Автомобілі

Електропікап Cybertruck від Tesla б’є рекорди

Невгамовний Ілон Маск представив світу свій новий витвір – електропікап Cybertrack, що за кілька діб отримав майже 200 тисяч замовників і наробив галасу в інформаційному просторі. У чому секрет такого шаленого успіху?

Презентація електричного пікапа Tesla

Черговий шедевр, що нагадує радше кінематографічний спецефект, аніж сучасне авто, презентували 22 листопада 2019-го. Ще від початку було помітно, що компанія Tesla поставила завдання насамперед вразити публіку. Презентація відбулася у стилі кіберпанк: містична музика, футуристичне освітлення й лазерні промені, у яких невдовзі з’явився сам Маск і під’їхала його броньована «ластівка».

Пікап Маска не схожий не лише на пікап. Він взагалі ні на що не схожий.  Проте таким і був намір очільника Tesla: адже, за його словами, пікапи вже сто років як не змінюються. Автівочка, між іншим, зроблена з тієї самої нержавійної сталі, що й космічний корабель SpaceX. А відтак не лише потужний удар кувалдою, а й навіть 9-мм куля його не проб’є. Його вже порівнювали і з машиною часу, і з транспортом російського ФСБ. Зрештою, сам Маск зізнається: на дизайн його надихнула творчість Джеймса Бонда, а саме – фільм «Шпигун, який мене кохав».

Однак варто зауважити, що під час презентації скло не витримало удару металевої кулі й таки тріснуло, хоча не розсипалося. Маск підійшов до халепи філософськи: є над чим працювати. Зате випробування кувалдою пікап витримав гідно. 

Характеристики  Cybertruck

Розмір пікапу – 5,8 на 1,8 метри. У салоні шість місць. Запас ходу – 400–800 км. Пікап може розвивати швидкість до 96,6 км/год за 2,9 секунди. Загалом авто представлене в трьох модифікаціях: з одним двигуном і заднім приводом, а також з двома й трьома двигунами і повним приводом. Три електромотори уможливлюють на одному заряді пройти 800 км.

Також пікап оснащений розетками на 110 і 220 вольт. Завдяки наявності пневмопідвіски є можливість під’єднати компресор. Адаптивна пневмопідвіска забезпечує енергоефективність на шосе і прохідність на бездоріжжі.

Електропікап для Марсу

Ексцентричний Ілон Маск, серед іншого, написав у твітері, що Cybertrack стане «офіційним пікапом на Марсі». Звісно, Маск ще той «марсіянин» – не лише у сенсі метафоричному. Насправді герметична кабіна нового винаходу цілком реально може працювати якщо не в марсіянських умовах, то в дуже складних земних точно – на кшталт повені чи буревію. Оскільки для роботи мотора повітря йому не потрібне.

Коли та як купити електропікап Cybertrack

Перші моделі Cybertrack почнуть випускати наприкінці 2021 року. Версія з трьома моторами має з’явитися наприкінці 2022 року. Ціни на авто коливатимуться від 40 до 70 тисяч доларів.

Попри шалену популярність і нібито очевидні переваги, модель викликає також чимало запитань: зокрема, кермо, сидіння без регулювання підголівників, а також матеріал і безпека приладової панелі. Сподіваємося, ці проблеми компанія швидко розв’яже, і Cybertrack стане ще кращим, аніж наразі є.