Нове місце: Музей становлення української нації
В Музеї становлення української нації все зроблено по-сучасному: щоб швидко оплатити вхід до музею, достатньо піднести платіжну картку, смартфон чи браслет до термінала на турнікеті, а за допомогою QR-коду можна вибрати мову аудіогіда.
Якщо читати всі стенди, слухати аудіогід, користуватися матеріалами інформаційних тач-боксів, то загальний обсяг інформації потягне на понад 12 годин. Найцікавіший спосіб долучитися до екскурсії — аудіогід (видається у вигляді смартфону з новими одноразовими навушниками). Він розрахований лише на півтори-дві години прослуховування. Цікаво буде навіть дітям, особливо школярам.
Фігури й не тільки
У новому музеї відвідувачів зустрічають реалістичні фігури видатних українців. Ті, хто рухав історію та розвивав культуру протягом шести епох: політичні діячі, науковці, письменники, актори й співаки, а ще герої нинішнього часу — ветерани, волонтери, військові медики.
Фігури зроблені не з воску, а з так званої кібершкіри, інноваційного силіконового матеріалу. До речі, на виготовлення однієї маски йде понад два літри силікону. Всі вони зроблені в Україні — завдяки вмілим рукам художників виглядають так природно, що їх складно відрізнити від реальних людей. Цікава деталь: всі персонажі зображені в тому віці, коли вони були на піку своєї кар’єри. Над кожною фігурою працюють багато фахівців: вчені, скульптори, художники, візажисти, дизайнери з костюмів. Час на створення різний — якщо в персонажа густе волосся, ще й борода, то це розтягується на місяць-два, адже кожна волосинка вставляється вручну.
Натхненник, засновник й інвестор Музею становлення української нації — Валерій Галан, готельєр, ресторатор і меценат. Пан Валерій зізнається, що від початку головним чинником у створенні експозиції був науковий підхід. Фігури, діорами, інфостіни — все згідно з історичними дослідженнями. Кожна композиція має спеціальні паспорти, де вказані експерти, що над нею працювали.
«Наші фахівці спростовували дуже багато міфів і тез, які принижують українців. Проти нашої нації боролися протягом століть. Народ, який не має спільної історії, не може називатися нацією і не може мати майбутнього. Тому ми хочемо показати, що наша нація має величезну історію, здобутки, але ми мало про це знаємо, тому не цінуємо й не пишаємося цим», — говорить пан Валерій.
Сувеніри на пам’ять
Музей іде в ногу з часом, тому гостям тут надана можливість взаємодіяти з експозицією, перейнятися темою і навіть отримати безкоштовні сувеніри, долучившись до їхнього створення. Наприклад, відвідувачі можуть побути писарем у канцелярії Української Народної Республіки чи Центральної Ради й поставити самостійно печатку на свій документ, виробити собі перепустку чи посвідчення громадянина. А ще класна ідея з мапою України, в якій зібрана земля з усіх регіонів країни. До цієї землі можна не тільки доторкнутись, а й взяти з собою у мішечки.
Дізнатися ціни на квитки можна, перейшовши за посиланням.
Більше інформації — на фейсбук-сторінці музею.