Куди піти у Києві на вихідні 28–29 вересня 2019

Кожен вікенд може запам'ятатися вам надовго, якщо наповнити ці вихідні дні яскравими емоціями. Добре, що в Києві знову заплановано чимало цікавих заходів, які варто відвідати.

Відкриття відреставрованого Спаса на Берестові

Коли: 28 вересня, 12:00–17:45
Де: вул. Лаврська, 5
Вартість: у день відкриття безкоштовно

Опубліковано Спас на Берестові Середа, 25 вересня 2019 р.

Церква Спаса на Берестові – один з найдавніших, унікальних храмів Київської Русі домонгольського періоду. Під час реставрації церкви тут провели археологічні розкопки й виявили незвичайне поховання ХV–XVIII століть, а ще більше тисячі окремих знахідок – амулети з ікла дикої тварини, люльки, хрестики, фрагменти віконниць. Під час відновлення фресок ХVII століття спеціалісти випадково знайшли під ними додатковий шар з живописом XII століття, який зберігся в чудовому стані. Приходьте на відкриття Музею Спаса на Берестові, дізнайтеся його таємниці та подорожуйте в часі.

Науковий пікнік

Коли: 28 вересня, 12:00–17:00
Де: парк імені Тараса Шевченка
Вартість: вільний

Посиденьки на наукову тематику влаштують у парку Тараса Шевченка. Тут немає нудних лекцій, а є творчість і експерименти. «Наука — це цікаво, – стверджують організатори, – бо наука усюди навколо нас». На пікніках вас захоплять, розважать, вам розкриють таємниці фізики, хімії, біології та інших сфер науки.

Фестиваль KyivMusicFest

Коли: 28 вересня – 7 жовтня 2019
Де: Національна філармонія та інші локації

Видатний композитор Іван Карабиць започаткував KyivMusicFest 1990 року та протягом 11 років був його директором. Цьогорічний, вже 30-й фестиваль — це два тижні музики по два-три концерти щодня в різних залах Києва, більше ніж 30 концертів у виконанні 700 музикантів, зустрічі з композиторами, виконавцями та кінорежисером Кшиштофом Зануссі.  Концерт-відкриття відбудеться 28 вересня. На ньому Валентин Сильвестров представить 9-ту симфонію, Мирослав Скорик — київську прем’єру Концерту для скрипки № 10.

Повна програма фестивалю — за посиланням.

Фестиваль живих історій

Коли: 28–29 вересня 2019
Де: ВДНГ

28–29 вересня організація «Інша Освіта» та програма неформальної історичної освіти Студії живої історії проведуть другий Фестиваль живих історій. Він збере людей, ініціативи та інституції, що працюють із культурною спадщиною, зокрема, радянською, вивченням історії та пам’яті.

А ще на фестивалі можна насолодитися добіркою тематичних екскурсій у межах програми Сховище пам’яті: як працюють з минулим архіви, музеї, бібліотеки, дослідити пам’ять міста на Побаченні з містом: дослідницькі прогулянки, навчитись робити генеалогічне дерево або історичний мем у Майстерні минулого: практичні майстер-класи, послухати гарну музику й потанцювати та багато-багато іншого. А ще в трьох різних кінотеатрах (можливо, один з них розташований біля вашого дому?) подивитись добірки кіно про Київ від фестивалю 86, кінодосліджень живої історії, короткого метру від українських режисерів. Деталі: Простір пам’яті: сучасна українська документалістика.

Загальна реєстрація на фестиваль дає доступ до всієї програми.

Повна програма фестивалю
Повний опис усіх подій

Metamodern Arts Festival

Коли: 27–29 вересня
Де: Dymchuk Gallery (Ярославська, 21),
IZOLYATSIA (вул. Набережно-Лугова, 12)

Опубліковано Metamodern Arts Festival Kyiv Неділя, 22 вересня 2019 р.

Фестиваль насамперед спрямований на художників, мислителів, діячів культури, соціальних підприємців, кінематографістів, письменників, дизайнерів, щоб разом подискутувати на тему метамодернізму. У програмі – воркшопи, кінопокази, мультимедійні інсталяції, панельні дискусії та лекції, які познайомлять учасників із новими технологіями в мистецтві та сучасними підходами до культури. Серед спікерів гості з Швеції, Данії, Німеччини, Великої Британії, Бельгії, Канади, Швейцарії, Угорщини. Однією з основних локацій фестивалю стане Dymchuk Gallery. Тут пройдуть дискусії на тему метамодерну, інтерактивні ігри, кінопоказ фільму Transmodernity.

Бароко під зоряним небом

Коли: 28 вересня 2019, 19:30
Де: Київський планетарій, вул. Велика Васильківська, 57/3
Вартість: 250–450 грн

Повнокупольне музичне шоу «Бароко під зоряним небом» — це дивовижна музика Баха, Генделя, Вівальді, Перголезі й українця Максима Березовського. Дивовижна музика, неперевершені грандіозні проєкції на величезному куполі Київського планетарію та ваша уява перенесуть у XVII століття, таке далеке й таке звабливе. Ви відчуєте, як тремтливо ​​ставилися композитори до звукосполучення та вибудовування гармоній.