Книжки

5 книжок про подорожі

Планування майбутньої подорожі може бути не менш цікавим, ніж сама мандрівка. Ми складаємо маршрут, вивчаємо інформацію про країну і міста, де хочемо побувати. І читаємо: багато й різного, зокрема й художні твори про мандри. Або навпаки — повернувшись із подорожі, хочемо доповнити свої враження яскравими картинками від тих, хто теж там побував. І тоді дістаємо з полички книжку…

Подорожі з Чарлі в пошуках Америки

Джон Стейнбек I КМ-БУКС

Проживши багато років у Нью-Йорку, американський письменник Джон Стейнбек (майбутній Нобелівський лауреат) із жахом зрозумів, що не знає сучасної Америки. А це для літератора, на його думку, — злочин. Тож він купує вантажівку, яку обладнує для житла і називає «Росинант», бере із собою свого пуделя Чарлі та кілька ящиків віскі й восени 1960 року вирушає у подорож через 34 штати США. Здавалося б, що нового можна розповісти про країну, однак з-під пера вродженого оповідача Стейнбека вийшла щира книжка, яка зачаровує уяву кожного нового покоління читачів.

Подорожі з Чарлі в пошуках Америки

Мексиканські хроніки. Історія однієї мрії

Максим Кідрук | Нора-друк

Присмачена гумором перша книжка нині вже відомого українського письменника. Молодий українець вирішує здійснити свою мрію — побачити світ і випробовує себе в далекій і небезпечній країні. Це не туристичний довідник, не збірка порад для самостійних мандрівників, які збираються до Мексики. І не розповідь про те, як якийсь відчайдух з України, йдучи за безумним покликом серця, одного спекотного літа рвонув на інший континент за 12 тисяч кілометрів від дому й перетнув Мексику від західного до східного узбережжя. Це історія про зухвалу й абсурдну Мрію, яка, зрештою, втілилась у життя.

Мексиканські хроніки. Історія однієї мрії

Мандрівники ХХ століття

Юлія Косинська, Олег Крук | Артекс

Книжка-інтерв’ю з відомими особистостями — життя кожної можна вважати захопливою подорожжю. Бо подорожі стали їхнім життям. Норвежець Тур Хейєрдал, чех Мирослав Зікмунд, росіянин Юрій Сенкевич, українець Леонід Тендюк, поляк Станіслав Лем. Їх об’єднувала жага нових відкриттів і нестримне прагнення пізнавати наш дивовижний світ. На плоту «Кон-Тікі» через океан чи у фантастичному зорельоті до космічних таємниць — вони мандрували назустріч власній мрії. В інтерв’ю українським журналістам вони розповідають про те, яким досвідом збагатила їх кожна мандрівка, які карколомні пригоди стали сюжетами книжок і телепередач, як змінює людину нестримне бажання бути повсякчас у дорозі.

Мандрівники ХХ століття

Платформа

Мішель Уельбек I Folio

У сюжетну канву, яку побудовано навколо групової мандрівки до Таїланду, автор вплітає багато алюзій — на сучасне суспільство, стосунки між людьми, безжально висміює людські огріхи — жадібність, заздрість, схильність до інтриг і любов до пліток. У романі є багато цікавих фактів про Таїланд, Кубу, особливості туристського бізнесу. Попри те, що Уельбеку закидають надмірний цинізм і навіть «схильність до різних збочень», у цьому романі підкупає правда «як вона є». Хоча це й може призвести до розриву шаблону.

Платформа

Їсти. Молитися. Кохати

Елізабет Гілберт I Видавництво Старого Лева

Дуже тепла, відверта, зворушлива автобіографічна розповідь про мандрівку світом у пошуку себе. Зацікавить тих, кого бодай раз у житті спіткало «глобальне розчарування» у власних силах і потреба переоцінки цінностей. Власне, відповіді на питання, які найбільше хвилюють американську авторку (хто я? чи в тому напрямку рухаюся? чим є любов?), героїня шукає під час подорожі до Риму, в індійських ашрамах і на індонезійському острові Балі, коли за один рік «зміни парадигми» навчилася цінувати кожну мить, смакувати життя, посміхатися «серцем і навіть печінкою», і зустріла кохання, про яке раніше не наважувалася мріяти.