Змагання

Перегони на витривалість: найскладніші бігові старти в світі

Люди не звикли зупинятися на досягнутому. Так ми вже влаштовані, що після викреслення одного пункту зі списку слідом за ним з’являється ще п'ять нових, складніших за попередній. За першими п'ятьма кілометрами йде перша десятка, а за нею – півмарафон і марафон. Затим ми починаємо виставляти собі певні часові межі й намагаємося пробігти наступні старти все швидше й швидше. А потім, нарешті, приходить бажання зробити щось справді складне, й ми записуємося на свій перший ультрамарафон.
У бігу, як виду спорту, дійсно немає меж. Саме для таких невгамовних бігунів організовують неймовірно складні ультрамарафони – справжнісінький виклик людей своїм можливостям і природі. Готуватися до таких стартів потрібно заздалегідь, тож робіть нотатки на наступний рік.

Марафон Барклі

Де: Вартбург, Теннессі, США
Коли: початок квітня

Марафон Барклі вважається одним з найскладніших. З часу його заснування за 30 років фінішувати змогло лише 15 осіб. Його основна фішка – ніяких смартфонів і гаджетів. Траса складається з п’яти «мертвих петель», які в сумі складають майже 100 миль (160,9 км) у непрохідних хащах лісу. Для того щоб отримати статус фінішера, бігун мусить пройти всі п’ять кіл і вкластися у визначений проміжок часу. Якщо ти запізнюєшся хоча б на секунду – дискваліфікація. Підтвердження пройденого кола – аркуш від книги (у кожної петлі свій колір). Учасники приїжджають на місце старту й живуть у наметах. Так вони чекають сигналу до старту – звук рога, який може прозвучати у будь-яку мить протягом трьох діб. За цим сигналом бігуни мусять відразу ж зірватися з місця й розпочати марафон. «Мале коло» (60 миль) потрібно закінчити за 40 годин, повний ультрамарафон – за 60 годин.

Марафон des Sables

Де: Сахара, Марокко
Коли: початок квітня

Пустельний ультрамарафон у Сахарі Марафон des Sables – ще один забіг у стилі ультра зі списку найскладніших. На подолання дистанції у 251 км у вас є шість днів, з яких лише один ви можете виділити на відпочинок. Організатори надають місця у таборах для ночівлі та відпочинку, воду й необхідну медичну допомогу. Усі потрібні в дорозі речі учасники несуть на собі.

Марафон Еверест

Де: гора Еверест, Гімалаї, Непал
Коли: кінець травня

Марафон Еверест

Маршрут цього неймовірно красивого й одночасно дуже складного марафону бере початок у базовому таборі на висоті 5,5 км, фініш розташований на базарі Намче на висоті 3 км 446 м. Учасники мають прибути до Непалу за три тижні до початку забігу. За цей час вони саме встигають акліматизуватися й звикнути до висоти. Довжина маршруту марафонська, але вкрай складні погодні умови та великий набір висоти роблять цей старт одним з найскладніших.

Ультрамарафон Badwater

Де: Долина смерті, Каліфорнія, США
Коли: середина липня

Ультрамарафон Badwater

Якщо ви мріяли подивитися на славнозвісну Долину смерті, яка розташована у Каліфорнії, й одночасно випробувати себе на міцність, перегони Badwater – чудовий шанс вбити двох зайців одним пострілом. Довжина маршруту – 135 миль (217 кілометрів). Старт у долині Badwater в найнижчій частині пустелі, а фінішувати потрібно на вершині гори Вітні, найвищій точці континентальної частини США.

Патагонські експедиційні перегони

Де: Патагонія, Чилі
Коли: листопад

Патагонські експедиційні перегони — це не просто перегони, це справжнісінька експедиція, в якій ви пройдете через льодовики, ліси, річки, болота й навіть пустелі. Це неймовірно красиво й дуже складно, але воно того варте. Ви не можете стартувати поодинці. Команди формуються з чотирьох осіб. Дистанція може варіюватися від 603,5 км до 804,6 км. Часові межі також відрізнятимуться. Наприклад, дистанцію 2018 року треба було подолати за 10 годин. Маршрут змінюється щороку й розкривається учасникам за 24 години до початку перегонів.