Лайфхаки

Чому вам варто спробувати зайнятися йогою

Нещодавно світ святкував Міжнародний день йоги. Якщо ви пропустили заходи на честь свята, які проходили в Києві та інших містах України, радимо вам обов'язково спробувати відвідати відкритий урок в одній зі студій. Для цього ми можемо назвати щонайменше п'ять причин.
Йога робить нас гнучкими та сильними. Перша думка, яка зазвичай виникає у тих, хто ніколи не займався йогою, – «Я ж не зможу виконати жодної вправи!». Не хвилюйтеся, навіть якщо ви не наділені природною гнучкістю, заняття йогою це швидко виправлять. Усі пози мають певний рівень складності, тож ви точно зможете зробити найпростіший варіант. А спеціальні комплекси з поєднанням статичних і динамічних вправ зміцнять м’язи, зробивши тіло не тільки гнучким, а й сильним.

Йога сприяє зменшенню хронічних болів. Комплекси та окремі асани допомагають позбутися гіпертонусу в м’язах, а особливі дихальні практики заспокоюють серцебиття й нормалізують кров’яний тиск. Це якщо не повністю прибирає больові відчуття, то хоча б зменшує їхню силу. Наприклад, вправи для шиї та грудного відділу хребта допомагають позбутися головного болю та полегшують мігрені. Це відбувається завдяки нормалізації кров’яного тиску й поліпшенню кровопостачання мозку.

йога на березі моря

Йога допомагає позбутися стресу. Через спеціальні дихальні й медитативні практики ми вчимося заспокоюватися, не відволікатися на негатив і позбавлятися неконструктивних думок.

Йога поліпшує концентрацію й позитивно впливає на когнітивні функції. Багато поз у йозі побудовані на утриманні рівноваги протягом досить тривалого часу. Спеціальні дихальні вправи з пранаями, коли потрібно сконцентруватися на своєму дихальному ритмі, також відіграють значну роль у вмінні фокусувати увагу на конкретному завданні. Окрім того, ці вправи поліпшують кровопостачання мозку. Усе це позитивно позначається на нашому вмінні концентруватися на завданнях, швидкості та якості їх вирішення.

Йога робить сон міцним. Поліпшення концентрації й зменшення тривожності позитивно впливає на якість і тривалість сну. Нас полишають дивні й тривожні думки, які зазвичай з’являються «дуже вчасно» – саме тоді, коли нам потрібно заснути міцним сном. А спеціальні дихальні вправи перед сном ще більше сприяють заспокоєнню, і ми легко засинаємо, відклавши усі турботи до ранку.

Де можна зайнятися йогою

У Києві дуже багато й окремих студій йоги, й невеликих спортивних клубів, де можна знайти хорошого вчителя. У літній сезон проводяться заняття просто неба, до яких може долучитися кожен.

Йога просто неба

• Ранкова йога від Міністерства Йоги (розклад занять на сторінці у Facebook)

• Happy Morning Yoga в парку Островського на Солом’янці (розклад занять на сторінці у Facebook)

• Kyiv Sunrise Yoga (розклад занять на сторінці у Facebook).

Безкоштовна йога в посольстві Індії для всієї сім’ї (від 10 років). Заняття проходять з понеділка по п’ятницю о 19.00. Для відвідування необхідно мати з собою паспорт і форму для занять. Килимки надаються посольством Індії (адреса — вул. Берлінського, 20б, станція метро «Дорогожичі»).