7 виставок червня у Києві, на які треба йти вже зараз
Олександр Богомазов: творча лабораторія
Виставка « Олександр Богомазов: творча лабораторія» — без перебільшення одна з головних подій року в культурному житті столиці. Національний художній музей України представляє найповнішу з можливих нині експозицію робіт найяскравішого експериментатора українського авангарду Олександра Богомазова, зібрану з музеїв і приватних колекцій України. Уперше ескізи й картини разом із теоретичними розробками виставлені єдиним комплексом. Також глядачі вперше за майже 90 років побачать відреставровану картину «Пилярі».
Самобутній творчий стиль Олександра Богомазова сформувався у 1913–1916 роках. Для нього характерний «фірмовий» внутрішній динамізм різноманітних живописних форм, який згодом розвивався в напрямі подальших формалістичних експериментів і в найрадикальніших із них переступив за межу безпредметності.
Центральну частину експозиції відведено живописному циклу «Праця пилярів» (1927–1930), програмному твору Богомазова, в якому автор якнайповніше розкрив свої теоретичні й практичні досягнення.
Де: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6
Коли: до 30 червня
Години роботи: середа, четвер, неділя з 10:00 до 17:00, п’ятниця з 12:00 до 19:00, субота з 11:00 до 18:00.
Вартість квитка: дорослі – 40 грн, студенти – 20 грн, школярі й пенсіонери – 10 грн, щосереди – безкоштовний вхід для школярів і студентів.
Виставка «Алієнація» до 40-річчя фільму «Чужий»
У Довженко-Центрі за підтримки Посольства Швейцарії відбувається перша в Україні ретроспективна виставка лауреата премії «Оскар» за найкращі візуальні ефекти, швейцарського художника-сюрреаліста Ганса Рудольфа Ґіґера (1940–2014). Саме він є «батьком біопанку» і творцем найбільш впізнаваного образу монстра у світовому кінематографі − Чужого. На виставці представлено 32 оригінальні графічні твори та 7 скульптур 1960–2000-х років, як знакових, так і раритетних, що відтворюють пошуки митця на різних етапах його творчого шляху.
Спеціально до виставки дизайнери Bad Studios Лев Плотніков і Анастасія Станішевська створили трейлер і серію авторських плакатів з доповненою реальністю (AR).
Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1.
Коли: до 30 червня.
Години роботи: 12.00–20.00, вихідний – понеділок.
Вартість квитка: 80 грн.
Українська ідентифікація. Анатолій Криволап, Ігор Ступаченко. Розписи церкви Покрова Пресвятої Богородиці
Масштабний та знаковий проект, у якому поєдналися історична та культурна спадщина й сучасне мистецтво. В експозиції представлені живописні композиції на біблійні теми для відбудованої церкви Покрова Пресвятої Богородиці у селі Липівка, що була знищена за радянської влади. Композиції створені українським живописцем Анатолієм Криволапом, який очолює рейтинг найуспішніших українських художників, у співпраці із колегою, монументалістом Ігорем Ступаченком.
Виставка унікальна тим, що відвідувачі можуть побачити саме оригінали розписів, які після виставки будуть змонтовані в будівлі церкви. Також експонуються живописні полотна, що демонструють джерела нетрадиційного кольорового рішення традиційних композицій Анатолієм Криволапом.
Де: Галерея мистецтв “Лавра”, вул. Лаврська, 1
Коли: до 14 липня.
Години роботи: з 12:00 до 19:00
Вартість квитка: вхід вільний.
Персональна виставка Влади Ралко «Весілля»
Voloshyn Gallery представляє персональну виставку Влади Ралко «Весілля». Центральною частиною експозиції є цикл робіт «Урочистість». Ці роботи — результат кількарічних спостережень художниці за канівськими весіллями, що немов дублюються через разючу подібність відтворюваних дій. Авторка перетворює елементи традиційних весільних святкувань на атрибути узагальнених ритуальних урочистостей, що подібні до класичних зображень церемоніальних римських процесій або сцен вакханалій.
Влада Ралко — володарка премії Всеукраїнської трієнале живопису (2001) та стипендії CCN Graz (2007). Роботи художниці експонувалися у Lincoln Center (Нью-Йорк, США), галереї Rebellminds (Берлін, Німеччина), Kunstlerhous (Відень, Австрія), Saatchi Gallery (Лондон, Велика Британія) тощо.
Де: Voloshyn Gallery, вул. Терещенківська, 13.
Коли: до 30 червня.
Години роботи: середа – неділя з 11:00 до 18:00.
Вартість квитка: вхід вільний.
Виставка Гамлета Зіньківського «Нічого зайвого»
На виставці «Нічого зайвого» у галереї М17 один з найуспішніших сучасних художників Гамлет Зіньківський представляє одразу три свої проекти. «Шмат Землі» — це тека з малюнками, присвяченими 100-річній історії клаптика землі й трьох поколінь людей, чиї життя лишили на ній свої сліди. Це 10 років роздумів на тему землі, що виколихувалися в подорожах автостопом і спогляданні світу.
Проект «В очікуванні війни» з’явився у 2014 році. У страшному передчутті художник наштовхнувся на свою колекцію старих світлин, які роками купував на барахолках. Він вирішив створити серію колажів, зібрати їх до скриньки та закопати. Натомість роботи опинилися на виставці в Австрії, потім у Німеччині й лише у 2018 році повернулися до України.
Проект «Полароїди 2015» — 365 малюнків полароїдного формату. Експериментувати з оригінальним фотопапером задорого, тому художник нарізав звичайний папір за форматом полароїдних кадрів і тушшю переносив на нього спіймані телефоном зображення. Унаслідок цього вийшов особистий щоденник у малюнках.
Де: М17 Contemporary Art Center, вул. Антоновича 102-104.
Коли: до 30 червня.
Години роботи: з 11:00 до 21:00, понеділок – вихідний.
Вартість квитка: 100 грн, пільговий квиток (для дітей, студентів і пенсіонерів) – 70 грн.
Виставка Маріанни Холленштайн «Стан людини»
Новий столичний арт-простір Set спільно з посольством Швейцарії представляє свій перший проект: виставку швейцарської мисткині Маріанни Холленштайн «Стан людини».
Маріанна вірить в естетику простоти. Її творчості притаманна виразна стриманість, яку все ж не можна назвати мінімалізмом. Київська виставка художниці поєднує кілька її робіт і циклів, квінтесенцією котрих стає перфоманс «Поміж рядків», який вже побачили у багатьох країнах Європи. У його основі — листи німецько-американської філософині єврейського походження Ганни Арендт до її вчителя та коханця Мартіна Гайдеґера, який, прийнявши та легітимувавши у своїх творах нацизм, перетворився на ідеологічного ворога. «Що значить бути людиною?» — питання, яким надихається Холленштайн у своїй мистецькій роботі.
Де: Set, Independent Art Space, вул. Ярославів Вал, 14А.
Коли: до 10 липня.
Години роботи: 12:00–21:00, понеділок — вихідний.
Вартість квитка: вхід вільний.
Виставка Микити та Каміль Кравцових «Армагеддон»
Проект групи ThetOOth & therOOt розмірковує про ескалацію насильства в суспільстві та шляхи до самознищення, які поступово наближають нас до армагеддону і того, що буде після кінця світу. Вони створюють новий образ Раю, але карикатурного, що ілюструє все найпрекрасніше, найприємніше, однак так перебільшено, що він стає нестерпним. Так, проект виступає проти насильства й війни з метою зберегти людство, Землю і довколишнє середовище й отримати доступ до «Земного Раю», а не утопічного після смерті. У роботах автори досліджують саму суть релігії, суспільства, людських стосунків і відносин людини з навколишнім світом.
В експозиції – роботи, створені спеціально для цього проекту й представлені раніше у Нью-Йорку. Проект складається з колажів, вишивок, живописних робіт. Окрім цього, автори переробляють старі журнали 1890–1920-х років, рушники та інші побутові речі, надаючи їм нового змісту.
Де: Port creative hub, вулиця Набережно-Хрещатицька, 10А.
Коли: до 30 червня.
Години роботи: з 11:00 до 19:00, субота-неділя – вихідні дні.
Вартість квитка: вхід вільний.