Кіно

Що дивитися на онлайн-фестивалі «Тиждень швейцарського кіно»

Безкоштовний онлайн-фестиваль «Тиждень швейцарського кіно» розпочнеться вже цієї п'ятниці, 19 червня, і триватиме до 28 червня. Всі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Цей фестиваль, що вже став традиційним і організовується Посольством Швейцарії в Україні спільно з компанією Arthouse Traffic, вперше цього року відбудеться онлайн. 3 19 по 28 червня на сайті swissfilm.org.ua всі охочі зможуть переглянути найактуальніші художні фільми Швейцарії останніх років. Усі стрічки доступні до перегляду безкоштовно та без реєстрації в будь-який зручний час.

Цього року фестиваль зосереджується на ґендерній рівності – одній з глобальних цілей сталого розвитку ООН. До його програми увійшли 10 стрічок, 4 з яких зняті режисерками, які представляють розмаїття жіночих поглядів. У межах фестивалю також відбудеться онлайн-дискусія на тему «Female gaze: ґендерна рівність у сучасному кіно».

«Щасливий Лазар», 2018

Стрічка спільного виробництва Швейцарії та Італії, драма «Щасливий Лазар» Аліче Рорвахер свого чаcу була відзначена премією за найкращий сценарій Каннського кінофестивалю. Фільм розповідає про дружбу простодушного сільського дурника Лазаря і розпещеного аристократа Танкреді.

У крихітному італійському селі час зупинився в буквальному сенсі слова. Місцеві жителі належать маркізі, яка нещадно використовує їхню працю. Все змінюється в один з візитів сім’ї патронів у село. Молодий аристократичний Танкреді заводить дружбу з простодушним Лазарем. Фантастичні колізії їхніх стосунків повністю зруйнують звичний побут сільських жителів і призведуть до практично біблійного апокаліпсису маленького світу.

«Стрікер», 2017

Хуліганська комедія про відчайдухів, які вибігають оголеними під час масових заходів, наприклад, на футбольних матчах. Головний герой фільму, вчитель фізкультури, планує позбутися фінансових проблем, зайнявшись тренуванням «стрікерів». На фестивалі комедій у Лос-Анджелесі стрічка отримала премію за найкращий іншомовний фільм і режисуру.

«Божественний порядок», 2017

Феміністська драма режисерки Петри Фольпе. До 1971 року Швейцарія залишалася останньою західною державою, де жінки не мали права голосу. Фільм розповість про боротьбу простих жінок проти дискримінації. Нора – молода домогосподарка та мати, яка живе в маленькому селі з чоловіком і двома синами. Швейцарську глибинку не торкнулися соціальні потрясіння 68 року. Тихе життя Нори теж не змінилося – до того моменту, поки вона не почала боротьбу за виборче право жінок. «Божественний порядок» отримав чотири премії фестивалю в Трайбеці та три національних премії Swiss Film Prize.

«Життя кабачка», 2016

Анімаційний фільм режисера Клода Барраса розповідає про хлопчика сироту Ікара, який потрапляє до притулку, де кожна дитина розповідає йому свою непросту історію. У новому домі він отримує кумедне прізвисько, знаходить товаришів і дізнається, що таке міцна дружба, турбота та справжня любов. У 2017 році стрічка була номінована на премію «Оскар» як кращий анімаційний фільм й отримала премію «Сезар» як найкращий анімаційний фільм.

«Невинний», 2018

Швейцарсько-німецька драма Сімона Жакме була вперше показана у межах конкурсної програми міжнародного кінофестивалю у Сан-Себастьяні, де претендувала на гран-прі, та була відзначена премією Swiss Film Prize за найкращу жіночу роль. У центрі сюжету – жінка, однаково віддана родині, ревним християнам-традиціоналістам і своїй дослідницькій роботі. Однак минуле раптово нагадує про себе, коли у житті дівчини з’являється колишній коханець, ставлячи під сумнів її почуття, спосіб життя, а згодом і віру.

«Мрія Катріни», 2018

Головна героїня мелодрами «Мрія Катріни» режисерів Даріо і Мірко Бішофбергерів хоче мати дітей, але її чоловік гине в автокатастрофі, та завдяки пересадці голови він повертається іншою людиною. Тіло одного чоловіка, розум іншого, – чи вистачить цього для здійснення мрії Катріни? На міжнародному кінофестивалі в Дубліні стрічка була відзначена за найкращу операторську роботу.

«За вітром», 2018

Драма «За вітром» із зіркою французького кіно Мелані Тьєррі у головній ролі відзначена премією Variety Piazza Grande Award міжнародного кінофестивалю у Локарно. Сюжет фільму режисерки Беттіни Оберлі побудовано навколо молодої пари, яка тікає від метушні міста у віддалений альпійський куточок. Проте в їхнє щасливе та розмірене життя вдирається інженер, який приїхав для установки вітряної турбіни.

«Дивовижна подорож Волкенбруха в обійми шикси», 2018

У молодого ортодоксального єврея Мотті Волкенбруха серйозна проблема: всі жінки, яких його мама представляє йому як потенційних дружин, схожі на неї. Ситуація стає ще складнішою, коли Мотті закохується в дівчину неєврейського походження, так звану шиксу. Стрічка-кандидат на премію «Оскар» від Швейцарії 2019 року.

«7 днів»

Італо-швейцарська мелодрама Рікардо Колла присвячена розповідає про Івана та К’яру. які зустрілися на сицилійському острові, де йде підготовка до весілля їх друзів, та закохалися один в одного. Попри заміжжя К’яри та небажання Івана повторювати помилки його минулих стосунків, вони вирішують залишитися разом – всього на 7 днів, до кінця весілля.

«Навколо Луїзи», 2017

Мелодрама «Навколо Луїзи» режисерки Ольги Баілліф спільного виробництва Швейцарії та Бельгії розповість про співачку, яка переосмислює своє життя після зустрічі з батьком, з яким вона не бачилася багато років.