Гаджети

5 інноваційних ґаджетів для здоров’я

Існує цілий клас розумних пристроїв, які покликані допомогти нам піклуватися про власне здоров’я. Причому, окрім усім відомих смарт-ваг, фітнес-браслетів та усіляких трекерів, інженери постійно вигадують нові дивовижні ґаджети для контролю за самопочуттям. Ось найцікавіші розробки за останній час.

North’s Focals: трекер на носі

Власник цих диво-окулярів має можливість отримувати дані про власне здоров’я безпосередньо на лінзи. Для цього необхідно завантажити на смартфон спеціальний додаток Focals і у розділі Abilities обрати функцію Google Fit. Таким чином ви можете, наприклад, відслідкувати власну фізичну активність за добу і тиждень, зокрема час у русі та частоту серцевих скорочень.

Lumen: все про метаболізм

Чи не найпримітніша новітня розробка — девайс Lumen, створений, щоб відстежувати метаболізм людини. Встановлюєте спеціальний софт на смартфон, дихаєте у ґаджет — і він аналізує рівень спожитих білків, жирів і вуглеводів. Таким чином ви можете дізнатися про брак або надлишок важливих органічних речовин. Як це працює? Дуже просто: Lumen  вимірює рівень вуглекислого газу в повітрі, що видихається. До того ж мобільний додадок одразу ж запропонує страву, яку варто приготувати найближчим часом.

Eume: рюкзак-масажер

Масаж ніколи не зайвий. А коли ви довго носите на собі щось важке, наприклад, рюкзак, розім’яти спину просто необхідно. То чому б не створити рюкзак, який сам робить масаж? Відповіддю на це питання став Eume — заплічна торба, яка крім свого прямого призначення ще й масує спину власнику чотирма вмонтованими масажерами. Обрати один з трьох режимів масажу можна за допомогою кнопки на плечовому ремні.

Q-Collar: захист мозку

Q-Collar призначений для спортсменів з підвищеним ризиком травм мозку. Аксесуар надягається на шию, при цьому злегка надавлює на яремну вену. Внаслідок цього головний мозок трохи збільшується в об’ємі, відповідно зменшується відстань між його поверхнею і черепом, а отже, мозок менше б’ється об мозковий череп. Пристрій було протестовано на юних регбістках, і він дав дивовижні результати: на відміну від їхніх суперниць, у яких була зафіксована мікродеформація мозку, у піддослідних спортсменок стан мозку залишився таким самим, як і до гри.

EpiWear: порятунок для алергіків

Люди з важкими формами алергії постійно перебувають у смертельній небезпеці, у деяких випадках врятувати їх може лише укол епінефрину, що змушує хворих постійно носити із собою заправлений шприц. Студенти Університету Райса розробили стильну альтернативу — складаний шприц EpiWear, який носять як браслет. За надзвичайної ситуації потрібно розкрити пристрій, прикласти його до стегна, зняти із запобіжника і натиснути кнопку.