він став не лише першим крижаним готелем Румунії, а й першим у Східній Європі, а також в його високогірному розташуванні, що дозволяє сумістити відпочинок із катанням на лижах.
Ice Hotel Bukovel
Льодовий готель у Буковелі вперше з’явився взимку 2017/2018 року, відтоді тут щороку відбудовують зі снігу й льоду комплекс Ice Land, що включає Ice Bar, де звеселяючі напої розливають у крижані келихи, і Ice Hotel на п’ять номерів. Температура тут коливається від –3 до –6°С. Ліжка з льоду накриті овечими шкурами, для ночівлі гостям надають теплі спальні мішки. Особливість Ice Land – фотозони із снігу й льоду, заради яких його відвідують численні туристи, адже від центрального променаду Буковелю сюди не більше 15 хвилин пішки.
Графік роботи Ice Land – з 10:00 до 22:00
Alpeniglu Igloo Village
Йдеться про десяток іглу на гірськолижному курорті Кітцбюель у Тіролі. Ночівля в одному з VIP-іглу включає в себе цілий комплекс послуг за принципом all inclusive: напій у крижаному барі, вечерю, накриту на крижаному столі у ресторані, екскурсію виставкою скульптур з льоду і майстер-клас з вирізьблення власного витвору, прогулянку нічним лісом з ліхтарями під холодним зоряним небом і романтичні посиденькі біля ватри. Після ночівлі в іглу на матрасі, у теплому спальному мішку, треба змусити себе вибратися назовні заради сніданку в ресторані неподалік.
Крижаний готель діє з кінця грудня до кінця березня, залежно від погодних умов.
The SnowCastle of Kemi
Особливістю цього готелю є його розташування – не десь на природі, а у середмісті. Уже понад 20 років поспіль на головній площі міста Кемі будують великий сніговий замок – саме сніговий, з пресованого снігу, а не з льоду. Замок прикрашають крижаними скульптурами і оригінальною підсвіткою. Придбавши квиток, можна просто відвідати усі приміщення замку, а можна й лишитися на ночівлю – у ньому влаштовано готель. Місць лише 48, тому бронювати краще заздалегідь. Відкривається SnowCastle of Kemi з січня або навіть з лютого, залежно від погодних умов.
Серед послуг, які пропонує готель, – баня і джакузі, крижані бар і ресторан, а з активного відпочинку – сафарі на собачих запряжках, риболовля, катання на лижах. Окрім снігових кімнат, є вілли з прозорими дахами для спостереження за північним сяйвом.
Ice Tomamu
Це найвідоміший крижаний готель Японії. Розташований він у Хоккайдо, найпівнічнішій і найхолоднішій префектурі країни, а саме – на курорті Hoshino Resort Tomamu в місті Cімукаппу. У січні й лютому температура тут може опускатися до тридцяти градусів. Саме в ці місяці тут розбудовують цілий Крижаний хутір з крамничками, ресторанами і Ice Hotel. Приїжджати краще у період між 19 січня і 28 лютого. Номери зроблені у формі крижаних куполів площею 8,5 квадратних метрів. Усередині з льоду вирізані не лише ліжка, а й столи та крісла.
Надворі, просто неба – величезна ванна з криги, наповнена, утім, гарячою водою. Після купання з видом на засніжений ліс можна відпочити у крижаному-таки лаунжі. Сервіс передбачає надання теплого спального мішка, піжами, а також сніданок та великий асортимент інгредієнтів для гарячих коктейлів, якими можна скористатися у зонах відпочинку.
Hunderfossen Snow
Це найпівденніший крижаний готель Норвегії. Розташовується він у зимовому парку для сімейних розваг Гундерфоссен, що за 12 км від міста Ліллехаммер. Кожен з 15 номерів має індивідувальний інтер’єр, і у кімнатах трішечки тепліше, ніж зазвичай у готелях з льоду. Є у готелі й душові, сауни, ресторан, конференц-зал і крижаний бар.
Щодо ночівлі з дітьми у крижаних кімнатах – це питання, а ось прогулятися з ними місцевим тематичним парком із казковим замком та лісом тролів варто неодмінно. У барі дітлахам запропонують смачний безалкогольний сидр.
Lapland Hotel Snowvillage
Про оформлення цього готелю, яке щорічно змінюється, а точніше, створюється наново, можна знайти чимало схвальних відгуків туристів, а ось зупинятися там вони не радять – пишуть, що найліпше за 15 хвилин усе оглянути, перехилити у льодовому барі кілька крижаних чарок і їхати геть, у тепло. Скаржаться також на те, що готель дуже важко відшукати.
Послуги, сервіс і розваги у Lapland Hotel Snowvillage приблизно ті самі, що й у інших крижаних готелях.
Отже, чи варто ризикнути і зупинитись у крижаному готелі? Без сумніву так, але точно не слід бронювати заздалегідь більше, ніж одну ніч – або ж узгодити можливість заміни номеру на звичайний, з опаленням. Уточніть, чи буде у вашому крижаному номері ванна кімната і туалет, чи треба буде ходити в сусідню будівлю, як це буває доволі часто. Обов’язково візьміть з собою правильно підібрану термобілизну, яка стане вам у пригоді не лише під час перебування у готелі з льоду, а й під час активного відпочинку на природі. І все – можна вирушати за зимовою казкою!