Дієтика

Головні тренди здорового харчування у 2020

Сьогодні ми ледь встигаємо стежити за тим, як стрімко розвивається тема здорового способу життя та здорового харчування. З'являються все нові продукти, які обіцяють зробити нас вічно молодими та здоровими, ресторани пропонують все нові варіанти "здорових" страв і напоїв.

Разом з експертним американським виданням EatingWell розглянемо головні тренди здорового харчування цього року.

Інтуїтивне харчування

«Інтуїтивне харчування» справді стає все популярнішим, хоча зародилося ще на початку 90-х років (це поняття ввели два дієтологи Евелін Триболіт і Еліз Ріш). Людям набридли дієти, зростає рух «боді-позитиву» й насолоди життям. Суть у тому, що ви не дотримуєтеся дієти, не відокремлюєте «добрі» та «погані» продукти, а дозволяєте собі їсти те, що бажаєте. Це не дієта, а спосіб харчуватися на все життя. Секрет полягає в балансі, ви можете їсти те, що любите, головне – знати міру.

Рослинний білок

Ця тенденція зачіпає безліч аспектів: вплив нашого вибору в їжі на навколишнє середовище, турбота про тварин, бажання харчуватися здоровіше, а також розвиток технологій вирощування рослинного білка. Замінники м’яса, доступні сьогодні, дійсно за смаком і зовнішнім виглядом схожі на м’ясо та є його гідною альтернативою не тільки для веганів.

Люди вирішують додавати більше рослинних білків у свій раціон, будь то боби, тофу чи замінник м’яса, який за смаком мало чим поступається тваринному м’ясу.

Читайте також: Продукти молодості: що варто споживати щодня

Пребіотики

Протягом декількох років у центрі уваги були пробіотики, які відповідають за здорову мікрофлору шлунково-кишкового тракту, виступали на перший план. Тепер в центрі уваги пребіотики – тип клітковини, яка не менш корисна для шлунка та кишківника, ніж пробіотики. Пребіотики живлять хороші бактерії та допомагають їм розмножуватися, зменшуючи кількість шкідливих бактерій. Отримують пребіотики з топінамбура, цибулі-порею, звичайної цибулі, малини та бобів. Виробники додають пребіотики в харчові продукти та напої, від мюслі до круп і смузі.

Адаптогени

Можливо, ви ніколи не чули про адаптогени, але, повірте, завтра про них знатиме кожен. Це клас трав і гриби, які мають допомогти організму краще реагувати на стрес і підвищити імунітет людини. До них відносяться ашвагандха, родіола і гриб кордицепс. Зазвичай вони продаються у вигляді порошку або входять до складу інших продуктів, наприклад, смузі та харчових батончиків. Дослідження підтверджують їхній позитивний вплив на здоров’я людини, однак, приймати їх бездумно ніяк не можна, варто обов’язково проконсультуватися з лікарем, перш ніж додавати у свій раціон.

Продукти без зерна

Уже багато відомо про користь цільного зерна для здоров’я. Воно є джерелом клітковини та важливих поживних речовин у раціоні. Окрім того, споживаючи цільнозернові продукти, немає причин боятися вуглеводів. Але багато популярних дієт уникають цього продукту (наприклад, палео та кето), і виробники харчових продуктів це враховують. У магазині тепер можна знайти здорові снеки та гранолу без змісту цільного зерна. Борошно маніоки є популярною заміною зерну, так само як і борошно тапіоки та мигдальне борошно.

Однак те, що вони не містять зерна, не робить їх кориснішими. Багато з цих продуктів не містять клітковини, тому тут важливий баланс і міра.

Слабоалкогольні та безалкогольні напої

Алкоголь залишається атрибутом святкового столу, однак, все більше людей хочуть звести до мінімуму його споживання й забути про такий стан, як похмілля. У зв’язку з цим інтерес до слабоалкогольних і повністю безалкогольних напоїв зріс у всьому світі. В меню в барах пропонують крафтове безалкогольне пиво, сидр і спиртні напої, а також креативні коктейлі зі зниженим вмістом алкоголю або зовсім без нього. І цей тренд набиратиме обертів.

Читайте також: Чиста перемога: Як правильно очистити організм

Каннабідіол (CBD)

У США правила, що стосуються вирощування коноплі, було змінено в межах законопроєкту про фермерські господарства у 2018 році, й це призвело до тренду на похідні продукти з цієї рослини. Каннабідіол (CBD) – це непсихотропна хімічна сполука, яка міститься в коноплі й легально продається в деяких країнах світу як ліки проти багатьох хвороб і як інгредієнт для приготування страв і напоїв. Цей тренд тільки набиратиме обертів у найближчі роки в країнах, де каннабідіол легалізовано.

Насправді це лише частина тих тенденцій щодо здорового харчування, які ставатимуть все популярнішими у світі. Залишається лише стежити за тим, як вони змагатимуться за вищі рядки в цьому рейтингу.